امضای تفاهم‌نامه احیای بازار تاریخی نطنز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. فرهنگ
امضای تفاهم‌نامه احیای بازار تاریخی نطنز

امضای تفاهم‌نامه احیای بازار تاریخی نطنز

ایمناخبرگزاری ایمنا |
شهردار نطنز از امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه‌ای با هدف مرمت و احیای بازار تاریخی این شهر و ساماندهی بافت اطراف آن خبر داد.

علی پیراینده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا از نطنز با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه میان وزارتخانه‌های میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی، راه و شهرسازی، شهرداری و شورای اسلامی شهر نطنز، اظهار کرد: همکاری بین‌بخشی برای مرمت و احیای بازار تاریخی شهر و سامان‌دهی بافت راسته و پشت بازار و محله قصبه نطنز از اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است.

وی افزود: این تفاهم‌نامه به امضای محمدحسن طالبیان، معاون میراث‌ فرهنگی‌ کشور، سیدمحمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، شهردار و رییس شورای شهر نطنز رسید.

شهردار نطنز ادامه داد: یکی از دغدغه‌های مسئولان شهرستان، احیا و ساماندهی بازار تاریخی شهر است که در این راستا پیگیری‌های مستمر و جدی توسط شهرداری و اداره میراث فرهنگی انجام شده است.

پیراینده گفت: عملیات اجرایی احیای بازار تاریخی به صورت مشارکتی توسط شهرداری، اداره میراث فرهنگی و اداره راه و شهرسازی انجام خواهد شد.

حسین یزدانمهر، سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نطنز نیز با اشاره به انعقاد این تفاهم‌نامه، گفت: اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز با ساماندهی بازار نطنز هیچ‌گونه مخالفتی ندارد و حتی آمادگی هرگونه همکاری و مساعدت را در این خصوص اعلام کرده است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

وی اظهار کرد: بازار جزیی از فرهنگ مردم هر منطقه و از ظرفیت‌های اصلی گردشگری شهر است که در این راستا این اداره در نظر دارد نسبت به تهیه پرونده ثبتی آئین و مراسم بازار که قدمتی دیرینه دارد نیز اقدام کند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نطنز تصریح کرد: ساماندهی بازار مکانی جهت توقف و حضور بیشتر گردشگران در شهر نطنز را فراهم می‌کند و سبب رونق اقتصادی شهر می‌شود.

یزدانمهر افزود: بر اساس مصوبه‌ای از سال ۱۳۸۷ توسط معاونت میراث فرهنگی کشور مبنی بر تعیین حریم بافت قصبه که بازار نیز شامل آن می‌شود ابلاغ شده است، کارشناسان اداره در این محدوده بر رعایت کردن ارتفاع به میزان ۴٫۵ متر و استفاده از مصالح بومی و محلی در نما تأکید دارند و هیچ‌گونه مخالفتی با تغییرات در فضای کالبدی بازار ندارند. کد خبر ۳۹۶۶۰۶

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
ایسناایسنا2 روز قبل
با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بوت‌کمپ بلاکچین روز شنبه ۲۳ آذرماه با هدف آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا، کمپ بلاک چین نخستین دوره آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی کشور است. کمپ، یک طرح طولانی مدت و مدون است که در آن شرکت‌کنندگان با کمک نخبگان و فعالان فعلی حوزه بلاک چین با همراهی پشتیبانان به حل مسائلی می‌پردازند که یافتن پاسخی برای آن‌ها بدون وجود فناوری بلاک چین ممکن نبود. در این رویداد فناورانه یک دوره ۶ روزه فشرده آموزشی، یک دوره ۲ ماهه پیش‌شتابدهی و یک دوره ۶ ماهه شتابدهی در نظر گرفته شده است. در تمامی این مراحل مشاورین و منتورهای مختلف در حوزه‌های بلاک چین، برنامه‌نویسی بلاک چین، طراحی و مدیریت کسب‌وکار و مدیریت ریسک‌های حقوقی در کنار شرکت کنندگان خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر