عملکرد ضعیف برخی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
عملکرد ضعیف برخی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی

عملکرد ضعیف برخی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
استاندار تهران با اشاره به عملکرد ضعیف برخی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی در سطح استان تهران، گفت: در ارزیابی انجام شده غیر از بانک توسعه تعاون سایر بانک‌ها عملکرد ضعیفی داشتند.

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در تشریح مصوبات کارگروه اشتغال استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: نهمین کارگروه اشتغال استان تهران امروز چهارشنبه با چهار دستور کار تشکیل جلسه داد. نخست گزارش نظارتی عملکرد بانک‌ها در میزان تسهیلات پرداختی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در حقیقت بانک‌ها به رسالت واقعی خود یعنی تحرک‌بخشی واقعی و قرار دادن امکانات برای روستاییان باید گام‌های موثرتری بردارند.

وی افزود: در ارزیابی انجام شده غیر از بانک توسعه تعاون سایر بانک‌ها عملکرد ضعیفی داشتند.

محسنی بندپی با اشاره به کاهش ۲٫۱ درصدی نرخ بیکاری در استان تهران گفت: در تابستان ۹۸ نسبت به تابستان ۹۷ شاهد کاهش ۲٫۱ درصدی نرخ بیکاری در سطح استان تهران بودیم که تحرک‌بخشی خوبی در سطح استان ایجاد کرده است.

استاندار تهران تأکید کرد: در جلسه امروز بررسی پیشنهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) برای اشتغال افراد تحت پوشش و اعطای تسهیلات از محل صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد حمایت لازم در این زمینه انجام شود تا افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) از دریافت تسهیلات از این صندوق بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: همچنین از سوی شرکت‌های تولیدکننده در حوزه غذای آماده طرحی ارائه شد که بدون دریافت تسهیلات می‌توانند در سطح استان اشتغال ۲۰۰ نفری را ایجاد کنند که مقرر شد زمین مورد نیاز این شرکت در شهرک صنعتی قرچک تعیین شود.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

محسنی بندپی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در سال رونق تولید، نیاز کشور به تأمین اشتغال و همچنین هجمه‌هایی که استکبار جهانی علیه کشور ایجاد می‌کند از اهمیت بسزایی برخوردار است و ایجاد اشتغال در گروی جدی گرفتن کارگروه اشتغال است که هم شغل ایجاد می‌کند و هم موجب فراوانی کالا در کشور می‌شود. دو فاکتوری که اطمینانی را در مقابل توطئه‌های دشمن که از ابتدای انقلاب آغاز شده و همچنان ادامه دارد ایجاد می‌کند.

استاندار تهران افزود: میانگین ایجاد شغل در تسهیلات پرداختی کشور برای طرح‌ها ایجاد دو شغل است در حالی که در تهران برای تسهیلات پرداختی میانگین هفت شغل ایجاد شده است. همچنین در سطح استان تهران تعداد فارغ‌التحصیلان روستایی بیشتر از شهری است که باید از این ظرفیت استفاده کرد. خوشبختانه نرخ بیکاری در سطح استان تهران از ۱۲٫۲ درصد به ۱۰٫۱ درصد کاهش پیدا کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد؛ مردم دارایی‌های خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند. بازار ارزبازار ارز هفته گذشته را با نوسان پشت سر گذاشت و قیمت دلار در پایان هفته به ۱۳ هزار تومان رسید. بازار بورس بازار بورس برخلاف بازار‌های موازی هفته پر رونقی را پشت سر گذاشت و نقدینگی قابل توجهی به این بازار وارد شد. بازار سکه و طلابازار سکه و طلا نیز به دلیل نوسانات بازار ارز هفته گذشته با نوسان زیادی همراه بود و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

رمز یک بار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی از اول دی اجبار کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در کشور روزانه بیش از ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی در حال انجام است که نیاز به تدابیر خاص امنیتی دارد و در همین راستا بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی اجبار کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
بنابر اعلام بیمه سلامت، تمام اتباع باید از سوی وزارت کشور به این سازمان معرفی شوند و با در دست داشتن کارت سبز اقامت و مدارکی جهت اثبات هویت خانوادگی در صورتی پذیرش می‌شوند که توسط وزارت کشور به سازمان بیمه سلامت معرفی شده باشند و نام آنها در سامانه سازمان بیمه سلامت ثبت شده باشد. اکنون اما با آغاز طرح پوشش اجباری بیمه همگانی سلامت چه تغییراتی قرار است در روند بیمه شدن اتباع خارجی پیش آید؟ در همین راستا، ‌ کوروش فرزین_معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ضمن تاکید بر آنکه متولی امور اتباع، ‌ وزارت کشور و کمیساریای عالی پناهندگان هستند، ‌ گفت: اتباع از طریق قراردادی که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با وزارت کشور دارد به سازمان ما معرفی می‌شوند. وی با بیان اینکه روند آزمون ارزیابی وسع برای اتباع وجود ندارد، ادامه داد: به همین دلیل تغییری در روند بیمه شدن اتباع به وجود نمی‌آید و مانند گذشته اتباع در دو قالب اتباع آسیب‌پذیر و اتباع غیرآسیب‌ پذیر به سازمان بیمه سلامت معرفی می‌شوند که حق بیمه گروه اول توسط کمیساریای عالی پناهندگان و حق بیمه گروه دوم توسط خود افراد پرداخت می‌شود. معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت به دسته سوم و چهارم اتباع اشاره کرد و گفت: اتباعی که در قالب دانشجو به کشور آمده‌اند نیز از طریق دانشگاه‌شان در قالب صندوق سایر اقشار سازمان بیمه سلامت، ‌ بیمه می‌شوند. دسته آخر نیز شامل اتباع غیرقانونی می‌شود که از هیچ نوع بیمه‌ای برخوردار نیستند؛ چراکه از سوی وزارت کشور به ما معرفی نشده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر