بدهی بانکی عمده‌ترین مشکل تولیدکنندگان حوزه کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
بدهی بانکی عمده‌ترین مشکل تولیدکنندگان حوزه کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد است

بدهی بانکی عمده‌ترین مشکل تولیدکنندگان حوزه کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد بدهی بانکی را عمده‌ترین مشکل تولیدکنندگان حوزه کشاورزی استان عنوان کرد و گفت: مشکلات طرح‌های راکد حوزه کشاورزی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح و تلاش می‌شود این طرح‌ها به چرخه تولید برگردند.

- اخبار استانها -

الیاس تاج‌الدینی در بازدید از غرفه خبرگزاری تسنیم در دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، با بیان اینکه این استان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی دارد و با توجه به گستردگی این حوزه مسلما مشکلاتی هم وجود دارد اظهار داشت: یکی از مشکلات ما کمبود ذخیره محصولات کشاورزی است که در مدت اخیر با افزایش ظرفیت سردخانه‌های استان از ۱۲ هزار تن به ۱۸ هزار تن تا حدودی مشکل برطرف شد و امیدواریم که در آینده نزدیک نیز این ظرفیت را به ۲۸ تا ۳۰ هزار تن برسانیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: حداقل تولیدات ما در بخش‌های مختلف کشاورزی استان حدود ۹۵۰ هزار تن در فصول مختلف سال است که با این شرایط نیاز استان به سردخانه‌های ذخیره محصولات بسیار بیشتر از حجم موجود است، بنابراین با توجه به فروشی که باغداران ما دارند و با توجه به میزان محصولاتی که وجود دارد از کسانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در این حوزه داشتند استقبال می‌کنیم.

وی به اهمیت صادرات در حوزه کشاورزی استان اشاره داشت و عنوان کرد: کیفیت محصولات کشاورزی استان به‌ویژه محصولات باغی بسیار بالا بوده که با این کیفیت و بازارپسندی که محصولات کشاورزی استان دارند از قابلیت خوبی برای صادرات برخوردار هستند اما متأسفانه در سطح استان سرمایه‌گذارانی که تمایل به صادرات محصولات کشاورزی داشته باشند کم هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در چند ماه اخیر یک متقاضی صادرات محصولات کشاورزی داشتیم که فرایند صدور مجوزات در این زمینه انجام شد تا بتوانیم محصولات کشاورزی استان را به صورت مستقیم از گمرک استان صادر کنیم، ضمن اینکه با توجه به تأکید استاندار، زیرساخت‌های گمرک استان برای صادرات محصولاتی مانند دام، میوه و غیره در حال فراهم شدن است.

تاج‌الدینی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا جهاد کشاورزی برنامه‌ای برای برطرف کردن مشکلاتی که تولیدکنندگان استان در زمینه دریافت تسهیلات با بانک کشاورزی دارند در دستور کار دارد؟ گفت: بانک کشاورزی قوانین و دستورالعمل‌هایی دارد که باید آنها را اجرا کند اما در جلسه‌ای که اخیرا با این بانک در زمینه مشکلات تولیدکنندگان داشتیم به نتایج خوبی رسیدیم.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی با بیان اینکه پیگیر برطرف کردن مشکلات کشاورزان هستیم و مدیریت شعب بانک کشاورزی استان هم در این زمینه همکاری‌هایی را انجام داده است، تصریح کرد: بیشترین مشکلی که در این زمینه وجود دارد آورده تولیدکنندگان است که تاکید کردیم بانک، خود طرح یا زمین محل اجرای طرح را به عنوان آورده قبول کنند که خوشبختانه مورد قبول واقع شد، ضمن اینکه در بحث تضامین بانکی مشکلات تا حدودی تسهیل شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با طرح‌های راکد در حوزه کشاورزی هم با بیان اینکه بیشترین مشکلی که تولیدکنندگان دارند بدهکاری‌های بانکی است عنوان کرد: طرح‌هایی که مشکلات زیادی دارند در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح و تلاش می‌شود این طرح‌ها به چرخه تولید برگردند، ضمن اینکه خود متقاضیان هم باید پیگیر باشند.

تاج‌الدینی به وضعیت واحدهای تولید مرغ استان اشاره و عنوان کرد: حدود ۱۱ طرح مرغداری راکد داشتیم که با توجه به اینکه امکان بازگشت آنها به چرخه تولید نبود از رده خارج شدند و ۲۳ طرح راکد نیز داریم که نیاز به سرمایه در گردش دارند و پیگیر تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز آنها هستیم.

وی با بیان اینکه حدود ۲۳ تا ۲۴ طرح مرغداری نیز در استان وجود دارد که تسهیلات پایه‌ای و زیرساختی نیاز دارند و پیگیر پرداخت تسهیلات به آنها هستیم، گفت: هم‌اکنون حدود ۴۰ درصد نیاز مرغ استان از خارج از استان تأمین می‌شود که در صورت برطرف این مشکلات، نیاز استان به مرغ برطرف می‌شود.

بدهی بانکی عمده‌ترین مشکل تولیدکنندگان حوزه کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد است - 12

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم هواپیمای آمریکایی منهدم شده در افغانستان +جزئیات حادثه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به نوشته خبرگزاری فرانسه، «بت ریوردان» سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنتکام) با اعلام آغاز تحقیقات در مورد این حادثه، گفت هنوز هویت هواپیمای حادثه‌دیده در منطقه «غزنی» واقع در مرکز افغانستان، مشخص نیست. صبح امروز گزارش شد که یک فروند هواپیما در منطقه غزنی سقوط کرده است. پس از آن اداره هوانوردی افغانستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچگونه مشکلی برای پروازهای مسافربری در این کشور پیش نیامده و سقوط هواپیمای مسافربری را تکذیب کرد. در همین حال برخی گمانه‌زنی‌ها درباره پرواز این هواپیما از هرات به دهلی نو نیز قوت گرفت. قطعه‌ای گمشده که ممکن است به تکمیل پازل سقوط هواپیما در غزنی کمک کند.

مجری طرح پنبه: افزایش ۴۰ درصدی تولید پنبه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
او در پاسخ به این پرسش که چرا سطح زیر کشت پنبه در ۱۷ سال اخیر کاهش یافته است؟ گفت: پنبه یکی از محصولات راهبردی است که مورد استفاده صنعت نساجی قرار می‌گیرد. در سال‌های دورتر شاهد رونق پنبه و نساجی بودیم اما به علل مختلفی از جمله واردات، مزیت اقتصادی کشت پنبه کاهش و هزینه‌های آن افزایش یافت بنابراین سال‌های پررونق کشت پنبه کم شد. وی درباره برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای پنبه کاران با اشاره به اینکه امسال سال پررونقی در تولید پنبه بود، گفت: قیمت تضمینی پنبه در سال‌های گذشته استفاده می‌شد اما در دو سال اخیر با توجه به رونق بازار و خرید پنبه به قیمت مناسب و حتی بیشتر از قیمت تضمینی از کشاورزان, دولت در قیمت گذاری, ورود نمی‌کند. آقای هزارجریبی با بیان اینکه دولت قیمت تضمینی گندم را حدود سه هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد، افزود: این قیمت کف بازار است، امسال با توجه به رونق محصول پنبه، قمیت‌های بازار خیلی بیشتر از قیمت تضمینی آن است و کشاورزان از این بابت خوشحال هستند. مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید پنبه از ۱۸۰ هزار تن در سال ۱۳۹۶ به ۱۶۵ هزار تن در سال ۱۳۹۷ کاهش یافت، گفت: پارسال پر آفت بود و به مزارع پنبه خسارت زد اما امسال با توجه به برنامه‌های اجرا شده، خسارات ناشی از آفات کاهش یافت و پررونق بود.

ویدیویی تاثیرگذار از قرنطینه شدن مردم چین

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
مردم شهر ووهان چین، که به دلیل شیوع ویروس کرونا در خانه‌هایشان قرنطینه هستند، به بالکن خانه‌ها آمده و یکدیگر را به مقاومت و پایداری تشویق کردند.

ویدئو / خروج هواپیما از باند فرودگاه ماهشهر

ایسناایسنا1 روز قبل
یک فروند هواپیمای بوئینگ MD، صبح امروز (دوشنبه) از باند فرودگاه ماهشهر خارج شد. تمام ۱۳۵ مسافر این هواپیما در سلامت کامل هستند و این سانحه هیچ قربانی و مصدومی نداشته است. این هواپیمای متعلق به شرکت کاسپین از تهران به ماهشهر رفته بود که پس از فرود در فرودگاه مقصد از باند خارج شد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته هنوز هیچ علتی برای این حادثه نمی‌توان ارائه کرد.

تمامی اتباع خارجی حاضر در همدان از نظر ابتلا به کرونا کنترل شدند

ایرناایرنا12 ساعت قبل
منوچهر کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پیرو شرایط جهان مبنی بر انتشار ویروس جدید کرونا در آسیای جنوب شرقی و برگزاری جشنواره ملی «ایران باشکوه» در همدان، اقداماتی برای کنترل گروه‌های خاصی که با هماهنگی قبلی وارد استان همدان شدند، توسط علوم پزشکی همدان صورت گرفت. وی اضافه کرد: در گام نخست تمامی بیمارستان‌ها و اتاق‌های ایزوله تنفسی به حال آماده باش درآمدند و مکاتباتی با واحدهای بهداشتی و مراکز تابعه درباره حساسیت این موضوع، ضرورت آموزش و اطلاع رسانی صورت گرفت. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: به دنبال رایزنی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان، تمامی گردشگران خارجی ساکن در هتل‌های استان معاینه شدند و هیچکدام مشکلی نداشتند. کرمی افزود: به بانک‌های ملی و دیگر بانک هایی که اقدام به فروش ارز مسافرتی می‌کنند نیز حساسیت این موضوع اطلاع رسانی شده است. وی ادامه داد: شهروندان در صورت داشتن علائم خاص و شدید مثل تب بالا، لرز شدید بدن، خلط خونی، تنگی نفس و مشکل ریوی می‌توانند به مراکز زیر نظر علوم پزشکی همدان مراجعه کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، آندرا شاخص‌ترین چهره سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود. وی مسئول عملیات‌های سیا علیه عراق، ‌ ایران و افغانستان بوده است. گروه طالبان روز دوشنبه در بیانیه‌ای به‌طور رسمی اعلام کرد که یک فروند هواپیمای آمریکایی را در ولایت غزنی افغانستان سرنگون کرده است، ویدیویی را از لاشه این هواپیما پس از سرنگونی منتشر کرد. نیویورک تایمز در مقاله‌ای به تاریخ ژوئن سال ۲۰۱۷، (۱۲ خرداد ۱۳۹۶) از «مایکل دی آندریا» اسم به میان آورد. بعدازظهر دوشنبه در پی سقوط یک فروند هواپیما در ولایت غزنی افغانستان، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که بعدازظهر امروز در منطقه «سدوخیل» شهرستان «ده‌یک» ولایت غزنی یک فروند هواپیمای آمریکایی که مأموریت اطلاعاتی داشت ساقط شده است.

نظرها

اخبار بیشتر