ترور کابوس صهیونیست‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
ترور کابوس صهیونیست‌ها

ترور کابوس صهیونیست‌ها

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
ترور دو فرمانده جنبش جهاد اسلامی فلسطین که دیروز از سوی رژیم صهیونیستی در غزه و دمشق انجام گرفت، ما را برآن داشت تا با ناصر ابوشریف نماینده جنبش مقاومت جهاد اسلامی در تهران به گفت وگو بپردازد.

- اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، ترور دو فرمانده جنبش جهاد اسلامی فلسطین که دیروز از سوی رژیم صهیونیستی در غزه و دمشق انجام گرفت، ما را برآن داشت تا با «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش مقاومت جهاد اسلامی در تهران به گفت وگو بپردازد. ابوشریف معتقد است که نتانیاهو فکر می‌کند با این‌گونه حملات، در غزه رعب و وحشت ایجاد کرده یا اینکه در عرصه سیاسی اسرائیل پیروز می‌شود، اما نباید فراموش کرد که این اقدام صهیونیست‌ها پیام جنگ را مخابره کرده است. مقاومت فلسطین در پاسخ به این تجاوزات آشکار، بیش از ۱۰۰ موشک به اراضی اشغالی، شلیک کرده است و پاسخی قاطع به تجاوزات رژیم صهیونیستی می‌دهد.

رژیم صهیونیستی پس از حمله هوایی و موشکی به نوار غزه که سال گذشته به منازل مسکونی فلسطینی‌ها انجام داد، شاهد شلیک صدها موشک از سوی نیروهای مقاومت فلسطین به اراضی اشغالی بود؛ اقدامی که موجب شد سیاست‌های راهبردی صهیونیست‌ها در جنگ با مقاومت فلسطین تغییر کند و با وساطت مصر، آتش‌بس سریع ایجاد کند.

اکنون با گذشت یک‌سال از آن عقب‌نشینی ذلت‌بار اسرائیل از جنگی که بیشتر از ۴۸ ساعت در نوار غزه به طول نکشید، بار دیگر اهدافی را در غزه مورد آماج موشک جنگنده‌های خود قرار داده، اما این بار هدف، منازل فلسطینی‌ها نبود، بلکه ترور رهبران و مغز متفکر مقاومت جهاد اسلامی در غزه مورد هدف صهیونیست‌ها قرار گرفت، تا شاید التیامی بر شکست اسرائیل در جنگ دوروزه آن در غزه باشد.

«بمب ساعتی» مقاومت

«بهاء ابوالعطا» شهید ۴۲ ساله‌ای است که در ماه‌ها و هفته‌های اخیر به کابوس صهیونیست‌ها تبدیل شده بود. پیش از این نیز صهیونیست‌ها چند بار تلاش کرده بودند او را ترور کنند که مهم‌ترین آن‌ها در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ بود اما موفق نشده بودند و این ابوالعطا و همرزمانش بودند که موفق شدند از غزه با شلیک متعدد راکت‌ها و موشک‌های خود، پاسخی قاطع به تجاوزات آشکار صهیونیست‌ها بدهند.

به گفته رهبران جهاد اسلامی، او مسوول عملیات نظامی در شمال غزه و همچنین از فرماندهان شاخه نظامی سرایا‌القدس بود که صهیونیست‌ها از او به‌عنوان «بمب ساعتی» یاد می‌کردند. همچنین صهیونیست‌ها او را «شخصیت مشکل‌آفرینی» توصیف می‌کردند که «از هیچ‌کس تبعیت نمی‌کرد» و البته او را دشمنی بسیار فعال می‌خواندند که اهدافش قابل پیش‌بینی نبود! از سوی دیگر صهیونیست‌ها مدعی هستند که ترور او با هدف ممانعت از عملیاتی صورت پذیرفت که او درصدد طراحی آن در روزهای آتی بود. البته، تلاش دیروز صهیونیست‌ها برای ترور «اکرم العجوری» از دیگر رهبران جهاد اسلامی در دمشق ناکام ماند. این حمله هوایی که به شهادت فرزند العجوری و زخمی‌شدن ۹ تن دیگر انجامید، نتوانست به هدف اصلی خود در ترور این مسوول بلندپایه جهاد اسلامی دست یابد. العجوری از سال ۲۰۱۸ به‌عنوان عضو شورای سیاسی حرکت جهاد اسلامی و مسوول مالی این جنبش انتخاب شد. او همچنین رییس اداره مرکزی شاخه نظامی جهاد اسلامی، سرایاالقدس و فرمانده عام نظامی آن است. صهیونیست‌ها اما او را مسوول حملات پراکنده به سرزمین‌های اشغالی از نوار غزه می‌دانند. گفته می‌شود در انتخابات جهاد اسلامی، العجوری بعد از زیاد نخاله، بیشترین آرا را کسب کرد و از مقبولیت فراوانی در بدنه جهاد اسلامی برخوردار است.

