پرونده روز؛ کابوسی برای بیدار شدن؛ سرنوشت مبهم دلارها و یوروها در فوتبال ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. طرفداری
  4. ورزشی
پرونده روز؛ کابوسی برای بیدار شدن؛ سرنوشت مبهم دلارها و یوروها در فوتبال ایران

پرونده روز؛ کابوسی برای بیدار شدن؛ سرنوشت مبهم دلارها و یوروها در فوتبال ایران

طرفداریخبرگزاری طرفداری |
پیرامون یوروها و دلارهایی که در ایران حیف می شوند.

اختصاصی طرفداری- در روزگاری که شایعه قرارداد تقریباً سه میلیون یورویی ویلموتس با تیم ملی نقل محافل شده است، شاید بزرگترین ظلم به نفس فوتبال ایران، سکوت و نگاهی گذرا به قضیه است. نه فقط سرمربی تیم ملی که همه فوتبال ما، هر جایش را ببینید حیف و میل دلاری و یورویی به چشم می‌خورد. اگر حداقل یک موفقیتی در این بین دیده شود می‌توان برابر چنین ارقامی تحمل و سکوت کرد، اما فعلا که جز شکایت و تهدید ارمغان چندانی از فرنگ نداشته‌ایم.

پرونده روز؛ کابوسی برای بیدار شدن؛ سرنوشت مبهم دلارها و یوروها در فوتبال ایران - 2

۱- مشکل از ماست که هرگاه کار فوتبال‌مان بیخ پیدا کرد، هرگاه که فلان مدیر و فلان باشگاه به کاهدان می‌زدند، هرگاه شکایت بازیکنان فرنگ صندوق پستی‌مان را پر کرد، نهایتا با چند جمله انتقادی طبعا مجازی، پرونده را خاتمه می‌دادیم. مشکل از ماست که گذاشتیم همینطور راحت ما را مامور سکوت کنند. وقتی که دلیلش را خواستیم، گفتند در فوتبال حرفه‌ای این چیزها طبیعی است. حالا این دردانه حرفه‌ای‌تان را تحویل بگیرید که از درز‌های خانه‌اش دلارها بیرون می‌ریزند و از پنجره‌هایش دلال‌ها و شکایت‌ها داخل می‌آیند. آن وقت ما یک گوشه روی فرش کهنه و پاره این خانه نشسته‌ایم که مبادا جلوی این پروسه بس حرفه‌ای و مدرنیزه را بگیریم.

پرونده روز؛ کابوسی برای بیدار شدن؛ سرنوشت مبهم دلارها و یوروها در فوتبال ایران - 4

۲- هوادار حق دارد بداند دلارهای این فوتبال چطور خرج (بخوانید حیف و میل) می‌شود. وقتی براندائوی برزیلی که ماهیت فوتبالیست بودنش محل مناقشه‌ است روی نیمکت اکسیژن و دلار مصرف و دی اکسید کربن و افسوس پراکنده می‌کند چرا باید این هوادار ساکت باشد؟ کاری با قیمت این گوهر برزیلی که خود عامل عجز و لابه‌ ماست نداریم، مسئله فعلا چرایی ورود چنین شخصی به فوتبال ایران است که ظاهرا در آن هم مجال دخالت نداریم. ما که می‌دانیم بازیگر نقش اصلی فیلم دلال‌ها هستند اما چرا تماشاگر این فیلم کمدی تلخ نباید بپرسد و از عملکرد فاجعه بار جونیور ننالد؟ تماشاگری که برای تماشا، هم پولش را، هم وقتش را و از همه مهم‌تر عشق به تیمش را هزینه کرده است نمی‌تواند ساکت باشد و مدام تشویق و تسبیح کنید.

خبری: آخرین اخبار ورزشی روز را آنلاین بخوانید

۳- هوادار حق دارد از حقوق احتمالا سه میلیون یورویی ویلموتس آگاه باشد. وقتی که هنوز کابوس دلارها و پاداش‌های کی‌ روش را می‌بینیم، چطور توقع دارید جلوی شایعه حقوق دو برابری ویلموتس نسبت به کی روش خودمان را به نشنیدن بزنیم؟ آهان فراموش کرده بودیم؛ در فوتبال حرفه‌ای این آگاهی، کار صحیحی نیست. در حال حاضر صحیح آن است که قرارداد سنگین ببندیم و حتی با پرداخت نکردنش در جاده جام جهانی سنگ بیاندازیم.

