تفاوت‌ آماده‌سازی تیم ملی با ویلموتس و کی‌روش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. ورزشی
تفاوت‌ آماده‌سازی تیم ملی با ویلموتس و کی‌روش

تفاوت‌ آماده‌سازی تیم ملی با ویلموتس و کی‌روش

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
حضور ویلموتس کمتر از یک هفته قبل از بازی با عراق در تهران اتفاقی بی سابقه برای فوتبال ایران است.

به گزارش مشرق، بالاخره بعد از کش و قوس‌های فراوان مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی به ایران آمد و تمرینات تیم ملی از روز یکشنبه زیر نظر او پیگیری شد. ایران بعد از باخت مقابل بحرین، روز پنجشنبه یک بازی حساس مقابل عراق در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۳ چین دارد. بازی‌ای که اگر با شکست تیم ملی همراه شود، کار را برای ملی‌پوشان ایران برای صعود به مرحله‌ی بعدی مقدماتی جام جهانی سخت می‌کند. دیر آمدن ویلموتس به ایران برای برپایی این اردو، فوتبال‌دوستان ایرانی را برای جدال با عراق نگران کرده است. در دوران کارلوس کی‌روش خیلی کم پیش می‌آمد که تیم ملی اینقدر دیر برای یک بازی مقدماتی جام جهانی زیر نظر سرمربی تیم ملی تمرینات خود را آغاز کند. در این گزارش بررسی کرده‌ایم آیا در دوران کی‌روش هم مانند این روزها، تیم ملی کمتر از یک هفته برای بازی‌های حساس خود زیر نظر سرمربی تیم ملی تمرین می‌کرد یا کی‌روش زودتر تمرینات تیم ملی را حداقل برای بازیکنان داخلی در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آغاز می‌کرد.

اردوی ایتالیا برای آغاز مرحله نهایی

ایران در مرحله‌ی پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با تیم‌های کره جنوبی، ازبکستان، قطر، چین و سوریه همگروه شده بود. ایران کارش را در این مرحله با بازی مقابل قطر در روز یازدهم شهریور ماه سال ۱۳۹۵ آغاز می‌کرد. از روز بیست و دوم مردادماه اردوی آماده‌سازی تیم ملی با حضور بازیکنان داخلی و لژیونرهایی که در قطر بازی می‌کردند در تهران آغاز شد و ملی‌پوشان فوتبال ایران روز بیست و سوم مردادماه راهی ایتالیا شدند تا اردویی ۱۲ روزه در این کشور داشته باشند. کارلوس کی‌روش هم در ایتالیا به اردوی تیم ملی اضافه شد. تیم ملی روز پنجم شهریور ماه به ایران بازگشت تا در روز یازدهم شهریور پذیرای قطر در ورزشگاه آزادی باشد. ترکیب تیم ملی با حضور سعید عزت‌اللهی، سردار آزمون، رضا قوچان‌نژاد، علیرضا جهانبخش و میلاد محمدی در روز نهم شهریور ماه در تمرینات کامل شد و شاگردان کی‌روش دو روز بعد موفق شدند با ۲ گل دقایق پایانی که توسط رضا قوچان‌نژاد و علیرضا جهانبخش به ثمر رسید، از سد قطر بگذرند. تیم ملی پنج روز بعد از برد مقابل قطر، در چین مقابل شاگردان مارچلو لیپی سرشناس با تساوی بدون گل متوقف شد.

بازهم اردوی خارجی برای آمادگی تیم ملی

تیم ملی حدود یکماه بعد از کسب ۴ امتیاز از دو بازی اول خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، باید به مصاف ازبکستان در تاشکند و کره جنوبی در تهران می‌رفت. کارلوس کی‌روش برای این دو بازی هم بازیکنان داخلی لیگ را به اردوی خارجی برد. اینبار اردوی تیم ملی در کشور ارمنستان برگزار شد. شاگردان کی‌روش از روز اول مهر ماه ۹ روز اردوی خود را در ایروان برگزار کردند. بعد از آمدن از ایروان، کی‌روش روز یازدهم مهرماه اسامی بازیکنان تیم ملی برای دو بازی حساس مقابل ازبکستان و کره جنوبی را اعلام کرد. تیم ملی در آن دو بازی موفق بود و با نتیجه مشابه یک بر صفر از سد ازبکستان و کره جنوبی گذشت تا به صدر جدول رده بندی گروه خود با ۱۰ امتیاز برسد.

یک بازی دوستانه قبل از جدال با سوریه

ایران بعد از کسب ۱۰ امتیاز از ۴ بازی اول خود در آخرین بازی دو رفت مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی باید به مصاف سوریه می‌رفت. این بازی روز بیست و پنجم آبان ماه در مالزی برگزار می‌شد و تمرینات تیم ملی از روز دوشنبه هفدهم آبان ماه زیر نظر کی‌روش آغاز شد. تیم ملی بعد از یک روز تمرین در تهران راهی مالزی شد تا خود را برای جدال با سوریه آماده کند. ایران که یک هفته زودتر به مالزی برای بازی با سوریه رفته بود در این کشور یک بازی دوستانه هم مقابل گینه نو برگزار کرد که با پیروزی ۸ بر یک تیم ملی همراه شد. شاگردان کی‌روش که بعد از ۲ برد پیاپی مقابل سوریه متوقف شده بودند، مرحله‌ی رفت مقدماتی جام جهانی را با صدرنشینی به پایان رساندند.

در وبسایت خبری بخوانید: داغ ترین اخبار ورزشی ایران و جهان

آغاز اردو یک هفته قبل از بازی با قطر

شاگردان کارلوس کی‌روش کار خود در دور برگشت مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را در نوروز سال ۱۳۹۶ آغاز کردند. تیم ملی سوم فروردین ماه در دوحه باید به مصاف قطر می‌رفت و روز هشتم فروردین ماه پذیرای چین بود. کی‌روش برای این دو بازی روز بیست و ششم اسفند ماه تمرینات تیم ملی را آغاز کرد. ملی‌پوشان فوتبال ایران بعد از دو روز تمرین در ایران روز بیست و نهم اسفند ماه ایران را به مقصد قطر ترک کردند. تیم ملی از دو بازی خود در نوروز ۶ امتیاز کسب کرد. شاگردان کی‌روش هر دو بازی را با نتایج مشابه یک بر صفر و با گلزنی مهدی طارمی به سود خود به پایان رساندند تا همچنان صدرنشین گروه خود بوده و در یکقدمی صعود به جام جهانی قرار داشته باشند.

وقتی دومین اردوی خارجی لغو شد

با پایان لیگ، تیم ملی در ادامه راه خود برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روز بیست و دوم خردادماه سال ۱۳۹۶ باید به مصاف ازبکستان در ورزشگاه آزادی می‌رفت. شاگردان کارلوس کی‌روش اگر می‌توانستند در این بازی از سد ازبک‌ها بگذرند، دو هفته زودتر از پایان مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی، صعود خود به بزرگترین رویداد فوتبالی جهان را قطعی می‌کردند. تمرینات تیم ملی برای بازی با ازبکستان در هفته‌ی اول خردادماه آغاز شد و بازیکنان تیم ملی بعد از چند روز تمرین در تهران، روز پنجم خرداد ماه عازم اتریش شدند تا خود را برای بازی با ازبکستان آماده کنند. بعد از چند روز تمرین در اتریش که با ۱۱ بازیکن برگزار شده بود، رضا قوچان‌نژاد، اشکان دژاگه، میلاد محمدی، علی کریمی، سردار آزمون و سعید عزت‌اللهی خود را به سایر بازیکنان تیم ملی در اتریش اضافه کردند.

