ردپای عروس جوان در سرقت از خانه اعیانی برادرشوهر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
ردپای عروس جوان در سرقت از خانه اعیانی برادرشوهر

ردپای عروس جوان در سرقت از خانه اعیانی برادرشوهر

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
چشم و هم چشمی های یک زن به زندگی برادرشوهرش تراژدی پیچیده ای را آغاز کرد.

آخرین روزهای تابستان امسال زمانی که مرد جوانی با همسر و فرزندش از سفر به خارج از کشور به تهران بازگشته بودند هنگام ورود به خانه با صحنه عجیبی روبه رو شدند.

همه وسایل داخل خانه به هم ریخته شده بود، زن جوان به سرعت سراغ طلاهایش رفت و دید که طلاها، پول و وسایل با ارزش خانه به سرقت رفته است.

همین کافی بود تا تیمی از ماموران پلیس کلانتری برای تحقیقات ویژه در خانه ویلایی مرد جوان حاضر شوند. در تجسس‌های ابتدایی مشخص شد که دزدان بدون تخریب قفل درها و با اطلاع از حضور نداشتن اهالی داخل خانه برای سرقت وارد عمل شده و در فرصت مناسب این سرقت میلیونی را انجام داده‌اند.

مهرداد که با دیدن سرقت میلیونی از خانه‌اش شوکه شده بود به ماموران گفت: با توجه به روزهای آخر تابستان و پایان تعطیلات مدارس همراه همسر و فرزندم به ترکیه رفتیم و یک هفته آن جا بودیم اما وقتی به ایران بازگشتیم به محض ورود به خانه با صحنه دستبرد از خانه مان روبه رو شدیم که هنوز باورش برایم سخت است.

دزد آشنا

ماموران با توجه به اطلاعات به دست آمده در صحنه سرقت احتمال دادند که سرقت از سوی یک آشنا صورت گرفته است و این در حالی بود که مهرداد تاکید داشت به کسی شک ندارد و هیچ یک از نزدیکان و آشنایانش نمی‌توانند دست به سرقت زده باشند.

در بررسی‌ها مشخص شد که هیچ دوربین مداربسته‌ای در نزدیکی محل سرقت نیست و در حالی که تجسس‌های فنی و اطلاعاتی در خانه مهرداد به بن بست پلیسی رسیده بود ماموران تاکید داشتند که سرقت از سوی یکی از آشنایان صورت گرفته است.

ماموران به طرز نامحسوسی رفتارهای نزدیکان مهرداد را زیر نظر گرفتند و هیچ سرنخی از سارق حرفه‌ای از خانه مرد کارخانه دار به دست نیامد.

نخستین مظنون

تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا این که پس از دو ماه مهرداد به رفتارهای برادرش که کارمند یک کارگاه بود شک کرد.

برادر مهرداد که جوان ۳۰ ساله‌ای به نام آرمین بود از نظر وضعیت مالی اختلاف زیادی با برادر بزرگ ترش داشت. او که یک حقوق بگیر بود پس از گذشت دو ماه از سرقت، خودروی گران قیمتی خرید و زیاد ولخرجی می‌کرد.

یک شب آرمین با مهرداد تماس گرفت و خواست تا در خانه آن‌ها مهمان شود و برادرش هم پذیرفت.

آرمین سوار بر خودروی گران قیمت اش همراه همسرش پای در خانه برادر بزرگ ترش گذاشت اما رفتار آرمین و همسرش تغییر کرده بود و حرف‌های عجیبی می‌زدند تا این که مهرداد درباره چگونگی خرید خودرو از آرمین سوال کرد.

آرمین شروع به داستان سرایی کرد اما هر چه او بیشتر حرف می‌زد مهرداد بیشتر به او شک می‌کرد تا این که فردای آن روز از برادرش خواست به کارخانه بیاید.

آرمین پس از پایان کارش به کارخانه برادرش رفت، همه چیز عادی به نظر می‌رسید تا این که مهرداد روبه‌روی برادرش نشست و از او خواست تا سکوت کند و حرف هایش را گوش کند و در آخر جواب سوالش را به درستی پاسخ بدهد.

آرمین کمی به فکر فرو رفت. در چهره‌اش اضطراب دیده می‌شد، مهرداد به آرامی شروع به حرف زدن کرد و گفت: مدتی بود که همسرت به خاطر شرایط مالی من به زندگی‌مان حسادت می‌کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

بارها از خودت شنیدم که حسادت‌های همسرت تو را آزار می‌دهد و همیشه پیشنهاد دادم اگر کمک مالی خواستی بگو و همیشه تاکید داشتی که خودت موضوع را حل می‌کنی تا این که از خانه‌ام سرقت شد.

وی افزود: هیچ وقت به تو شک نداشتم اما وقتی شنیدم خودروی گران قیمتی خریدی و وقتی به خانه مان آمدی رفتار خودت و همسرت تغییر کرده بود و با توجه به این که از روز اول پلیس تاکید داشت که سرقت از سوی یک آشنا صورت گرفته است همان شب مهمانی به تو شک کردم و وقتی حرف هایت را درباره تهیه پول خودرو شنیدم شک ام به یقین تبدیل شد.

آرمین خواست حرف بزند که مهرداد از او خواست سکوت کند. مهرداد به آرمین گفت می‌دانم که سرقت کار تو بوده است یا اعتراف کن و پول و وسایل سرقتی و طلاها را به صورت اقساط بازگردان یا ماجرا را به پلیس لو می‌دهم.

آرمین حرف‌های برادرش را که شنید برای این که توطئه‌اش فاش نشود شروع به فحاشی کرد و همین کافی بود تا درگیری بین دو برادر بالا بگیرد و پای پلیس به کارخانه باز شود.

اعترافات برادر دروغگو

آرمین وقتی پیش روی پلیس قرار گرفت برای فرار از اتهام سرقت، شروع به تناقض‌گویی کرد و همین کافی بود تا به سرقت میلیونی از خانه برادرش اعتراف کند.

آرمین گفت: من و برادرم رابطه خوبی با هم داشتیم ولی مسیر زندگی مان در کار متفاوت بود و او توانست به واسطه تحصیل و ارتباطی که داشت در کار و زندگی موفق باشد.

من کارمند یک کارگاه بودم اما هیچ وقت به اختلاف طبقاتی بین مان اعتراض نکردم و همیشه برادرم مثل یک پدر پشتم بود اما بعد از ازدواج، مسیر زندگی ام تغییر کرد و همسرم هربار که به خانه برادرم می‌رفتیم بهانه گیری می‌کرد.

وی ادامه داد: چشم و هم چشمی‌های همسرم باعث شد یک روز آرام در زندگی نداشته باشم تا این که برادرم به سفر رفت و همسرم هر روز بهانه گیری می‌کرد که چرا ما نباید به خارج از کشور سفر کنیم و حرف‌های رنج آورش باعث شد تا به فکر سرقت از خانه برادرم بیفتم.

پسر جوان ادامه داد: کلید خانه برادرم را داشتم و یک روز بدون این که به همسرم حرفی بزنم به خانه او رفتم و دست به سرقت زدم و چون نمی‌خواستم نقشه‌ام لو برود حدود دو ماه سکوت کردم و پولی را که به دست آورده بودم پنهان کردم تا این که تصمیم به خرید یک خودروی گران قیمت گرفتم.

همسرم پس از خرید خودرو رفتارش تغییر کرد و دیگر بهانه گیری نمی‌کرد و به همه می‌گفتم یک وام میلیونی از کارخانه گرفتم و فکر نمی‌کردم کسی به این داستان سرایی من شک کند اما برادرم شک کرد و نقشه‌ام لو رفت.

آرمین برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس قرار گرفت و مهرداد با حضور در دادسرا شکایت خود را پس گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
هر موسیقی یا آوایی که از آن لذت می‌برید به شما کمک می‌کند تا آرام شوید و زودتر خوابتان ببرد. ملاتونین هورمونی است که به تنظیم چرخه خواب و بیداری در بدن کمک می‌کند. قبل از خواب شیر گرم بخوریدمطالعات نشان داده است که شیر گرم حاوی مواد تشکیل‌دهنده‌ای است که به افراد در بهبود خواب کمک می‌کند. شیر همچنین حاوی کلسیم است و حفظ سطح کلسیم می‌تواند به بهبود خواب کمک کند. کتاب بخوانیدیک مطالعه در دانشگاه ساسکس نشان داد که نیم ساعت مطالعه خوب قبل از خواب به کاهش استرس کمک می‌کند.

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر16 ساعت قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری23 ساعت قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری21 ساعت قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

خط تولید باتری‌های لیتیومی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرکت صبا باتری در راستای ماموریت اصلی خود که همانا توسعه سیستم‌های ذخیره ساز پیشرفته انرژی است‏، با نگاه راهبردی به جریان توسعه صنعت حمل و نقل الکتریکی به عنوان یک کلان روند صنعتی در سطح بین المللی و با درک نیاز استراتژیک این صنعت به انواع باتری‌های پرانرژی، در سال ۱۳۹۳، به راه اندازی نخستین صنعت تحقیقاتی تولیدی باتری‌های لیتیومی در کشور، از طریق انتقال و اکتساب دانش فنی تولید باتری‌های لیتیومی در انواع سیلندری و تخت اقدام کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر