هیچ محدودیتی در زمینه ارتباطات علمی را قبول نداریم/ علم بهترین راه تعامل ملت‌هاست/از دانشجویان ایرانی توانمند یک ترم شهریه نمی‌گیریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

هیچ محدودیتی در زمینه ارتباطات علمی را قبول نداریم/ علم بهترین راه تعامل ملت‌هاست/از دانشجویان ایرانی توانمند یک ترم شهریه نمی‌گیریم

ایلناخبرگزاری ایلنا |
استاد مدیریت و معاون آموزشی دانشگاه درسدن آلمان درباره اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: طی چهار، پنج سال گذشته دانشگاه‌های ما یک بیانیه صادر کردند با این محتوا که ما به علم آزاد و بدون مرز معتقدیم و هیچ محدودیتی در زمینه ارتباطات علمی را قبول نداریم و البته در راستای اهدافمان، کاری هم به افراد دیگر در دنیا نداریم.

هیچ محدودیتی در زمینه ارتباطات علمی را قبول نداریم/ علم بهترین راه تعامل ملت‌هاست/از دانشجویان ایرانی توانمند یک ترم شهریه نمی‌گیریم - 1

«پروفسور رالف زونتاک» استاد مدیریت و معاون آموزشی دانشگاه درسدن آلمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جایگاه علمی ایران در بین کشورهای دنیا گفت: ایران و دانشجویان ایرانی جایگاه خوب علمی در جهان دارند، ضمن اینکه ما دانشگاهی با تعاملات باز هستیم و به دانشجویان و علاقه‌مندان به تحصیل در آلمان می‌گوییم که اگر بخواهند، می‌توانند یک ترم مهمان ما باشند یا حتی جا به جا شوند و به راحتی به دانشگاه ما بیایند، البته ما نیز از آنها استقبال خواهیم کرد.

از دانشجویان ایرانی توانمند یک ترم شهریه نمی‌گیریم

وی ادامه داد: ‌ ما حتی از دانشجویان ایرانی توانمند برای یک ترم شهریه نمی‌گیریم، زیرا توانایی و مهارت‌های آنان را دیده‌ایم. بنابراین دانشجویان ایرانی می‌توانند به دانشگاه ما که از آنها استقبال می‌کنیم، بیایند و یک ترم به صورت رایگان مهمان ما باشند و بعد به دانشگاه خودشان بازگردند.

تعاملات دانشگاهی گسترده‌ای با ایران داریم

پروفسور زونتاک با اشاره به تعاملات دانشگاهی ایران و آلمان گفت: متاسفانه فضای بین‌المللی برای افرادی که شرایط دو کشور را نمی‌دانند، کمی نگران کننده است، ولی ما کاملا تعاملات گسترده‌ای داریم. علم هیچ مرزی نمی‎شناسد به همین خاطر بهترین راه‌های ارتباطی بین ملت‌ها، علم و ارتباطات دانشگاهی و علمی است که ما هم به این اعتقاد داریم. علاوه بر اینها توصیه می‌کنیم همکاری‌ها و تعاملات در این زمینه بیشتر شده و یا به نوعی گسترش یابد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

هیچ محدودیتی در زمینه ارتباطات علمی را قبول نداریم

وی درباره اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: طی چهار، پنج سال گذشته دانشگاه‌های ما یک بیانیه صادر کردند با این محتوا که ما به علم آزاد و بدون مرز معتقدیم و هیچ محدودیتی در زمینه ارتباطات علمی را قبول نداریم و ما ایده‌مان دنیای آزاد علمی است. البته در راستای اهدافمان کاری هم به افراد دیگر در دنیا نداریم.

انعطاف‌پذیری در حال حاضر در دانشگاه‌های ما وجود ندارد

استاد مدیریت و معاون آموزشی دانشگاه درسدن آلمان درباره دانشگاه‌های نسل چهارم و حرکت ایران به سمت این نسل از دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌های جدید و دانشگاه‌های نسل آینده به این صورت است که در مقابل نیازها انعطاف‌پذیرترند. لذا لازم نیست؛ زمانی که یک دانشجو از ابتدا تصمیم گرفت، تغییر رشته دهد و مسیر خود را عوض کند از دانشگاه بیرون برود؛ بلکه زمانی که دانشجو وارد دانشگاه می‌شود، گزینه‌های مختلف برای تغییر مسیر دارد، بنابراین این یک اصل در دانشگاه‌های آینده است. البته این انعطاف‌پذیری تقریبا در حال حاضر در دانشگاه‌های ما وجود ندارد.

