منعی برای همکاری با فیلیپ موریس در ایران وجود ندارد/ رقم قاچاق سیگار به ۳۵ میلیون دلار رسیده است/ رحمانی تعلل کند سوال در صحن علنی مطرح می‌شود/ لابی‌گری قاچاقچیان در ارگان‌ها بیشتر شده است که نمی‌گذارند این محصول در ایران تولید شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
منعی برای همکاری با فیلیپ موریس در ایران وجود ندارد/ رقم قاچاق سیگار به ۳۵ میلیون دلار رسیده است/ رحمانی تعلل کند سوال در صحن علنی مطرح می‌شود/ لابی‌گری قاچاقچیان در ارگان‌ها بیشتر شده است که نمی‌گذارند این محصول در ایران تولید شود

منعی برای همکاری با فیلیپ موریس در ایران وجود ندارد/ رقم قاچاق سیگار به ۳۵ میلیون دلار رسیده است/ رحمانی تعلل کند سوال در صحن علنی مطرح می‌شود/ لابی‌گری قاچاقچیان در ارگان‌ها بیشتر شده است که نمی‌گذارند این محصول در ایران تولید شود

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
نادر قاضی پور، نماینده ارومیه و عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: از سال 93 آقایان در کمیته تخصصی صاحب صلاحیت درباره این موضوع به طور صریح اعلام کرده بودند که مدارکی درباره ارتباط فیلیپ موریس و رژیم صهیونیستی وجود ندارد، اما به دلایلی مسئولان اقدامات لازم جهت صدور مجوز این همکاری را انجام ندادند، به همین جهت دوباره این استعلام انجام شد و این بار هم وزارت اطلاعات بر عدم ارتباط فیلیپ موریس و صهیونیست‌ها تاکید کرد.

اعتمادآنلاین| نادر قاضی پور، نماینده ارومیه و عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه سالهاست به بهانه هایی، چون ارتباط فیلیپ موریس با رژیم صهیونیستی، برخی مسئولان، صدور مجوز تولید مشترک مارلبرو در ایران را به تاخیر انداخته‌اند تاکید کرد: آقایان اعلام می‌کردند یکی از سهامداران عمده فیلیپ موریس صهیونیستی است، اما وزارت اطلاعات اخیرا طی نامه‌ای رسمی اعلام کرده است که این شرکت هیچ ربطی به صهیونیسم ندارد، لذا با استناد به اینکه یک نفر یهودی مقیم انگلستان یکی از سهامداران جزء این شرکت است که وی نیز هیچ ارتباطی با رژیم صهیونیستی ندارد نباید از مزایای این سرمایه گذاری خارجی بزرگ چشم پوشی کرد.

قاضی پور با تاکید براینکه پاسخ مثبت وزارت اطلاعات به صورت مکتوب برای وی ارسال شده است گفت: از سال ۹۳ آقایان در کمیته تخصصی صاحب صلاحیت درباره این موضوع به طور صریح اعلام کرده بودند که مدارکی درباره ارتباط فیلیپ موریس و رژیم صهیونیستی وجود ندارد، اما به دلایلی مسئولان اقدامات لازم جهت صدور مجوز این همکاری را انجام ندادند، به همین جهت دوباره این استعلام انجام شد و این بار هم وزارت اطلاعات بر عدم ارتباط فیلیپ موریس و صهیونیست‌ها تاکید کرد.

رحمانی تعلل کند سوال در صحن علنی مطرح می‌شود

وی با اشاره به اینکه پس از دریافت استعلام وزارت اطلاعات در مردادماه سال جاری پاسخ مثبت وزارت اطلاعات را طی نامه‌ای به وزیر صمت ارجاع دادم گفت: بی توجهی آقایان در وزارت صمت سبب شد که این موضوع را در قالب سوال در کمیسیون مطرح کنم و در نهایت از پاسخ‌های وزیر قانع نشدم و سوال را به صحن علنی فرستادم.

قاضی پور تاکید کرد: در صورتی که به سرعت روند ارایه مجوز را آغاز کنند امکان دارد از طرح سوال در صحن منصرف شوم.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزایای تاسیس کارخانه سیگار با برند خارجی در کشور گفت: براساس آمارها، سالانه چندین میلیون دلار ارز به دلیل قاچاق سیگار از کشور خارج می‌شود، تا جایی که برآورد‌ها نشان می‌دهد رقم قاچاق سیگار به ۳۵ میلیون دلار نیز رسیده است.

وی افزود: ما می‌خواهیم به جای خروج میلیون‌ها دلار و یورو ارز از کشور این پول در ایران بماند چراکه این کار باعث می‌شود کارگران ایرانی در کارخانه‌های دخانیات ایران مشغول شوند و بی شک تاسیس این کارخانه در ایران چندهزار نفر اشتغال در پی خواهد داشت.

قاضی پور با اشاره به اینکه تحقق این امر سبب خواهد شد گردش مالی چشمگیری در بانک‌های کشور ایجاد شود اضافه کرد: این اتفاق به رونق اقتصادی کمک خواهد کرد.

خودتحریمی در سال رونق تولید غیر قابل قبول است

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اینکه تا به حال آقایان با تفکرات نادرست به نوعی خود تحریمی دست زده‌اند، تاکید کرد: «خودتحریمی» به ویژه درسال رونق اقتصادی امری غیر قابل قبول است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن افزود: وقتی این محصول به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود نه مشمول نظارت استاندارد است و نه وزارت بهداشت بر این محصول نظارتی دارد.

لابی‌گری قاچاقچیان در ارگان‌ها بیشتر شده است که نمی‌گذارند این محصول در ایران تولید شود

وی درباره دلایل به سرانجام نرسیدن این اتفاق تصریح کرد: با توجه به مسائل مطرح شده، گویا قاچاقچیان سیگار نفوذ بیشتری داشته و نمی‌گذارند این اتفاق رقم بخورد به تعبیری دیگر می‌توان گفت: لابی‌گری قاچاقچیان سیگار در ارگان‌ها بیشتر شده که نمی‌گذارند این محصول در ایران تولید شود.

منبع: پارسینه

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
واشنگتن پست می‌گوید چند سناتور جمهوری‌خواه دیروز به این نشریه گفته‌اند که با کوتاه و موجز برگزار کردن جلسات استیضاح قصد دارند که از به راه افتادن یک «سیرک سیاسی» جلوگیری کنند. به همین علت هم بسیاری از اعضای هر دو مجلس نمایندگان و سنا چگونگی برگزاری جلسات استیضاح و نتیجه پایانی آن را به سرنوشت خود در انتخابات آتی گره خورده می‌دانند. با این حال به نظر می‌رسد نانسی پلوسی، رئیس دموکرات و کهنه‌کار مجلس نمایندگان هر چه داغ‌تر شدن جریان استیضاح ترامپ را یک بازی برد-برد برای حزب خود می‌داند. دلیل دیگر برای خوش‌بینی دموکرات‌ها این است که با استیضاح ترامپ و «گناه‌کار و قانون‌شکن» جلوه دادن رئیس‌جمهوری آمریکا، ممکن است رای‌دهندگان مستقل و حتی بخشی از آرای خاموش، به انتخابات سال آینده به عنوان یک «رای اعتراضی» نگاه کنند و فارغ از توانایی نامزد نهایی دموکرات‌ها برای مقابله با دونالد ترامپ، این رای‌دهندگان تنها برای «نه گفتن به ترامپ» سراغ دموکرات‌ها بروند. شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی با دعوت از استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ‌سفید و از حامیان جدی ترامپ در میان راست‌گرایان تندرو، به بررسی انتظارات ترامپ از جلسات استیضاح پرداخته است.

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.
مهرمهر15 ساعت قبل
مسئولین باید مواظب باشند و با زیرکی و دقت تمام از منافع ملی دفاع کنند. وی به بیانات مقام معظم رهبری در مورد نقش مردم در نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: برپایی خیمه نظام اسلامی با حضور مردم است و خیمه نظام با حضور مردم سرپا می‌ماند. مردم سالاری در نظام اسلامی یک مردم سالاری دینی است و تعهدات اسلامی را اجرا می‌کند. وی رضایت مردم از حاکمیت را مانع نفوذ دشمن دانست و گفت: باید حفظ اصل نظام اسلامی را مورد توجه قرار داد، و از رهبری و آرمان‌های نظام حمایت کرد. امام جمعه موقت لامرد اظهار کرد: بیست و هفتم آذر ماه، هفته وحدت بین حوزه و دانشگاه است، وحدت حوزه و دانشگاه، باعث بالندگی و اقتدار نظام اسلامی شده است.

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر