عصبانی‌اند از عدلیه!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

عصبانی‌اند از عدلیه!

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- حمله و هجمه حقوق بشری علیه قوه قضاییه کشورمان، بیش از آنکه مبتنی بر مسایل حقوقی یا استنادات محکمه پسند باشد بر پایه ادعا‌های تکراری و از جمله برنتافتن مجازات‌های اسلامی بود. تاریخ انتشار: 10:14 - 22 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۷۴۵۲

عصبانی‌اند از عدلیه! - 1

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه حمایت، شواهد و قرائن آشکار و غیرقابل انکار حکایت از این دارد جریانی که با پز اپوزیسیونی، کارنامه اقتصادی در چنته ندارد تا اپوزیسیون خارج نشین و مدعیان حقوق بشری از مبارزه بی امان و بدون تبعیض عدلیه با فساد عصبانی و نگرانند.

یک جریان سیاسی در روز‌های اخیر تلاش کرد با حاشیه سازی‌ها و فضاسازی‌ها، مبارزه با فساد را غیرواقعی جا بزند! و به اصطلاح به افکار عمومی القاء نماید این مفسدینی که پای میز محاکمه گرفتار شده‌اند جزو دانه درشت‌ها نیستند! این تلاش‌ها برای به حاشیه راندن مبارزه با فساد در حالی بود که چندی پیش ازآن نظرسنجی یک نهاد معتبر نشان می‌داد رضایت مردم از اقدامات تحولی دستگاه قضا که شاکله‌ی آن مبارزه با فساد است به ۷۶ درصد رسیده است.

از سوی دیگر این جریان سیاسی در آستانه انتخابات با مشکلی به نام پاسخگویی و ارایه کارنامه مواجه است که از قضا با دست خالی نمی‌تواند نیم نگاهی به کارزار انتخاباتی داشته باشد. خب! طبیعی است که به زعم خود دست به عملیات روانی و رسانه‌ای بزند و آدرس‌های غلط بدهد!

اما این همه ماجرای عصبانیت از قوه قضاییه برای کوتاه کردن دست مفسدین و یقه سفید‌ها و دانه درشت‌ها نیست؛ بلکه یک جریان بیرونی هم به بهانه حقوق بشر، تلاش کرد تا موضوع مبارزه با فساد را که با همراهی آحاد مردم مواجه شده است به حاشیه ببرد!

ماجرا باز می‌گردد به سومین نشست بررسی دوره‌ای وضعیت حقوق بشر کشور‌ها که به «یوپی آر» معروف است. از هفته گذشته رسانه‌های ضدانقلاب، بیگانه و برخی نهاد‌ها و تشکل‌های به اصطلاح حقوق بشری، به بهانه برگزاری نشست یوپی آر ایران در ژنو در ۱۷ آبان ۹۸، کوشیدند در یک خط مشترک و دستور کار واحد فشار‌های حقوق بشری علیه ایران را برای تحت تاثیر قراردادن آن نشست، افزایش دهند. از همین روی؛ از شورای حقوق بشر سازمان ملل هم خواستند تا ایران را به نقض حقوق بشر متهم کند! از جمله سازمان موسوم به عفو بین‌الملل (که البته نه بین المللی است و نه به عفو ارتباطی دارد) در بیانیه‌ای مداخله جویانه از شورای حقوق بشر خواست تا در نشست ژنو، ایران را ناقض حقوق بشر معرفی نمایند! و تلاش‌هایی از این دست از سوی بی بی سی، رادیو فردا، دویچه وله، صدای آمریکا تا حقوق بشری‌ها علیه ایران و قوه قضاییه کشورمان انجام شد و …

این حمله و هجمه حقوق بشری علیه قوه قضاییه کشورمان، بیش از آنکه مبتنی بر مسایل حقوقی و یا استنادات محکمه پسند باشد بر پایه ادعا‌های تکراری و از جمله برنتافتن مجازات‌های اسلامی بود. به عنوان نمونه این مساله را پمپاژ کردند که چرا مجازات اعدام در ایران انجام می‌شود که عمده آدرس‌هایی که در این زمینه می‌دادند مربوط به موضوع قصاص است که حکم قرآنی بوده و حق اولیای دم است.

گفتنی است؛ هدف حقوق بشری‌ها و رسانه‌های معاند و بیگانه برای فشار حقوق بشری علیه کشورمان در نشست یو پی آر محقق نشد و هیات اعزامی ایران توانست با استدلال و استناد ثابت کند که آن چیزی که به حقوق بشر ضربه زده است؛ تحریم‌ها و تروریسم است که پشت سر هردو مساله آمریکای بدعهد و خالق داعش است؛ بنابراین هدف اصلی رسانه‌های بیگانه و حقوق بشری‌ها از موج سازی علیه قوه قضاییه را باید در جایی دیگر جستجو کرد که شواهد متقن نشان می‌دهد هدف آن‌ها این بوده است که موفقیت دستگاه قضایی کشورمان و تحولات مثبت عدلیه در راستای مبارزه با فساد را به چالش بکشانند چرا که اگر انگ نقض حقوق بشر به کشورمان و قوه قضاییه می‌چسبید مساله مبارزه با فساد را هم به انحراف و حاشیه می‌بردند، ولی در نهایت این سناریوی چند وجهی ابتر ماند؛ و بالاخره باید گفت؛ امروز دستگاه قضایی یک راهبرد ویژه‌ای را برای خود ترسیم کرده و آن مبارزه با فساد است بدون آنکه گرفتار و اسیر حاشیه سازی‌های داخلی و بیرونی شود. مبارزه با فساد و برخورد با مفسدین هم رضایت قاطبه مردم را به همراه دارد و هم حاشیه سازان، سناریونویسان تا معاندین و اپوزیسیون نمی‌توانند به این قوه انگ سیاسی کاری و نقض حقوق بشر بزنند، چون عملیات‌های ناشیانه و تکراری و نخ نماشده آنان، قادر نیست افکار عمومی را فریب دهد و مردم فهمیده‌اند و با چشم خود دیده‌اند که چه کسانی بخوانید چه دانه درشت هایی امروز در زندان هستند و چرا برخی از مبارزه عدلیه با فساد و پلشتی عصبانی اند.

بیشتر بخوانید:

روزنامه حمایت/ حسام الدین برومند

عصبانی اند از عدلیه!

حمله و هجمه حقوق بشری علیه قوه قضاییه کشورمان، بیش از آنکه مبتنی بر مسایل حقوقی و یا استنادات محکمه پسند باشد بر پایه ادعاهای تکراری و از جمله برنتافتن مجازات‌های اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، شواهد و قرائن آشکار و غیرقابل انکار حکایت از این دارد جریانی که با پز اپوزیسیونی، کارنامه اقتصادی در چنته ندارد تا اپوزیسیون خارج نشین و مدعیان حقوق بشری از مبارزه بی امان و بدون تبعیض عدلیه با فساد عصبانی و نگرانند.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

یک جریان سیاسی در روزهای اخیر تلاش کرد با حاشیه سازی‌ها و فضاسازی‌ها، مبارزه با فساد را غیرواقعی جا بزند! و به اصطلاح به افکار عمومی القاء نماید این مفسدینی که پای میز محاکمه گرفتار شده‌اند جزو دانه درشت‌ها نیستند! این تلاش‌ها برای به حاشیه راندن مبارزه با فساد در حالی بود که چندی پیش ازآن نظرسنجی یک نهاد معتبر نشان می‌داد رضایت مردم از اقدامات تحولی دستگاه قضا که شاکله‌ی آن مبارزه با فساد است به ۷۶ درصد رسیده است.

از سوی دیگر این جریان سیاسی در آستانه انتخابات با مشکلی به نام پاسخگویی و ارایه کارنامه مواجه است که از قضا با دست خالی نمی‌تواند نیم نگاهی به کارزار انتخاباتی داشته باشد. خب! طبیعی است که به زعم خود دست به عملیات روانی و رسانه‌ای بزند و آدرس‌های غلط بدهد!

اما این همه ماجرای عصبانیت از قوه قضاییه برای کوتاه کردن دست مفسدین و یقه سفیدها و دانه درشت‌ها نیست؛ بلکه یک جریان بیرونی هم به بهانه حقوق بشر، تلاش کرد تا موضوع مبارزه با فساد را که با همراهی آحاد مردم مواجه شده است به حاشیه ببرد!

ماجرا باز می‌گردد به سومین نشست بررسی دوره‌ای وضعیت حقوق بشر کشورها که به «یوپی آر» معروف است. از هفته گذشته رسانه‌های ضدانقلاب، بیگانه و برخی نهادها و تشکل‌های به اصطلاح حقوق بشری، به بهانه برگزاری نشست یوپی آر ایران در ژنو در ۱۷ آبان ۹۸، کوشیدند در یک خط مشترک و دستور کار واحد فشارهای حقوق بشری علیه ایران را برای تحت تاثیر قراردادن آن نشست، افزایش دهند. از همین روی؛ از شورای حقوق بشر سازمان ملل هم خواستند تا ایران را به نقض حقوق بشر متهم کند! از جمله سازمان موسوم به عفو بین‌الملل (که البته نه بین المللی است و نه به عفو ارتباطی دارد) در بیانیه‌ای مداخله جویانه از شورای حقوق بشر خواست تا در نشست ژنو، ایران را ناقض حقوق بشر معرفی نمایند! و تلاش هایی از این دست از سوی بی بی سی، رادیو فردا، دویچه وله، صدای آمریکا تا حقوق بشری‌ها علیه ایران و قوه قضاییه کشورمان انجام شد و …

این حمله و هجمه حقوق بشری علیه قوه قضاییه کشورمان، بیش از آنکه مبتنی بر مسایل حقوقی و یا استنادات محکمه پسند باشد بر پایه ادعاهای تکراری و از جمله برنتافتن مجازات‌های اسلامی بود. به عنوان نمونه این مساله را پمپاژ کردند که چرا مجازات اعدام در ایران انجام می‌شود که عمده آدرس هایی که در این زمینه می‌دادند مربوط به موضوع قصاص است که حکم قرآنی بوده و حق اولیای دم است.

گفتنی است؛ هدف حقوق بشری‌ها و رسانه‌های معاند و بیگانه برای فشار حقوق بشری علیه کشورمان در نشست یو پی آر محقق نشد و هیات اعزامی ایران توانست با استدلال و استناد ثابت کند که آن چیزی که به حقوق بشر ضربه زده است؛ تحریم‌ها و تروریسم است که پشت سر هردو مساله آمریکای بدعهد و خالق داعش است.

بنابراین هدف اصلی رسانه‌های بیگانه و حقوق بشری‌ها از موج سازی علیه قوه قضاییه را باید در جایی دیگر جستجو کرد که شواهد متقن نشان می‌دهد هدف آنها این بوده است که موفقیت دستگاه قضایی کشورمان و تحولات مثبت عدلیه در راستای مبارزه با فساد را به چالش بکشانند چرا که اگر انگ نقض حقوق بشر به کشورمان و قوه قضاییه می‌چسبید مساله مبارزه با فساد را هم به انحراف و حاشیه می‌بردند ولی در نهایت این سناریوی چند وجهی ابتر ماند.

و بالاخره باید گفت؛ امروز دستگاه قضایی یک راهبرد ویژه‌ای را برای خود ترسیم کرده و آن مبارزه با فساد است بدون آنکه گرفتار و اسیر حاشیه سازی‌های داخلی و بیرونی شود. مبارزه با فساد و برخورد با مفسدین هم رضایت قاطبه مردم را به همراه دارد و هم حاشیه سازان، سناریونویسان تا معاندین و اپوزیسیون نمی‌توانند به این قوه انگ سیاسی کاری و نقض حقوق بشر بزنند، چون عملیات‌های ناشیانه و تکراری و نخ نماشده آنان، قادر نیست افکار عمومی را فریب دهد و مردم فهمیده‌اند و با چشم خود دیده‌اند که چه کسانی- بخوانید چه دانه درشت هایی- امروز در زندان هستند و چرا برخی از مبارزه عدلیه با فساد و پلشتی عصبانی اند. بیشتر بخوانید: بزنگاه انتخابات و تغییر موضع برخی افراد

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم/دوربین مخفی: فست فود با سس بنزین!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

نظرها

اخبار بیشتر