تیم ملی که قرار بود بعد از بازی دوستانه با مونته‌نگرو راهی دبی شود و دومین اردوی خود را برای بازی با ازبکستان در این شهر برپا کند، روز چهاردهم خرداد بعد از بازی در شهر پودوگوریسا پایتخت مونته‌نگرو و برتری ۲ بر یک مقابل این تیم، به جای سفر به دبی، راهی تهران شد تا تمرینات خود را در ایران ادامه دهد. پس از بازگشت تیم ملی فوتبال به تهران، بازیکنان یک روز را به استراحت و ریکاوری پرداختند و روز هفدهم خردادماه اولین جلسه تمرینی خود را در هتل برگزار کردند. در این تمرین مسعود شجاعی، سید جلال حسینی، وحید امیری، محمد انصاری و مهدی طارمی به سایر ملی‌پوشان اضافه شدند تا در فاصله‌ی کمتر از یک هفته تا بازی با ازبکستان تیم ملی با ترکیب کامل تمرین کند. شاگردان کارلوس کی‌روش در تیم ملی در نهایت با برتری ۲ بر صفر مقابل ازبکستان خیلی زود صعود خود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را قطعی کردند. منبع: وب سایت برنامه نود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا12 ساعت قبل
مدافع جوان تیم فوتبال رئال مادرید با قراردادی قرضی به تیم گرانادا ملحق شد. به گزارش ایلنا، باشگاه رئال مادرید در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد خسوس وایخو، مدافع ملی پوش اسپانیایی با قرارداد قرضی تا پایان فصل به تیم گرانادا ملحق شده است. وایخو در نیم فصل اول با قرارداد قرضی از رئال در تیم ولورهمپتون حضور داشت و به تازگی قراردادش را فسخ کرده بود.
طرفداریطرفداری10 ساعت قبل
طرفداری- روزهای گذشته شاهد خبر پیوستن محسن الغسانی به سپاهان بودیم. زرپوشان اصفهان این بازیکن عمانی را با قراردادی ۱/۵ ساله رسما و به صورت به خدمت گرفت. به گزارش میزان، تیم سپاهان قرار است فردا (شنبه) در اولین بازی نیم‌فصل دوم خود به مصاف تیم ماشین‌سازی در تبریز برود. ITC این مهاجم از تیم قبلی وی هنوز صادر نشده و او مجوز بازی ندارد که برای سپاهان در این دیدار بازی کند. با این شرایط به نظر می‌رسد الغسانی از بازی بعدی بتواند برای تیم قلعه‌نویی به میدان برود.

لیگ برتر والیبال بانوان

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شدا و سیما؛ در پایان این هفته تیم باریج اسناس کاشان سایپا و اکسون تهران با نتایج مشابه ۳ بر صفر حریفان خود را شکست دادند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
فوتبالیفوتبالی10 ساعت قبل
پایگاه خبری فوتبالی- خوزه ماریا گوتیرز ملقب به گوتی، بازیکن سابق رئال مادرید که در حال حاضر هدایت آلمریا را برعهده دارد در صحبت هایی به تمجید از لیونل مسی ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا پرداخته است. » و در ادامه صحبتهایش به تمجید از لیونل مسی پرداخت و گفت: «من فقط یک بازیکن می‌شناسم که دقت عملکردش در تمام بازیها حیرت آور است؛ او کسی نیست جز لیونل مسی. سایر بازیکنان فراز و نشیب‌های زیادی دارند.» گوتی همچنین به نحوه جدایی اش از رئال مادرید اشاره کرد و از مدیران این تیم گله کرد. این اتفاق برای بسیاری از بازیکنان سابق رئال مادرید رخ داد. چرا از رئال رفتم؟ چون احساس ذلگی می‌کردم و صبرم به سر آمده بود.» گوتی ۱۵ فصل برای تیم اصلی رئال مادرید بازی می‌کرد و از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۰ پیراهن این تیم را می‌پوشید و مجموعا در ۵۴۲ بازی برای این تیم به میدان رفت و ۷۷ گل برای این تیم زد.
ایرناایرنا18 ساعت قبل
اولین بازی هفته هفدهم در سکوت و در هیاهوی اخبار و حواشی پیرامون حذف تیم امید، انتخاب سرمربی تیم بزرگسالان و شرکت یا عدم شرکت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا برگزار و گم شد. ۶ تیم پایانی جدول هم برای فرار از سقوط و قرار گرفتن در یک رده آبرومند به رقابت می‌پردازند. در تعطیلات به وجود آمده ۶ تیم سرمربی خود را تغییر دادند. یحیی وقتی سرمربی شهر خودرو بود مقابل دستیار سابقش شکست خورد. شهر خودرو و استقلال در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا فردا در امارات به ترتیب به مصاف الریفا بحرین و الکویت کویت می‌روند.

حرکت عجیب نظافتچی فرودگاه مهرآباد با بازیکن استقلال (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر