سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی: ابراهیم تهامی اگر ۶ نفر را دریبل نمی‌کرد روزش روز نمی‌شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. ورزشی

سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی: ابراهیم تهامی اگر ۶ نفر را دریبل نمی‌کرد روزش روز نمی‌شد

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
سرمربی و بازیکن تیم فوتبال ساحلی کشورمان صبح امروز مهمان برنامه سلام صبح بخیر بودند و گفتند: امیدوارم وزیر ورزش نگاه ویژه ای به فوتبال ساحلی داشته باشد.

آفتاب‌‌نیوز :

سعید اکبری امروز در برنامه سلام صبح بخیر میزبان عباس هاشم پور و امیرحسین اکبری سرمربی و بازیکن تیم ملی فوتبال ساحلی بود تا درباره سومین قهرمانی کشورمان در جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی با آنها گفتگو کند.

امیرحسین اکبری در ابتدا درباره وضعیت آسیب دست خود گفت: کارهای اولیه را در امارات انجام دادیم و تا دو سه هفته دیگر باید ریکاوری کنم.

هاشم پور نیز با اشاره به اینکه قبل از این بازی‌ها ما در بازی‌های المپیک ساحلی جهان توانستیم برنز این بازی‌ها را بگیریم و سوم جهان شویم، ادامه داد: بازی‌های بین قاره‌ای در امارات هم هر سال با تیم‌های بسیار قوی برگزار می‌شود و ما با همکاری فدراسیون، شرایط خوب و اردوهای خوبی مثل اردوی عمان داشتیم. با این حال می‌دانستیم که کار سختی در پیش داریم و تیم‌های بزرگی مثل مکزیک، روسیه و مصر در فوتبال ساحلی بسیار خوب، قدرتی و باسابقه هستند.

وی یادآور شد: خداراشکر از تیم خودمان صعود کردیم و به تیم میزبان رسیدیم که نسبت به سالهای قبل خیلی متفاوت شده بود و خوب بازی می‌کرد. ما دو بازیکن هم نداشتیم، امیرحسین که در بازی با روسیه این مشکل برایش پیش آمده بود، محمد احمدزاده به علت سرماخوردگی شدید تیم را همکاری نکرد و جوان‌ها نشان دادند در کنار باتجربه‌ها می‌توانند بازی خوبی نشان بدهند و ما به فینال رفتیم.

اکبری نیز در پاسخ به اینکه آیا حدس میزد علی رغم اینکه در بازی با اسپانیا عقب بودیم، بتوانیم این تیم را ۶ بر ۳ببریم، گفت: خداراشکر در آن بازی همه بچه‌ها ۱۰۰ بودند. برای من که از بالا تماشا می‌کردم، خیلی سخت بود. من مقابل امارات و بازی فینال نتوانستم بازی کنم و برایم خیلی سخت بود. خداراشکر شرایط خوبی فراهم شد فکر نمی‌کردم بازی یکدفعه برگردد اما چند شوت و حرکت خوب انجام دادیم و ۶ بر ۳ اسپانیا را شکست دادیم.

هاشم پور نیز به عنوان مربی ایرانی که توانست فوتبال ساحلی را به این قهرمانی برساند، اظهار کرد: خیلی خوشحالم و از فدراسیون به خاطر اعتمادشان تشکر می‌کنم. من هم به خودم اطمینان داشتم. از تک تک بچه‌ها هم متشکرم و این قهرمانی کار گروهی خیلی خوب بود. بحث دوستی و رفاقت یک تاکتیک مهم است.

وی در این باره که او را بیشتر به عنوان برادر بزرگتر می‌شناسند تا سرمربی، با خنده گفت: البته اگر یک جاهایی بچه‌ها زیادی فضولی کنند مثلا سر تمرین کارهای فنی را انجام ندهند مجبورم رفتارم را تغییر بدهم. بچه‌ها در این چندین سال حرفه‌ای شده‌اند. من اعتقادی به جمع کردن موبایل هم نداشتم و می‌دانستم بچه‌ها آنقدر حرفه‌ای هستند که بعد از صرف شام، استراحت کنند.

اکبری نیز درباره فضای مجازی گفت: شبهای بازی بعد شام دیگر گوشی استفاده نمی‌کنم. ممکن است خبر ناگوار یا پیام بدی برسد و روحیه ورزشکار را خراب کند، بنابراین صلاح نیست. عباس آقا هم خیلی راحت با این موضوع برخورد می‌کند و بچه‌ها هم حرف شنوی دارند. نتیجه گرفتن ما هم بابت این قضایا است.

سرمربی تیم فوتبال ساحلی درباره تیم اسپانیا گفت: این تیم بسیار باسابقه است و تمام مسئولان فدراسیون جهانی اسپانیایی هستند و توقع داشتند کشورشان قهرمان شود اما نمی‌دانستند یک تیم ابرقدرت مثل ایران با بچه هایی با دل بزرگ و مثل شیر روبرویشان قرار می‌گیرند. ما در بازی نشان دادیم آنها حتی با داوری هم نمی‌توانند کاری کنند و ما تیم پرقدرت اسپانیا را شکست دادیم.

در وبسایت خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

اکبری درباره قیچی برگردان در بازی روسیه اظهار کرد: این مدل دفاع با پا را به اسم من می‌شناسند. این دفعه اما دستم بد پایین آمد و وقتی نشستم فهمیدم دستم کاملا آویزان است و دراز کشیدم و منتظر برانکار شدم. مادرم خیلی حساس است و این صحنه را هم دید. من فقط وقتی بالا رفتم گفتم با مادرم تماس بگیرید، تماس تصویری گرفتیم و به او گفتم خوبم. فردایش آقای هاشم پور مصاحبه کرد و درباره مصدومیت شدید گفت مادرم زنگ زد و گفت چه چیزی شده است؟ من هم گفتم نه این مصاحبه برای قبل بوده است.

هاشم پور درباره وضعیت نامناسب بچه‌های فوتبال ساحلی که کارگری می‌کردند یا شاگرد نانوا بودند، اظهار کرد: شرایط نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است و آقای تاج نگاه ویژه‌ای به فوتبال ساحلی دارد و همه سعی می‌کنند بهترین شرایط را برای تیم فراهم کنند.

اکبری یادآور شد: اکثر بچه‌های ما متاهل هستند و ما بیشتر از ۶ ماه در اختیار فدراسیون هستیم و قراردادهایی که داریم کفاف زندگی حرفه‌ای را نمی‌دهد. قرارداد خیلی پایین است و در حد لیگ ۱ و ۲ چمن و حتی پایین‌تر است و بازیکنی با مقام جهانی این منبع درآمد کفاف زندگی اش را نمی‌دهد. قرارداد خود من زیر ۲۰۰ میلیون تومان است و باشگاه هم ۳۰، ۴۰ درصد این را نمی‌دهد. هزینه‌ها هم با خودمان است و چیزی برای پس انداز باقی نمی‌ماند.

هاشم پور تاکید کرد: جا دارد از مدیر عامل‌های باشگاه‌های لیگ برتر فوتبال ساحلی تشکر کنم که تلاش می‌کنند بهترین شرایط را برای بازیکنان فراهم کنند و تعامل خوبی با من و بازیکنان داشتند. ان شاءالله که اسپانسرهای خوبی وارد فوتبال ساحلی شوند و این معضل حل شود.

سرمربی تیم فوتبال ساحلی درباره جایزه این بازی‌ها گفت: این بازی‌ها جایزه نداشتند و فقط بازی‌های جام جهانی است که جایزه نقدی دارد. در ایران هم برای بچه‌ها پاداش در نظر می‌گیرند. فدراسیون به کنار و امیدوارم جناب آقای وزیر هم نگاه ویژه‌ای به فوتبال ساحلی داشته باشد.

اکبری در پایان اظهار کرد: از مردم اصفهان شهرستان فرآورده شهر تشکر می‌کنم که مراسم استقبال خیلی خوب و باشکوه برگزار کرده بودند.

