«در جستجوی فریده» برای ۲ اسکار می‌جنگد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
«در جستجوی فریده» برای ۲ اسکار می‌جنگد

«در جستجوی فریده» برای ۲ اسکار می‌جنگد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
آکادمی علوم و هنرهای سینما فهرست ۱۵۹ فیلم ثبت شده در بخش رقابتی اسکار بهترین فیلم مستند بلند را منتشر کرد که نام «در جستجوی فریده» هم در آن به چشم می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فهرست ۱۵۹ فیلمی که برای اسکار بهترین فیلم مستند بلند رقابت می‌کنند منتشر شد.

فهرست کوتاه ۱۵ فیلم برگزیده آکادمی علوم و هنرهای سینما برای رقابت در این بخش روز ۲۵ آذر (۱۶ دسامبر) منتشر خواهد شد.

فیلم‌های مستند برای واجد شرایط رقابت شدن باید در یکی از جشنواره‌های مورد تایید آکادمی علوم و هنرهای سینما جایزه گرفته باشند یا طبق قانون جدید در بخش بهترین فیلم‌ بین‌المللی از سوی یک کشور به آکادمی معرفی شده باشند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

«در جستجوی فریده» هم که نماینده ایران در اسکار بین‌المللی است به صورت خودکار به این رقابت هم راه پیدا کرده است.

باید تا ۲۵ آذر منتظر ماند تا ببینیم «در جستجوی فریده» به فهرست ۱۵ تایی آکادمی راه پیدا می‌کند یا نه.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

افشاگری عجیب مجری زن صدا و سیما+ فیلم

رکنارکنا15 ساعت قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
رئیس ‌نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: سخت کردن حلقه محاصره و تحریم‌ها، ایجاد ناامنی و جنگ روانی به منظور ایجاد ناامیدی در جامعه از مهم‌ترین ابزارهای تهاجمی دشمن در این راستا به شمار می‌رود. رستمی بیان کرد: ایران اسلامی علی‌رغم تمامی تحریم‌ها از «توریسم‌سلامت» برخوردار است و این مهم بیانگر به بار نشستن زحمات جامعه علمی و نخبگان جوان کشور است. رئیس ‌نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برخورداری از رهبری حکیم و ملتی ولایتمدار، بصیر و پایبند به ارزش‌های اسلام و انقلاب را عامل اقتدار و پیروزی کشور بر دسیسه‌های دشمنان برشمرد. رئیس ‌نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها جذب دانشجوی خارجی را امری تخصصی دانست و گفت: این فرآیند نباید در مسیر توریسمی و با نگاه تجاری اتفاق بیفتد بلکه باید مبنای آن سیاستگذاری‌های فرهنگی باشد. رستمی تاکید کرد: بازنگری در رتبه‌بندی مقالات علمی نیز در دستور کار جوامع دانشگاهی و شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد.

زندان‌هایی لاکچری‌تر از هتل‌های چند ستاره!

19+
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
متاسفانه ما چون کشوری نبودیم که خیلی در حوزه پویانمایی تولید داشته باشیم، صداپیشگی و دوبله با یکدیگر مخلوط شده. یعنی مثل همه‌جای دنیا با حضور بازیگران و ستاره‌های سینما کار صداپیشگی ارائه بدهم که هم این تجربه اتفاق بیفتد و هم بتوانیم از شهرت آن‌ها برای معرفی فیلم استفاده کنیم. می‌خواستیم صدای «ضحاک» تیپیک و خاص باشد یعنی شخصیتی که در لحظه می‌تواند احساساتش را تغییر بدهد. در لحظه می‌تواند آرام باشد، در لحظه می‌تواند عصبانی باشد، در لحظه می‌تواند عاشق باشد. درباره لیلا حاتمی برای «شهرزاد»، اشکان خطیبی برای «آفریدون»، بانیپال شومون برای «روزبه» و پرویز پرستویی برای «تهمورث» چطور؟ برای «شهرزاد» دنبال یک صدای ملیح بودیم که بی‌گناهی و معصومیت را نشان بدهد، همان طور که «شهرزاد» به عنوان نماینده‌ای از سرزمین ایران است.

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

نظرها

اخبار بیشتر