طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم به‌زودی نهایی می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم به‌زودی نهایی می‌شود

طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم به‌زودی نهایی می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از نهایی شدن طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم در آینده نزدیک خبر داد.

- اخبار استانها -

عباس ذاکریان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به لزوم بازنگری در طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم اظهار داشت: آخرین بازنگری طرح جامع ترافیک شهر قم مربوط به سال ۸۶ بوده است و در این مدت شهر قم دستخوش تغییرات بسیاری شده است.

وی با بیان اینکه تصمیمات ترافیکی زیادی در این سال‌ها در شهر قم گرفته‌شده است، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به طرح واحد حمل‌ونقل و ترافیکی در شهر نیازمند به‌روز شدن اطلاعات در قم داریم که هم‌اکنون مطالعات طرح جامع حمل‌ونقل در حال انجام است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به نهایی شدن مطالعات طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم ابراز کرد: این طرح با همکاری دانشگاه تهران در حال تدوین است و قم نخستین شهری بوده که برای کسب اطلاعات ترافیکی از تیم آمارگیری حرفه‌ای استفاده کرده است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

وی یکی از ویژگی‌های طرح جامع حمل‌ونقل را ایجاد نقشه راه ترافیکی شهر برشمرد و عنوان کرد: رفع نقاط حادثه‌خیز از برنامه‌های طرح جامع است که باید در این زمینه اطلاعات دقیق و آمار تصادفات این نقاط در دسترس باشد.

ذاکریان ادامه داد: طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم به‌زودی تدوین و نهایی می‌شود و بعد از ارائه اقدامات بازنگری آن با حضور کارشناسان آغاز می‌شود تا بتوان به الگوی مناسبی متناسب با شهر قم برسیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با ابراز نگرانی از ۳۰ درصد خودرو محورتر شدن شهر قم خاطرنشان کرد: با اجرای پیاده راه خیابان ارم شاهد کاهش تصادفات عابران پیاده در این منطقه هستیم و امیدواریم با آرام‌سازی اطراف حرم به بالا رفتن ایمنی عابران پیاده کمک کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | پلیس: اراذل اوباش سابقه‌دار در مسعودیه تیراندازی کردند، یک راننده اسنپ بی‌گناه کشته شد

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

۱۵ آذر، روز هوانیروز

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ارتش در زمینه ساخت قطعات دست به کار بزرگی زده است و آن بی نیاز کردن کشور از واردات قطعات بالگردهاست. با مجهز شدن بالگردها به انواع موشک‌ها، قدرت هوانیروز ارتش روز به روز در حال افزایش است.

روند ساخت زیر گذر گیشا و تونل استاد معین

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، غرب به شرق زیر گذر گیشا از هفته آینده به طور موقت از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح بر روی خودرو‌ها بازگشایی خواهد شد. هم اکنون کار اصلی ساخت این زیرگذر به پایان رسیده است و مراحل پایانی خود را طی می‌کند. طول زیرگذر گیشا هزار و ۱۰۰ متر و بخش مسقف آن هم ۲۰۰ متر است که تا پایان سال این طرح به بهره برداری خواهد رسید. در تونل استاد معین نیز حفاری‌ها انجام شده و ساخت دیواره‌های رمپ آن هم به پایان رسیده است و ۲ ماه دیگر این تونل افتتاح می‌شود.

بدون تعارف

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، جراح حاذقی که دو تا رکورد دارد یکی در تعداد جراحی هایش که به چند هزار تا میرسد و دومی در اخلاق و مرام است.

مسابقه فرشتگان و ستارگان

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
فرشتگان ارمغان با نتیجه ۶ بر ۵ ستارگان هنر را بردند و بعد از پیروزی با پرچم ایران دور افتخار زدند، سجده شکر گذاشتند و گریه کردند برای ایران. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما؛ امروز یکسری فرشته با یکسری ستاره مسابقه داشتند، یکی از این فرشته‌ها اسمش محمد است که به سندروم دان مبتلاست و هرکدام از آنها یک نوع معلولیت داشتند ولی برای اینکه خودشان را نشان دهند، حسابی گرم کردند. در نتیجه فرشتگان ارمغان با نتیجه ۶ بر ۵ ستارگان هنر را بردند و لحظات زیبایی را بعد از این بازی به نمایش گذاشتند و بعد از پیروزی با پرچم ایران دور افتخار زدند، سجده شکر گذاشتند و گریه کردند برای ایران.

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر