زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
"ماکسیمیلیان من" در 1 سال گذشته 3 بار به ایران سفر کرده و زندگی 5 میلیون انسان در اطراف دریاچه ارومیه را به تصویر کشیده است.

یک عکاس آلمانی که طی ۱ سال گذشته ۳ بار به ایران سفر کرده است، زندگی اطراف دریاچه در حال احتضار «ارومیه» را به تصویر کشیده است.

به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت «رادیو سراسری آمریکا» (NPR)، «ماکسیمیلیان من» عکاس آلمانی ساکن شهر دورتموند برای نخستین بار در سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی به ایران سفر کرد.

او با سفر به استان آذربایجان غربی زندگی اطراف بزرگ‌ترین دریاچه آب شور در حال خشک شدن جهان را به تصویر کشید. این سفر برای او به قدری لذت بخش بوده که او با فاصله کوتاهی بار دیگر در نوامبر همان سال به ایران سفر می‌کند و سفر سوم او نیز ۲ ماه بعد از سفر دوم در ژانویه سال جاری میلادی (۲۰۱۹) انجام شده است.

این عکاس آلمانی روایتگر تصویری زندگی بیش از ۵ میلیون نفر در اطراف دریاچه ارومیه است؛ دریاچه‌ای که طی ۲ دهه گذشته به حالت احتضار درآمده و در سال‌های گذشته به مدد کوشش‌هایی در حال احیاست، هر چند که با توجه به روند پرشتاب تغییرات اقلیمی در ایران و جهان، امید زیادی به احیای این دریاچه نیست، اما در جریان سیل سال جاری در ایران وضعیت این دریاچه اندکی بهتر شده و روان آب‌هایی وارد آن شده و سطح آب آن چند سانتی‌متر بالاتر آمده است.

این عکاس آلمانی در هر ۳ سفر خود به دریاچه ارومیه و مناطق و شهرهای وروستاهای اطراف آن سر زده و عکاسی کرده است.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

تصاویر زیر از مجموعه عکس‌های ۳ سفر ۱ سال گذشته «ماکسیمیلیان من» به اطراف دریاچه ارومیه است. بخش عمده‌ای از دریاچه ارومیه در ۲ دهه گذشته به دلیل سوء مدیریت آب و تغییرات اقلیمی خشک شده است و تبدیل یه شوره زار شده است.

زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 8زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 9زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 10زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 11

جمع شدن مردهای روستایی در قهوه خانه پس از کار

زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 13

فصل برداشت میوه از باغات روستاهای اطراف دریاچه ارومیه

زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 15

خانواده «اکرم» در روستایی در نزدیکی دریاچه ارومیه. اکرم خانم در تدارک پختن آش. او با یک پسر ۳۱ ساله و دو دختر خود زندگی می‌کند. پسر او به شغل دامداری مشغول است و آرامش روستا را به ترافیک شلوغ شهرهای بزرگ ترجیح می‌دهد.

زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 17

یک حمام ترک در ارومیه

زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 19

فوتبال نوجوانان روستای «جبل کندی» در اطراف دریاچه ارومیه

زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 21

ماجرای یک مردو یک زن. «مهناز اسلامی» دارای یک «ان جی او» کمک رسان به زنان روستایی و بومی برای پیدا کردن شغال مناسب. مرد جوان روستایی که به دلیل نبود شغل از روستایش به شهر ارومیه کوچ کرده و راننده تاکسی است.

زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 23زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 24

زنان روستایی در حال کار کردن در مزارع حشک شدن دریاچه ارومیه و شور شدن زمین‌های کشاورزی یکی از معضلات جدی کشاورزان اطراف است.

زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 26زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 27زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 28زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس) - 29

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو2 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری1 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر1 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری1 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر