ناشناخته‌های ایران در آلمان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اجتماعی
ناشناخته‌های ایران در آلمان

ناشناخته‌های ایران در آلمان

ایمناخبرگزاری ایمنا |
لنز دوربین بارها و بارها چرخیده و فضایی زیبا از کشوری که شاید لایه های زیرینش ناشناخته مانده باشد را در کشور آلمان به نمایش گذاشته است؛ معماری اعجاب آور ایران در کنار فضای اجتماعی آن حال دست در دست هم داده است تا این کشور را در قاب های روی دیوار به تصویر بکشند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، نمایشگاه عکس ایران سرزمین ناشناخته‌ها با منتخب آثاری از مجموعه عکس «گاهی عاشقانه به آسمان نگاه کن» از داریوش فردی پور و آثاری از مهدی خادم القرآن که در بخش مستند اجتماعی فعالیت می‌کند، در آلمان برگزار شد.

داریوش فردی پور عضو انجمن عکاسان ایران، فدراسیون جهانی هنر عکاسی (FIAP) است و عکاسی معماری را به صورت حرفه‌ای از اواخر دهه ۱۳۷۰ آغاز کرد، او در بیشتر آثارش به موضوع معماری از زاویه‌های کمتر دیده شده می‌پردازد وی علاوه بر عکاسی، در عرصه تولید فیلم‌های مستند نیز فعال است. داریوش فردی پور تا به حال آثارش را طی شش نمایشگاه انفرادی به نمایش گذاشته شده است که اولین نمایشگاه عکس او با نام (زاینده رود تشنه‌ای در فریاد) با موضوع بی آبی رودخانه زاینده رود اصفهان در سال ۸۸ و آخرین نمایشگاه عکس او با نام گاهی عاشقانه به آسمان نگاه کن با موضوع بناهای تاریخی از زاویه کمتر دیده شده در فرانسه در سال ۹۷ برگزار شد و امسال نیز در شهر اشتوتگارت در کشور آلمان، کارگاه‌‌های آموزشی مختلفی در مورد آموزش اصول و قواعد عکاسی معماری برگزار کرده است.

این هنرمند در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با توجه به موضوع نمایشگاه خود در آلمان، می‌گوید: نمایشگاه منتخبی از آثار من در بخش معماری تاریخی و آقای مهدی خادم القرآن در بخش مستند اجتماعی برگزار شد و هدف از برگزاری نمایشگاه معرفی ایران هم از نظر معماری‌ و هم‌ از منظر اجتماعی و مردم شناسی بود.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران | مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

او ادامه می‌دهد: در ابتدا در نظر داشتم نمایشگاه را انفرادی برگزار کنم و فقط آثاری معماری تاریخی را به نمایش بگزارم، اما با شناختی که از نگاه آقای خادم در زمینه عکاسی مستند اجتماعی داشتم و اهمیتی که به زیبا شناسی در آثارش می‌دهد و آن تم سیاهی که اکثرا در زمینه مستند اجتماعی وجود دارد و در عکس‌های این هنرمند نیست به ایشان پیشنهاد دادم که بصورت مشترک این نمایشگاه را برگزار کنیم با توجه به اینکه کیوریتور نمایشگاه خودم بودم مسئولان برگزارکننده مخالفتی نکردند و بعد از دیدن آثار آقای خادم از پیشنهاد من بسیار خوشحال شدند.

فردی پور می‌افزاید: نمایشگاه در دو موضوع دو ژانر و سبک متفاوت بود، اما چون از لحاظ محتوا همدیگر را پو شش می‌دادند بازتاب بسیار خوبی داشت چراکه سعی شده بود که ایران هم از نظر پیشینه معماری تاریخی قوی و هم اقلیم مردم شناسی و قومی معرفی شود.

این عکاس خاطرنشان می‌کند: در سال گذشته در شهر پاریس در فرانسه نیز نمایشگاه انفرادی در زمینه معماری داشتم سعی می‌کنم هر سال یک نمایشگاه در خارج از کشور برگزار کنم تا تاریخ و هویت ایران را از نگاه دوربینم معرفی کنم، با توجه به برنامه ریزی‌های که کرده‌ام محل برگزاری نمایشگاه بعدی من در سال ۹۹ در انگلستان یا آمریکا خواهد بود. کد خبر ۳۹۶۶۶۰

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - ساری - اداره کل هواشناسی مازندران پیش بینی کرد که تا پنجم دی ماه ۲ سامانه بارشی وارد این استان می‌شود و به باغداران این اطمینان خاطر را داد که با وجود کاهش دما به مرکبات آنها آسیبی وارد نمی‌شود. رئیس اداره پیش بینی هواشناسی مازندران روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: براساس نقشه‌های پیش بینی دو هفته‌ای وضعیت هوای استان، تا پنجم دی ماه مازندران تحت تاثیر ۲ سامانه بارشی قرار می‌گیرد. علی اصغر بسطامی افزود: نخستین سامانه بارشی از دوشنبه شب هفته پیش رو وارد مازندران می‌شود و این سامانه تا روز چهارشنبه اکثر مناطق مازندران را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. رئیس پیش بینی هواشناسی مازندران افزود: دومین سامانه بارشی از اول دی ماه وارد مازندران می‌شود که به نسبت سامانه نخست سردتر خواهد بود. بسطامی خاطرنشان کرد: علی رغم ورود این ۲ سامانه بارشی و سرد، در مناطق پایین دست و جلگه‌ای که باغات مرکبات در آنها قرار دارند یخبندان رخ نمی‌دهد و باغداران نگران محصولات خود نباشند.

نجات عقاب گرفتار در چنگ اختاپوس در اقیانوس آرام + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک عقاب سر سفید توسط ماهیگیران از دست یک اختاپوس نجات پیدا کرد. این اتفاق در آب‌های اقیانوس آرام در شهر کواتسینو ساند در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا به وقوع پیوست. بیشتر بخوانید: حمله عقاب به مرغ دریایی نگون بخت + فیلمانتهای پیام/

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

نظرها

اخبار بیشتر