رژیم اسرائیل که دریافته مقاومت جهاد اسلامی به دلیل موفقیت‌های موشکی و راهبردی خود علیه صهیونیست‌ها در فلسطین دارای جایگاه مردمی شده و می‌تواند از این گروه جهادی آسیب‌های جدی ببیند، اقدام به ترور رهبران آن‌ها کرده است.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

این اقدام تروریستی صهیونیست‌ها در حالی صورت گرفت که به تازگی از شکل‌گیری سه دهه باشکوه حرکت مسلحانه جهاد اسلامی در شجاعیه فلسطین می‌گذرد و اشتراکات سیاسی در فلسطین به سمت انتخابات و نزدیک‌شدن گروه‌های فلسطینی پییش می‌رفت و در این میان جهاد اسلامی از محبوبیت زیادی در بین مردم این سرزمین اشغال‌شده برخوردار است.

ناصر ابوشریف: نتانیاهو با ترور رهبران مقاومت به دنبال پیروزی سیاسی است

«ناصرابوشریف» نماینده جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین در تهران با اشاره به ترور همزمان دو تن از رهبران جهاد اسلامی در غزه و دمشق گفت: جهاد اسلامی در کنار دیگر محورهای مقاومت فلسطین، شهدای زیادی تقدیم پیروزی فلسطین کرده است. نباید فراموش کرد که گروه نظامی جهاد اسلامی ضربات متعددی به صهیونیست‌ها از ناحیه غزه زده و در بین فلسطینی‌ها عزت خاصی یافته است. ابوشریف که از سال ۲۰۰۷ به‌عنوان نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران مستقر است، افزود: رهبران این گروه جهادی در مبارزات اخیری که با صهیونیست‌ها داشتند، موفق شدند ضربات زیادی به رژیم صهیونیستی از سوی غزه بزنند؛ این موفقیت‌ها باعث شد تا اسم فرماندهان نظامی جنبش جهاد اسلامی از سوی صهیونیست‌ها دنبال شود و صبح دیروز یکی از این فرماندهان، «بهاء ابوالعطا»، در غزه مورد ترور جنگنده‌های صهیونیستی قرار گیرد و به همراه همسرش به شهادت برسد.

شلیک ۱۵۰ موشک از سوی مقاومت به اراضی اشغالی

این فعال جنبش جهاد اسلامی در تهران با بیان اینکه نتانیاهو با ترور رهبران مقاومت به دنبال پیروزی سیاسی در اسرائیل است، گفت: رژیم صهیونیستی چند وقتی است دچار التهابات سیاسی در انتخابات کنست شده و نتانیاهو تاکنون دو بار در تشکیل دولت شکست خورده است. برای اینکه به نوعی شکست در انتخابات را تحت‌الشعاع خود قرار دهد، دست به چنین جنایت‌هایی می‌زند و به ترور رهبران جهاد اسلامی می‌پردازد؛ البته اسرائیل بهتر می‌داند که با شهادت هر فردی از فلسطینی‌ها این مقاومت است که ایستادگی و پایداری بیشتری در برابر صهیونیست‌ها می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد رعب و وحشت از دیگر اهداف صهیونیست‌ها در انجام چنین ترورهایی است، تصریح کرد: اسرائیل می‌خواهد با این‌گونه ترورها، رعب و وحشت در غزه ایجاد کند و این نوعی دیگر از عملیات‌های تروریستی آن‌هاست که یقینا بدون پاسخ نخواهد ماند.

شروع جنگ از سوی اسرائیل

ابوشریف با اشاره به اینکه فرماندهانی که مورد هدف اصابت موشک‌های صهیونیست‌ها قرار گرفتند، از عزت و جایگاه بلندی برخوردار بوده و هستند، تاکید کرد: جهاد اسلامی بیش از ۱۵۰ موشک تاکنون به سوی اراضی اشغالی که صهیونیست‌ها هستند، شلیک کرده است و آن‌گونه که گزارش شده است، بیشتر از دو میلیون صهیونیستی منازل‌شان را ترک و به پناهگاه‌ها فرار کردند. جهاد اسلامی این تجاوزات را پاسخ می‌دهد و هر عملیاتی که ازسوی صهیونیست‌ها به اراضی غزه انجام گیرد، بدون پاسخ باقی نخواهد ماند. تثبیت این‌گونه عملیات‌ها و ترور رهبران جهاد اسلامی به این آسانی نخواهد بود و صهیونیست‌ها باید پاسخ این‌گونه تجاوزگری خود را بدهند. وی با تاکید بر اینکه جهان انتقام خون فرماندهان خود را خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها جنگ را شروع کردند و پاسخ ما هم به تجاوزات دشمن، قاطعانه خواهد بود.

منبع: صبح نو

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قتل دختر ۱۹ ساله در شهرک صدر

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به گفته موید الفرطوسی خبرنگار شبکه تلویزیونی العراقیه‏‏، تروریست‌ها زهرا قره لوسی ۱۹ ساله را که از مقابل خانه‌اش در خیابان الامانه در شهرک صدر در شرق بغداد ربوده بودند‏‏، به قتل رساندند و پیکر وی که آثار شکنجه بر آن هویدا بود، مقابل خانه‌اش کشف شد. زهرا دانشجوی ترم دوم دانشکده ادبیات دانشگاه عراق بود که از آغاز موج دوم اعتراضات مردمی در ۲۵ ماه گذشته به همراه پدر‏، خویشاوندان و برخی دوستانش ‎غذا و نوشیدنی در اختیار تظاهرات کنندگان عراقی قرار می‌داد.

ابطال ۱۲۱ مصوبه دستگاه‌ها در نیمه نخست سال

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: خوب است دستگاه‌ها در مرحله نخست و پس از آن مجلس، اشکال‌های قوانین را حل و فصل و برطرف کنند. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: همین شفاف نبودن قوانین، موجب افزایش پرونده‌های ورودی به دیوان و ایجاد سختی برای مردم شده است. وی گفت: برخی قوانین هم ممکن است شفاف باشد، اما ذاتا اشکال دارد که نمونه آن تبصره‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری است. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: دولت باید هر چه سریعتر این موضوع را به مجلس ارسال کند تا در مجلس به تصویب برسد. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: معاونت نظارت و بازرسی دیوان هم عملکرد قضات و کارمندان را بررسی می‌کند.