پرونده روز؛ کابوسی برای بیدار شدن؛ سرنوشت مبهم دلارها و یوروها در فوتبال ایران - 8

۴- هوادار حق دارد بداند طلب پروپیچ از استقلال که اخبارش گوش‌مان را کر کرده است کجا رفته. این که از یک طرف منت پرداخت طلب مدیران را بشنویم و از طرفی دیگر وکیل بازیکن کروات برای استقلال رجز بخواند، قطعا برای یک هوادار هضم ناشدنی است. مطمئنا شما هم موافق هستید که داستان چند سال اخیر استقلال با پارادوکس‌هایش مرز‌های داستان سرایی را جابجا کرده است. فکرش را بکنید؛ هافبک و مهاجم صدالبته موفق را دو دستی آن ور آب بفرستی و در عوضش مایه‌های عذابی مانند نویمایر و گرو سر از تیمت در بیاورند.

۵- هوادار حق دارد رقم قرارداد بازیکنانش را بداند. بازیکنی که قطعا یک روز به خودش برچسب پیشکسوت را می‌چسباند و اگر با انتقاد چشمتان را درنیاورد، روی سر هوادار منت عاشقی و این جور چیزها را قطعا خواهد گذاشت. شالوده حرف ما نه شخص یا باشگاه خاصی، که این پتک سنگین رازهای پشت پرده است. نه دخل‌مان مشخص است و نه خرج‌مان؛ فقط ما هستیم و هشت‌مان که همیشه خدا گرو نه‌مان است.

در راهروهای‌ مقر فیفا، فوتبال ایران جاودانه‌ترین اسمی است که به گوش می‌خورد. اسمی که غالبا پرونده‌ها و دلارها را می‌بازد و چیزی جز خیر و برکت برای فیفانشینان ندارد. اگر این شهرت شکایات را از ما بگیرید جز گرفتن پنالتی رونالدو، یادی از ما نمی‌ماند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو؛ کاسمیرو و رسیدن به ۵۰ بازی با پیراهن رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- اکانت رسمی رئال مادرید، به مناسبت رسیدن کاسمیرو به ۵۰ بازی با پیراهن این تیم در لیگ قهرمانان اروپا این ویدیو را منتشر کرده است. این هافبک برزیلی تاکنون ۵ گل اروپایی به ثمر رسانده و ۴ بار قهرمانی اروپا را تجربه کرده و در ۵۰ بازی، ‌ ۳۴ برد را به دست آورده است.

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

گل سلیم آمالا به آرسنال (استاندارد لیژ ۲-۰ آرسنال)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سرانجام پس از مدت‌ها معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان مسئول خود را شناخت. بیشتر بخوانید: جانشین موقت داورزنی در وزارت ورزشعلی‌نژاد را همه با موفقیت‌های فدراسیون ووشو به یاد می‌آورند. ووشو در سیطره چینی‌ها بود اما در این سال‌ها فدراسیون ایران آنقدر خوب کار کرد که به این سیطره پایان داد و حالا ووشو ایران در جهان زبانزد خاص و عام است. با این شرایط می‌توان گفت که وزیر ورزش و جوانان انتخابی خوب و درست داشته است. تزریق نیروی جوانی به همراه تخصص و دانش در این سمت می‌تواند به ورزش ایران به ویژه در سال منتهی به المپیک کمک کند.

ویدیو؛ جو هیجان انگیز ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا پیش از شروع دیدار آژاکس-والنسیا

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- دو تیم آژاکس و والنسیا در هفته ششم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۹/۲۰ به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۱-۰ خفاش‌ها به پایان رسید. پیش از شروع بازی هواداران آژاکس فضای مهیجی در ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا به وجود آوردند که ویدیو آن را مشاهده می‌کنید.

بازی و سرگرمی؛ The Game Awards ۲۰۱۹: تیزر بازی Prologue

طرفداریطرفداری9 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر