توسعه ۳۲ ایستگاه راه آهن با مشارکت بخش خصوصی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

توسعه ۳۲ ایستگاه راه آهن با مشارکت بخش خصوصی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مدیرعامل شرکت راه آهن از تهیه طرح‌هایی برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن خبر داد و گفت: این طرح‌های توسعه‌ای دارای جذابیت برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما،آقای سعید رسولی در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی ایستگاه‌های آینده افزود: بسته‌های حمایتی واقعی برای تشویق سرمایه‌گذاری در راه آهن طراحی شده و برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن و تطبیق آن‌ها با نسل جدید ایستگاه‌های راه آهن از همین فردا اقدامات عملی خود را آغاز می‌کنیم.

وی افزود: برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن از اجرای طرح‌های عمرانی کوچک آغاز می‌کنیم و بدنبال اجرای طرح‌های بزرگ عمرانی خواهیم بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری موفق هفتمین همایش بین المللی ایستگاه‌های آینده در کشورمان که برای نخستین بار در یک کشور آسیایی و با حضور نمایندگان ۲۵ کشور عضو اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها (UIC) و از جمله ۱۴ کشور اروپایی برگزار شد گفت: تلاش می‌کنیم از تجربیات این همایش بین‌المللی استفاده کرده و نتایج آن را در اجلاس آتی این اتحادیه که در دو سال آینده برگزار خواهد شد عرضه کنیم.

وی توسعه صنعت ریلی در هر کشور را یک نیاز اساسی توصیف کرد و افزود: همانگونه که ساخته آسمان خراش بدون آسانسور امری غیر ممکن است تصور شهرنشینی بدون سیستم حمل و نقل ریلی نیز غیرممکن است.

وی گفت: اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها ۱۲۰ گروه کاری فعال در موضوعات مختلف دارد و ما نیز باید بیش از گذشته از این تجربیات استفاده کنیم.

وی با اشاره به جلسات متعدد دو و چند جانبه خود با مقامات راه آهن‌ها و اساتید دانشگاه‌های حاضر در این همایش گفت: اعضای اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها تمایل زیادی به توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه خود با ایران دارد و تلاش می‌کنیم از همه این ظرفیت‌ها برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور استفاده کنیم.

همایش دو روزه ایستگاه‌های آینده از روز دوشنبه در هتل اوین تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیران عامل راه آهن‌های ایران، مقدونیه و سوریه، رئیس اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها و جمعی از اعضای این اتحادیه از جمله راه آهن‌ها، دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی و مسوولان و دست اندرکاران صنعت حمل و نقل ریلی کشور آغاز شده بود و امروز با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.

در این همایش بین المللی، ۵۰ مقاله پذیرفته شده داخلی و خارجی از مجموع ۱۱۲ مقاله رسیده به دبیرخانه در جلسات و پنل‌های تخصصی ارائه شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.

نظرها

اخبار بیشتر