دریافت ۶ هزار گزارش تعرض جنسی در آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
مدیر اجرایی این شرکت قول داد فرهنگ خدمت رسانی به مسافران در این شرکت بیش از پیش بهبود یابد. دارا خسروشاهی، مدیر اجرایی این شرکت، در صفحه خود در پایگاه اینترنتی توئیتر، نوشت: «حدس می‌زنم بسیاری از مردم از این که موارد این نوع حوادث (تعرضات جنسی در تاکسی‌های اوبر) تا چه اندازه نادر است، متعجب خواهند شد. البته این قابل درک است که برخی دیگر از مردم تصور خواهند کرد که باز هم تعداد این نوع حوادث بیش از حد انتظار است. به علاوه، برخی از مردم، قدردان تلاش‌های ما برای تأمین امنیت مسافران خواهند بود، اما برخی دیگر از مردم خواهند گفت: کار‌های به مراتب بیشتری (برای تأمین امنیت مسافران) هنوز هم باید انجام شود. البته از جنبه‌های مختلف می‌توان گفت که حق با همه آن هاست.» خبرگزاری فرانسه افزود: شرکت اوبر، قول داد در گزینش و آموزش دادن به رانندگان خود، بیش از پیش دقت و سختگیری کند. در این ۱۹ مورد حمله که به مرگ قربانیان منجر شده است، هشت قربانی از مسافران اوبر، هفت قربانی از رانندگان اوبر و چهار قربانی نیز از اشخاص ثالث، مانند رهگذران و عابران پیاده، بوده‌اند. در پی انتشار نخستین گزارش دو سالانه شرکت اوبر و اذعان صریح این شرکت به دریافت حدود شش هزار گزارش تعرض جنسی و حتی موارد دیگری از حملات فیزیکی مرگبار در رابطه با خدمات تاکسی‌های این شرکت در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، ارزش هر سهم شرکت اوبر در بازار بورس آمریکا، با ۱/۵۷ درصد کاهش، به ۲۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.
مهرمهر6 ساعت قبل
علی مصطفوی با بیان اینکه تاکنون بدون کوچکترین مشکل روند ثبت نام کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ادامه دارد افزود: طی پنج روز گذشته ۲۴۱ نفر از استان در این دوره به عنوان داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در آذربایجان غربی نام نویسی کرده‌اند که از این تعداد، ۷۲ نفر مربوط به شهرستان ارومیه است. وی با بیان اینکه نام نویسی از داوطلبان در ۱۰ حوزه انتخابیه آذربایجان غربی در حال انجام است عنوان کرد: در این دوره از انتخابات ۲۵ فرآینده به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و تاکنون مشکل خاصی در استان نداشتیم. مصطفوی با اشاره به اینکه امروز در ششمین روز از ثبت نام شاهد استقبال بیشتر افراد داوطلب نمایندگی این دوره مجلس در استان هستیم افزود: با توجه به اینکه بیشتر از دو روز به اتمام مهلت قانونی ثبت نام باقی نمانده پیش بینی می‌شود این دو روز تعداد افراد ثبت نامی بیش از پنج روز گذشته باشد. مصطفوی شعار این دوره از ستاد انتخابات کشور را «انتخابات ۹۸- گام دوم انقلاب، قانونمندی، بی طرفی و انسجام ملی» عنوان کرد و عمل به مر قانون، رعایت اصل بی طرفی ناظرین و مجریان انتخابات، امانت داری از آرای مردم و جلب اعتماد مردم را از راهکارهای حضور حداکثری مردم در صحنه انتخاباتی برشمرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، نهمین نشست ماهانه جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل‌های ارزشی، انقلابی و ولایی صبح امروز (پنجشنبه ۱۴ آذر) در دفتر مرکزی جامعه روحانیت برگزار شد. در ابتدای این نشست آیت‌الله موحدی کرمانی، رئیس جامعه روحانیت مبارز با ذکر حدیثی از امام حسن عسکری علیه السلام در باب کوچک شمردن گناهان در تعالیم اسلامی گفت: هر جا که در زندگی اجتماعی و فردی گرفتار می‌شویم خود مستوجب این گرفتاری شدیم و در نظام هستی، مجازات خداوند را خود موجب می‌شویم. رئیس جامعه روحانیت مبارز با انتقاد از بی مسئولیتی و بی تدبیری برخی مسئولین در افزایش قیمت بنزین بدون مقدمه چینی لازم آن را نمونه‌ای از انتخاب افراد ناکارآمد و عامل گرفتاری دانست و افزود: وای بر این مسئولین! مشکلی را می‌توانند حل کنند یا خدمتی را انجام دهند اما وظیفه و ماموریت مهم را تشخیص نمی‌دهند. در پایان این نشست نمایندگان احزاب و تشکل‌های انقلابی و ارزشی به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در خصوص انتخابات پیش روی مجلس پرداختند.
فارسفارس1 ساعت قبل
وزیر امور خارجه ایران روز جمعه به اقدام رژیم صهیونیستی در آزمایش یک موشک قادر به حمل کلاهک هسته‌ای واکنش نشان داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران امروز در پیامی در توئیتر به اقدام رژیم صهیونیستی در آزمایش یک موشک واکنش نشان داد. وی در این پیام توئیتری نوشت: «اسرائیل امروز یک موشک هسته‌ای را با هدف [قدرت‌نمایی در برابر] ایران آزمایش کرد.» ظریف در ادامه نوشت: «سه کشور اروپایی هیچ‌گاه از تنها زرادخانه هسته‌ای موجود در غرب آسیا که مجهز به موشک‌هایی است که واقعا برای حمل کلاهک‌های هسته‌ای طراحی شده‌اند گلایه‌ای مطرح نمی‌کنند ولی برای موشک‌های دفاعی و متعارف ما برافروخته شده و تا مرز سکته پیش می‌روند.» به گزارش خبرگزاری فارس، ‌رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) یک سامانه پیشرانه جدید برای شلیک موشک و راکت را در مرکز فلسطین اشغالی آزمایش کرد. (جزئیات بیشتر) وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای درباره این آزمایش موشکی گفت: «دستگاه نظامی دقایقی پیش یک سامانه موتور راکت را از پایگاهی در مرکز این سرزمین آزمایش کرد». انتهای پیام/.

نظرها

اخبار بیشتر