هاشم پور نیز بیان کرد: از وقتی که در اختیارمان گذاشتید ممنونم و از مردم عزیز ایرانی که همیشه دعاگوی ما بودند. همچنین از مردم عزیز خوزستان و آبادانی‌های عزیز که همیشه دعایشان پشت سر من بوده است تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال ساحلی در پاسخ به اینکه آیا این گفته ابراهیم تهامی که در صنعت نفت با او همبازی بوده مبنی بر اینکه ۱۱ دریبل زده درست است، گفت: او بازیکن بسیار خوب و باسابقه‌ای بود و من به شخصه کنار او لذت می‌برم. این را شاید بگویند به قول آبادانی‌ها لاف می‌زنند اما ابراهیم تهامی روز تمرین اگر ۵، ۶ نفر را دریبل نمی‌کرد، روزش روز نمی‌شد و اگر هر کدام را دو بار دریبل می‌کرد، میشد ۱۱ تا.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

هر آنچه در مراسم توپ طلای جهان گذشت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، لیونل مسی به عنوان برنده توپ طلا ۲۰۱۹ معرفی شد. مهاجم بارسلونا با پشت سر گذاشتن بازیکنانی همچون ویرجیل فان دایک، کریستیانو رونالدو و سادیو مانه برای ششمین بار این جایزه را کسب کرد. ستاره آرژانتینی بارسلونا به نخستین بازیکنی تبدیل شد که شش بار توپ طلا را می‌برد و بر این اساس توانست از رونالدو پیشی بگیرد. ستاره پرتغالی پنج بار این عنوان را به دست آورده بود. بیشتر بخوانید: لحظه‌هایی که پنجمین توپ طلا را نصیب رونالدو کرد + فیلمانتهای پیام/

خلاصه بازی استقلال و پدیده/ پدیده قربانی بعدی غول آبی

مهرمهر2 روز قبل
استقلال و پدیده در قالب هفته سیزدهم لیگ برتر به مصاف همدیگر رفتند که این بازی با تک گل شیخ دیاباته به سود استقلالی‌ها به پایان رسید. در این فیلم خلاصه بازی را مشاهده می‌کنید.

ویدیو؛ نامزد‌های ۱۰ گل برتر ماه نوامبر بوندس لیگا (فصل ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری2 روز قبل

ببینید | محمدرضا احمدی به خاطر این شوخی جنجالی ناچار به عذرخواهی از استقلالی‌ها شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
شوخی جنجالی محمدرضا احمدی گزارشگر بازی استقلال و پدیده شهر خودرو با همکارش روی تصاویر و در زمانی که هنوز مسابقه آغاز نشده بود، او را وادار به عذرخواهی از هواداران استقلال کرد.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
یورگن کلوپ بار دیگر به اتحادیه فوتبال انگلیس اعتراض کرد و عنوان داشت که فوتبالیست‌ها نیاز به استراحت بیشتری دارند. در انگلیس واقعا بازیکن وقت استراحت ندارد و من باید سعی کنم هر طور شده به بازیکنان استراحت بدهم. ما مجبور به انجام تغییرات در ترکیب هستیم و این واضح است.» کلوپ ادامه داد: «در جام اتحادیه ما آرسنال را حذف کردیم و حالا باید به مصاف ویلا برویم. تصمیم بر این شد که تیم جوانان در جام اتحادیه به میدان برود. یورگن کلوپ اما معتقد است که تیمش از این منظر تحت فشار نیست و با تمرکز کامل به مصاف بورنموث خواهد رفت.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۱۰۰ داور تکواندو ایران برای حضور در سمینار بین المللی و دوره دانش افزایی این رشته از طرف فدراسیون جهانی تکواندو فردا راهی روسیه می‌شوند. ۲۵ داور در ۲ بخش پومسه (اجرای فرم) و مبارزه در سمینار بین المللی شرکت می‌کنند و ۷۵ داور هم قرار است در دوره دانش افزایی حاضر شوند. سمینار بین المللی و دوره دانش افزایی داوران تکواندو بعد از رقابت‌های فینال گرندپری (جایزه بزرگ) تکواندو در شهر «رایزان» در نزدیکی مسکو برگزار می‌شود. هفته ششم و هفتم لیگ برتر تکواندو چهارم آذر برگزار شد که با توجه به حضور داوران تکواندو ایران در این دوره‌های آموزشی، هفته هشتم و پایان دور رفت لیگ برتر با فاصله ۲۸ روزه، دوم دی برگزار می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر