نمایشگاه حراج باران با ۹۴ قطعه هنری و تاریخی افتتاح شد/ گران‌ترین اثر ۵ تا ۶ میلیارد تومان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

نمایشگاه حراج باران با ۹۴ قطعه هنری و تاریخی افتتاح شد/ گران‌ترین اثر ۵ تا ۶ میلیارد تومان

ایلناخبرگزاری ایلنا |
بخش نمایشگاهی چهارمین حراج خوشنویسی و هنرهای اسلامی ایرانی باران در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن آغاز به کار کرد.

نمایشگاه حراج باران با ۹۴ قطعه هنری و تاریخی افتتاح شد/ گران‌ترین اثر ۵ تا ۶ میلیارد تومان - 1

به گزارش ایلنا، روز سه‌شنبه ۲۱ آبان ماه بخش نمایشگاهی چهارمین حراج خوشنویسی و هنرهای اسلامی ایرانی باران در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن آغاز به کار کرد و در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه جمعی از اساتید خوشنویسی مانند محمد سلحشور، یدالله کابلی، علی‌اشرف صندوق آبادی و … به همراه جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر خوشنویسی حضور داشتند.

علی‌اشرف صندوق آبادی (نایب‌رئیس شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران) در ابتدای این مراسم گفت: باید خوشحال و خرسند باشیم که امروز این جمع باشکوه برای افتتاح چهارمین حراج باران در این محل حضور دارند. حراج باران می‌تواند در حوزه اقتصاد هنر بسیار مؤثر باشد و از طرفی هنرمندان ما انگیزه بیشتری پیدا می‌کنند و خلق آثار ماندگاری را شاهد هستیم. در این نمایشگاه می‌توان به‌وضوح این آثار فاخر را دید و توجه به این حوزه از سوی بانویی خوش‌فکر و اندیشمند که عاشقانه در این راه گام برمی‌دارد جای قدردانی دارد.

پس‌از آن محمد سلحشور (خوشنویس) گفت: خوشنویسی روز به روز به طرف تکامل می‌رود. مدیر حراج باران انسانی است که عاشقانه برای خوشنویسی فعالیت کرده و چهارمین نمایشگاه حراج باران را به زیبایی تدارک دیده است.

یدالله کابلی نیز در ادامه گفت: سرزمین ما به‌عنوان مظهر خوشنویسی شناخته می‌شود و در همه جای دنیا هنر خوشنویسی مؤلفه معرفی فرهنگ و هنر ایران است و در تمام موزه‌ها و کتابخانه‌های دنیا نمونه‌های خوشنویسی ایرانی وجود دارد.

پس‌ازآن مرتضی گودرزی دیباج در بخشی از سخنان خود گفت: اگر حامی هنر نباشد کار هنری پیش نمی‌رود. متاسفانه شرایط نا امن فرهنگی باعث می‌شود مجموعه‌داران ما و کسانی که پشت‌صحنه جامعه هنری هستند نمی‌خواهند چندان دیده شوند. درحالی‌که حوزه اقتصاد هنر و فعالان آن که کمتر دیده می‌شوند باید موردتقدیر قرار بگیرند و از طرف دیگر باید افراد دیگری که تردید دارند به جمع این حامیان بپیوندند را وارد این جمع کنیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

محبوبه کاظمی (مدیر حراج باران) نیز گفت: علاوه بر گروه‌های مختلفی که در این جریان مشارکت دارند، یک گروه مهم از همراهان ما مجموعه‌دارانی هستند که بسیار کمک می‌کنند و با جمع‌آوری این آثار به فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی کمک به‌سزایی می‌کنند. برای توسعه فرهنگی نمی‌توان فقط به وجوه نمایشگاهی، بدون نتایج اقتصادی فکر کنیم. نتایج اقتصادی می‌تواند در توسعه و ترویج فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی بسیار مثمرثمر باشد.

در نمایشگاه حراج باران آثار متنوعی به نمایش درآمده است که توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند. گران‌ترین اثر حاضر در حراج چهارم یک تابلوی خط و نقاشی هندی است که ۵ تا ۶ میلیارد تومان قیمت گذاری شده و بر روی دیواری قرمز که با رنگ‌های درون تابلو هماهنگ شده است، خودنمایی می‌کند. قطعات خوشنویسی کوچک و بزرگ، متعلق به دوران قدیم یا آثار جدید در این نمایشگاه دیده میشود. آثاری از اساتید شناخته‌شده خوشنویسی معاصر مانند غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی، علی‌اشرف صندوق آبادی، کیخسرو خروش و … نیز در این مجموعه به چشم می‌آید.

علاقه‌مندان به تماشای این آثار فرصت دارند روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه به مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن مراجعه کنند و پس‌ازآن در روز جمعه ۲۴ آبان ماه مراسم حراج باران برگزار می‌شود.

نمایشگاه حراج باران با ۹۴ قطعه هنری و تاریخی افتتاح شد/ گران‌ترین اثر ۵ تا ۶ میلیارد تومان - 12

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

دستاورد دارویی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 ساعت قبل
رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان تشریح کرد: پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با اشاره به شناسایی ۴۶۹ نفر در سطح استان برای شرکت در طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار گفت: این طرح یک طرح یکساله است و امید می‌رود به اشتغال پایدار بانوان سرپرست خانوار منجر شود. وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح، افزود: در این طرح مستقیما زنان سرپرست خانوار به بازار وصل می‌شوند و به شغل پایدار دست می‌یابند. به گزارش ایسنا، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در پنج گام، گفت: گام نخست این طرح، شکل‌گیری ساختار آن در خوزستان بوده است. تعیین مزیت‌های خوزستان، شناسایی و ارزیابی زنان سرپرست خانوار مشمول قواعد طرح، شناسایی پیشران‌ها جهت مشغول به کار کردن زنان و ایجاد شبکه اشتغال بین زنان و پیشران‌ها گام‌های بعدی این طرح هستند. وی با بیان اینکه زنان مشمول این طرح نباید تحت پوشش هیچ کدام از نهادهای حمایتی باشند، گفت: مرحله سوم این طرح، شناسایی زنان سرپرست خانوار بود که کار سختی بود زیرا این زنان، تحت حمایت نهادهای حمایتی نیستند و داده‌ای از آنها در دست نداشتیم.

تقدیر از پژوهشگران دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل

کمبود فراورده‌های خونی در فصل سرما

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اعتراض هواداران تیم استقلال به فسخ قرارداد سرمربی ایتالیایی این تیم

خبری13 ساعت قبل

استراماچونی ایران را ترک کرد!

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۱۷ آذرماه

خبری1 روز قبل

فیلترینگ کسب و کارهای آنلاین مانند حکم اعدام است؛ در جلسه تشکل‌های حوزه IT مطرح شد

تکراتوچند ثانیه قبل

رستمی: آرزوی کسانی که نمی‌خواهند مدال المپیک بگیرم به گور می‌رود/ خداحافظی نمی‌کنم

ایسنا5 دقیقه قبل

معنوی‌نژاد: می‌رویم که برای سربلندی کشورمان بجنگیم/ همه انگیزه دارند که در لیست نهایی باشند

فارس6 دقیقه قبل

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: می‌خواهیم برجام حفظ شود

خبرآنلاین8 دقیقه قبل

سورپرایز وزیر جوان لو رفت / ترافیک داخلی رایگان می‌شود

خبر فوری10 دقیقه قبل

کنترل حسابهای بانکی به معنی سرک کشیدن به زندگی خصوصی افراد نیست

ایسنا10 دقیقه قبل

مومنی: می‌خواهند خون ریخته شده را با انتخاب مجیدی پاک کنند/ از دست دادن دو امتیاز شاهکار مدیران استقلال بود

تسنیم11 دقیقه قبل