روابط دمشق و تهران ریشه دار و رو به جلو است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی
روابط دمشق و تهران ریشه دار و رو به جلو است

روابط دمشق و تهران ریشه دار و رو به جلو است

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس پارلمان سوریه، روابط دمشق و تهران را ریشه دار و رو به جلو توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، «حموده صباغ» رئیس پارلمان سوریه در جریان دیدار با هیأت پارلمانی ایران به ریاست «مجتبی ذوالنوری» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که روابط میان دو کشور ریشه دار و رو به جلو است.

وی افزود: خون شهدای دو کشور در خاک سوریه در جریان مبارزه با تروریسم در آمیخته است. میان دو کشور هماهنگی هایی در محافل بین المللی وجود دارد. ما حمایت کامل خود را از ملت دوست و برادر خود در ایران و رهبری این کشور در برابر تجاوزات قدرتهای جهان اعلام می‌کنیم.

صباغ تصریح کرد: تجاوزات پی در پی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه نشان دهنده هماهنگی این رژیم با مزدوران تروریست خود در سوریه است. هر زمان که ارتش سوریه مشغول عملیات علیه این تروریستها است شاهد حملات صهیونیستها هستیم.

ذوالنوری نیز تاکید کرد که روابط میان دو کشور مستحکم بوده و پارلمان ایران از ابتدا از سوریه حمایت کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

نظرها

اخبار بیشتر