تزریق ۳۰میلیارد تومان برای تسریع در انتقال آب سد طالقان به آبیک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
تزریق ۳۰میلیارد تومان برای تسریع در انتقال آب سد طالقان به آبیک

تزریق ۳۰میلیارد تومان برای تسریع در انتقال آب سد طالقان به آبیک

مهرخبرگزاری مهر |
قزوین- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: از محل اعتبارات ویژه تنش آبی مبلع ۳۰ میلیارد تومان برای تسریع در فاز اول انتقال آب سد طالقان به آبیک تزریق می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رضا جانباز در جریان سفر به قزوین در بازدید از عملیات انتقال آب سد طالقان به آبیک و قزوین اظهار کرد: مجموعه وزارت نیرو و آبفا مدافع این طرح است و دنبال تامین منابع مالی هستیم و تلاش می‌کنیم از همه ظرفیت‌های قانونی برای تسریع استفاده کنیم.

وی افزود: پروژه بسرعت مصوب شد و برای اخذ ردیف اقدام شد چون مطالبه مردم بود که قرار شد به صورت بی او تی اجرا شود.

جانباز تصریح کرد: البته این پروژه مشکل طراحی و فنی ندارد و از طرح‌های فنی و مهندسی معمولی است فقط مشکل اعتباری داریم که باید تامین شود.

تزریق ۳۰میلیارد تومان برای تسریع در انتقال آب سد طالقان به آبیک - 4

مشاور وزیر نیرو گفت: امسال ردیف پروژه حدود ۱۸ میلیارد تومان است که با حمایت مجلس و کمیسیون عمران و مرکز پژوهش‌ها یک ردیف از محل صندوق توسعه ملی برای شهرهای دارای تنش آبی حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده‌ایم.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه می‌گوید طرح هایی که فرآیند ماده ۲۳ را طی نکرده باید مجوز بگیرد لذا با تخصیص اعتبار مخالفت شده که البته قابل حل است..

جانباز یادآور شد: باید از مکانیزم دیگری استفاده کنیم تا کار تسریع شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور اظهارداشت: با اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی این پروژه می‌توان فاز اول را اجرا کرد.

وی گفت: ما در این مقطع می‌توانیم آب شرب با کیفیت را با دستگاه آب شیرین کن‌های محلی تامین کنیم که شما نگران نباشید که با این کار شاید طرح متوقف شود که این گونه نیست.

جانباز اضافه کرد: در حال حاضر نیاز آب شرب شهر آبیک ۲۵۰ لیتر در ثانیه است که با تصفیه می‌تواند در کوتاه مدت صورت گیرد، نگران تخصیص ۳۰ میلیارد تومان برای اجرای فاز اول نباشید.

تزریق ۳۰میلیارد تومان برای تسریع در انتقال آب سد طالقان به آبیک - 12

وی یادآور شد: در حل مشکل استان قزوین همه راه‌ها را بررسی کرده‌ایم تا مشکل مردم حل شود اما واقعا در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و از همه امکانات استفاده می‌کنیم حتی برای پیش فروش آب دنبال گره گشایی از مشکلات هستیم.

ابوالفضل یاری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین نیزگفت: در تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات مشکلی نداریم و اقای نوبخت هم دستور همکاری داده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل

ویدیو؛ پلی به گذشته - گل دیدنی محمد صلاح به لیورپول از تمام زاویه‌ها (۲۰۱۷)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- سال ۲۰۱۷ در چنین روزی، محمد صلاح در دیدار تیم‌های لیورپول و اورتون این گل دیدنی را به ثمر رساند. او تاکنون در ۱۲۶ بازی با پیراهن لیورپول، ۸۲ گل به ثمر رسانده است.

طرح زمستانه دستگاه‌های امدادی آغاز شد

مهرمهر23 ساعت قبل

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

(ویدئو) انفجار مهیب مخزن پمپ بنزین در مدینه

فراروفرارو1 روز قبل
فرارو- مشتریان پمپ بنزین با خیال راحت منتظر هستند تا باکشان را پر کنند و مسیر خود را ادامه دهند که ناگهان انفجار مهیبی در پمپ بنزین رخ می‌دهد. مشتری‌های و کارکنان از همه جا بی خبر به خود می‌آیند و هر کدام از طریقی از مهلکه می‌گریزند. در ویدئو مشاهده می‌شود که شعله‌های آتش زبانه می‌کشند. دیگری به سمت اتومبیل خود رفته، سوار و پیاده می‌شود. نفر سوم دوست خود را از ماشین خارج کرده و پایش را روی گاز می‌گذارد، در حالی که شیلنگ پمپ بنزین هنوز به ماشینش متصل است.

شب عجیب و غریب طارمی در پرتغال با گل و پاس گل + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، بازی پایانی هفته سیزدهم لیگ برتر پرتغال بامداد امروز (سه‌شنبه) میان تیم‌های ریوآوه و ویسنته برگزار شد که ریوآوه با گل دقیقه ۶۳ مهدی طارمی از روی نقطه پنالتی به برتری یک بر صفر رسید. مهدی طارمی در دقیقه ۸۷ این بازی با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد. در جدول رده‌بندی لیگ برتر پرتغال تیم ریوآوه با ‍‍۱۸ امتیاز ششم است. یاران مهرداد محمدی در تیم آوس نیز با اندوخته ۶ امتیازی قعرنشین هستند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر