زمینه استفاده جوانان از فضای نوین کسب و کار فراهم شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
زمینه استفاده جوانان از فضای نوین کسب و کار فراهم شود

زمینه استفاده جوانان از فضای نوین کسب و کار فراهم شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/اردبیل مدرس کسب و کار و کارآفرینی گفت: ورود جوانان به دنیای مجازی و استفاده از فضای نوین کسب و کار یک ضرورت است.

به همت معاونت فرهنگی و مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اردبیل کارگاه آموزشی «کارآفرینی در فضای مجازی» برگزار شد، در این کارگاه مدرس کسب و کار و کارآفرینی گفت: ورود جوانان به دنیای مجازی و استفاده از فضای نوین کسب و کار یک ضرورت است و باید زمینه این فعالیت برای جوانان در جامعه فراهم شود.

شاهرخ شهابی با بیان اینکه آموزش و ایجاد فضای کسب و کار برای علاقه‌مندان به کارآفرینی از مهمترین اهدف این کارگاه آموزشی است، افزود: هرچه کیفیت روابط اجتماعی در افراد افزایش یابد، سطح زندگی و میزان ارتباط با حوزه کسب و کار نیز ارتقا خواهد یافت.

وی با بیان اینکه کسب و کار، بخشی از نقش‌ اجتماعی در فضای مجازی است، ادامه داد: باید از دنیای مجازی با آموزش مناسب بهترین استفاده را برد و با توجه به کارکردهای آن از شبکه‌های اجتماعی در راستای بهتر شدن شرایط کسب و کار و آموزش‌های اجتماعی بهره‌مند شد.

منتور رویدادهای کارآفرینی افزود: فعالیت در بخش IT، گردشگری، خدمات، حمل و نقل، خرید، سلامت، تجارت، انجام کارهای اداری و بانکی از جمله رشته‌ها و مشاغل درگیر با فناوری و فضای مجازی است. شهابی تصریح کرد: الزام دولت به عملیاتی کردن الگوی ملی، ایجاد پنجره‌های کسب و کار در راستای تسریع و تسهیل در فرآیندهای صدور مجوزهای کسب و کار، شناسایی قوانین و مقررات مخل کسب وکار به منظور حذف یا اصلاح آن‌ها از روش‌های تسهیل کسب و کار در فضای مجازی است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

این کارشناس کسب و کار و کارآفرینی با بیان اینکه برای تربیت نسل جوان و فعالان عرصه کسب وکارهای نوین باید تلاش کرد، اضافه کرد: سواد مجازی به عنوان ضرورتی انکارناپذیر، قابلیت رقابت فعالان کسب وکار استان وکشور را ارتقاء بخشیده است.

شهابی به ضرورت بهره‌مندی از شبکه پستی کشور، فروشگاه‌های اینترنتی و سایر ابزارهای دنیای مجازی برای نیل به اهداف اقتصادی در سال رونق تولید تاکید کرد و افزود: فروشگاه گلیمو یکی از نمونه‌های موفق طرح‌های استان اردبیل است که محصولات صنایع دستی عنبران به عنوان شهر جهانی گلیم را در فضای مجازی عرضه کرده و به طور سیستماتیک درخواست‌های هموطنان را تأمین و به نشانی آنان ارسال می‌کند.

گفتنی است بررسی طرح‌های توجیهی در دنیای مجازی، اهمیتورود جوانان به دنیای مجازی، استفاده از فضای نوین کسب و کار، لزوم حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی و پرداخت تسهیلات برای آن‌ها از محورهای مورد بحث دیگر در این کارگاه بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

رحیم پور ازغدی: صوت جلسات را منتشر کنید ببینید چه کسی توهین کرد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم بزرگداشت روز دانشجو، شنبه (۱۶ آذر ۱۳۹۸) با سخنرانی حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تهران برگزار شد. رحیم پور ازغدی در بخشی از این مراسم گفت: برخی نقل‌ها درباره جلسه شورای انقلاب فرهنگی از من در فضای مجازی شد که نادرست است. صوت و متن جلسات را به طور کامل منتشر کنید و ببینید چه کسی توهین کرد. بیشتر بخوانید: صحبت‌های رئیس جهاد دانشگاهی درباره دعوای روحانی و رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی + فیلمانتهای پیام/

تولید نیاز صنعت در دانشکده نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم مصلحی ۶۷ ساله پس از شکسته شدن مهره گردنش بر اثر یک عطسه شدید فهمید که پوکی استخوان دارد پوکی استخوان نامریی است. درمان پوکی استخوان بسیار موثر بوده و می‌تواند به شما کمک کند به زندگی فعال و مستقل خود ادامه دهید. پوکی استخوان درمان پذیر است بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان هستند، می‌توانند با درمان دارویی مناسب، این خطر را کاهش دهند. وقتی پوکی استخوان روی ستون فقرات تاثیر بگذارد، اغلب منجر به درد، کاهش وزن و ایجاد قوز در پشت می‌شود. کارشناسان شبکه تحقیقات استئو پروز (پوکی استخوان) می‌گویند: ناتوانی حاصل از پوکی استخوان همانند یا بیشتر ازناتوانی ناشی از بسیاری از بیماری هاست.

نظرها

اخبار بیشتر