هشتاد کیلومتر شنا در دریاچه خشک بختگان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
هشتاد کیلومتر شنا در دریاچه خشک بختگان

هشتاد کیلومتر شنا در دریاچه خشک بختگان

مهرخبرگزاری مهر |
علی رستگار از اعضای انجمن تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست در دریاچه بختگان پرفورمنس هنری برگزار می کند.

مهدی توحیدپور مدیر عامل این تشکل محیط زیستی، با بیان این خبر به خبرنگار مهر گفت: این اجرای هنرمندانه با هدف حمایت از دریاچه‌های بزرگ ایران از جمله دریاچه بختگان در استان فارس است.

وی افزود: دریاچه بختگان دومین دریاچه بزرگ ایران به شمار می‌آید که طی سالهای گذشته در اثر عوامل مختلف محیطی، آسیب دیده و خشک شده است. موضوع خشکسالی این دریاچه موجب شد تا علی رستگار طرحی با عنوان «شنا در دریاچه خشک بختگان» را با انجمن در میان بگذارد. سرانجام با کوشش و پیگیری‌های متعدد و با همکاری اداره کل محیط زیست استان فارس موفق شدیم تا این پرفورمنس توسط هنرمند مورد نظر به اجرا در بیاید.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

مدیر عامل انجمن تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست در پایان افزود: این اجرا حاوی طنز تلخیست که توجه افکار عمومی و رسانه‌ها را به خشک شدن دریاچه‌های ایران معطوف خواهد کرد. این هنرمند قصد دارد تا مسیر هشتاد کیلومتری طول دریاچه بختگان را به مدت سه شبانه روز و روزی چهار ساعت درون محفظه شیشه‌ای پر از آب شنا کند.

دریاچه بختگان به مدت سه روز از ۲۳ تا ۲۶ آبان ماه در استان فارس از ساعت ۱۱ صبح میزبان این هنرمند برجسته حامی محیط زیست است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

نظرها

اخبار بیشتر