یادگیری مادام‌العمر جزو نیازهای آینده محسوب می‌شود

معاون آموزشی دانشگاه درسدن آلمان در پایان گفت: ‌ نکته دوم بحث یادگیری مادام‌العمر (Lifelong learning) است. با توجه به تحولات در تکنولوژی باید مهارت‌های خود یادگیری و یادگیری مادام العمر که جزو نیازهای آینده محسوب می‌شود را تامین کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه معاون فرهنگی قوه قضایی از آیت الله نجومی به عنوان یک انقلابی بی ادعا یاد کرد وافزود: این عالم فرزانه علی رغم مجاهدت‌های بسیار در راه امام (ره) و انقلاب، هیچ گان نان انقلابی‌گری نخورد و همواره در طول حیات با برکت خود در راه اهداف انقلاب تلاش کرد. این مسئول خاطرنشان کرد: آیت الله نجومی هنر برجسته دیگری هم داشت و آن هنر انقلابی بی ادعا بودن است، ایشان هیچ گانه نان انقلابی‌گری خود را نخورد و برای به ثمر نشاندن این انقلاب مجاهدت‌های بسیاری داشتند و در زمانی که کمتر کسی جرات نام بردن از امام (ره) و اعلامیه‌های ایشان را داشت، این عالم فرزانه با دستخط خود اعلامیه‌های امام را نوشته و منتشر می‌کرد. وی افزود: بعدها و با آمدن دستگاه تکثیر، منزل ایشان به محل چاپ اعلامیه‌های امام (ره) تبدیل شد و کمتر کسی از مبارزان انقلابی از این جریان خبر داشتند. معاون فرهنگی قوه قضاییه در ادامه به نظریه پردازی‌های آیت الله نجومی در زمینه هنر اشاره کرد وافزود: ایشان کتابی تحت عنوان «عرفان هنری» در این زمینه به نگارش درآورده که در این کتاب به صراحت از دو نوع هنر رحمانی و شیطانی و راه‌های شناخت آن صحبت می‌شود. این مراسم به همت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه برگزار شد.

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، نادر برهانی‌مرند دبیر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر دومین نامه خود به خانواده تئاتر را با عنوان دعوت به همدلی منتشر کرد. این فضای غمبار در نزد برخی از هنرمندانی که قرار بود در سی و هشتمین جشنواره‌ تئاتر فجر حضور داشته باشند، به صورت انصراف از جشنواره بروز پیدا کرد. ۳- به همکاران عزیزی که به هر دلیلی تمایلی به حضور در کنار ما نخواهند داشت، احترام می‌گذارم. برای همه هنرمندان و هموطنان عزیزم آرزوی روزهای بهتر همراه با آرامش دارم. دبیر سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر»
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن حاجی میرزایی عصر پنجشنبه در گردهمایی سالانه شوراهای آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: یکی از عوامل راهبردی تعلیم و تربیت برای ما، مشارکت آموزش و پرورش و جامعه است. وزیر آموزش و پرورش گفت: خانواده نقش مهمی در دوران زندگی دانش‌آموز دارد و بخش اندکی از آن در اختیار آموزش و پرورش است، بنابراین برای آموزش زیست شرافتمندانه باید با خانواده و جامعه هم راستا بود، ازاین‌رو باید با خانواده به یک چشم‌انداز مشترک برسیم و به یک تقاضای روشن از آنچه می‌خواهیم دست یابیم تا تلاش خانواده و ما هم افزا و در جهت اهداف باشد، امری که تا کنون انجام نشده است. حاجی میرزایی گفت: خلاصه‌ترین تعریف مأموریت آموزش و پرورش این است که آدم‌هایی را تربیت کند که بتوانند در زندگی روی پای خود بایستند، از انفعال نجات یابند و از حقوق خود دفاع کنند که این امر بدون مشارکت امکان‌پذیر نیست. وی ادامه داد: آموزش‌های دانش‌آموز باید مبتنی و بر اساس نیازهای جامعه و مبتنی بر بوم و منطقه باشد تا بتواند پس از فارغ التحصیلی با استفاده از آن‌ها در جامعه مفید باشد. وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: برای رسیدن به رشد و توسعه پایدار در جامعه، باید تحولی در عرصه یادگیری آن جامعه اتفاق بیفتد و یادگیری جامعه را سازماندهی کرد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
سازمان حمایت از کودکان نیدوس (NIDOS) که مسئول پیگیری پرونده کودکان ناپدید شده است، آمار مربوط به سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است. به همین دلیل رسانه‌های هلند گمانه‌زنی می‌کنند که ممکن است آمار کودکان ناپدید شده بیشتر از تعداد اعلام شده در این گزارش باشد. به گفته این مسئولان جلوگیری از این که کودکان سوار چنین خودروهای مشکوک یا ناآشنا شوند، تقریبا غیر ممکن است. از سال ۲۰۰۶ و از هنگامی که مشخص گردید تعداد زیادی از دختران نابالغ الجزایری از مراکز پناهندگی به بازار سیاه تن‌فروشی جذب شده‌اند، سازمان‌های پناهندگی هلند برای جلوگیری از اتفاق‌های مشابه در حال تقویت ساختار خود در مراکز پناهندگی هستند. بنابر گزارش موجود، ۲۵۵۶ کودک ناپدید شده در ده سال گذشته از کمپ‌های پناهندگی هلند بیشتر از کشورهای افغانستان، مراکش، الجزایر، اریتره، سوریه و ویتنام بوده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر