ترقی: هدف آمریکا از FATF شناسایی نقاط ضعف ایران است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. سیاسی
ترقی: هدف آمریکا از FATF شناسایی نقاط ضعف ایران است

ترقی: هدف آمریکا از FATF شناسایی نقاط ضعف ایران است

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
عضو حزب موتلفه گفت: زمانی که اطلاعات کشور در اختیار آمریکا قرار می‌گیرد آن‌ها به نقاط ضعف و قوت ما دست پیدا می‌کنند.

باشگاه خبرنگاران: حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه بدون عضویت در FATF، امکان مبادلات پولی برای سفر‌های زیارتی را هم نداریم، گفت: این‌ها تماما تبلیغات دروغینی است که صرفا برای وادار کردن ما به تصویب لوایح غربی مطرح می‌شود.

او ادامه داد: اگر به راستی این مسائل صحت داشته باشد در ابتدا دولت باید پاسخ ۱۱ سوال مطرح شده توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام را ارائه دهد تا مورد بررسی و دقت کامل قرار گیرد، اما اینکه جوسازی کنند و مانند برجام بگویند حتی مشکل آب خوردن ما هم مربوط به برجام می‌شود صرفا نوعی تبلیغات دروغین است و متاسفانه هیچ کس آثار سوء آن را بیان نمی‌کند.

ترقی نتیجه پذیرش FATF را از دست دادن شرکای تجاری و راه‌های دور زدن تحریم‌ها دانست و افزود: در نامه نوشته شده توسط ریاست جمهوری درباره FATF قید شده است که تمامی نهضت‌ها و جریاناتی که از طرف شورای امنیت سازمان ملل یا از طرف قدرت‌های سلطه‌گر نام برده شده‌اند مشمول این قطع رابطه می‎شوند و اصلا برایشان اهمیت ندارد که ما حزب الله و حماس را جنبش مقاومت می‌دانیم، بلکه وقتی اسم گروه‌‍‌های تروریستی روی آن‌ها گذاشته می‌شود به طور طبیعی جلوی هرگونه کمک و همکاری با آن‌ها نیز گرفته می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به قوانین ضدپولشویی FATF بیان کرد: ما خودمان درباره پولشویی قوانین مستقل خود را داریم و دلیلی ندارد که زیر نظر کنوانسیون آن‌ها برویم؛ بنابراین اگر ما همین قوانین خودمان را هم اجرایی کنیم جوابگوی این مسئله است، اما اینکه آمریکایی‌ها این موضوع را بهانه می‌کنند به نظر می‌رسد که هدف کلی آن‌ها این است که با هرگونه کمک مالی و هرگونه افزایش درآمد‌های ایران مقابله کنند. یکی از بهانه‌های این موضوع هم FATF و بهانه دیگرشان تحریم است و اگر از این روش نتوانند، از روش دیگری برای جلوگیری از درآمد اقتصادی ایران استفاده می‌کنند.

او در پایان خاطرنشان کرد: FATF قطعا نوعی خودتحریمی محسوب می‌شود، زیرا زمانی که اطلاعات دقیق کشور در اختیار غرب و به خصوص آمریکا قرار گرفته می‌شود آن‌ها می‎توانند با تجزیه و تحلیل این اطلاعات، به نقاط ضعف و قوت جمهوری اسلامی ایران دست پیدا و از این طریق به شما ضربه وارد کنند. تمام این‌ها برای شناسایی نقاط ضعف ایران است که همین الآن هم به علت اینکه ما اقتصاد مقاومتی را کامل اجرا نکردیم آن‌ها می‌توانند آسیب بزنند و در آینده حتی جلوی اقتصاد مقاومتی ما را هم بگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم/دوربین مخفی: فست فود با سس بنزین!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

نظرها

اخبار بیشتر