شریفی: عملکرد فارابی باعث به وجود آمدن باندبازی در سینما شده است/ مسئولان این مجموعه هوای رفقای شان را دارند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
شریفی: عملکرد فارابی باعث به وجود آمدن باندبازی در سینما شده است/ مسئولان این مجموعه هوای رفقای شان را دارند!

شریفی: عملکرد فارابی باعث به وجود آمدن باندبازی در سینما شده است/ مسئولان این مجموعه هوای رفقای شان را دارند!

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: امیرحسین شریفی تهیه کننده سینما در خصوص افول جدی بنیاد سینمایی فارابی در دوران مدیریتی دولت بنفش گفت: بنیاد سینمایی فارابی باعث هدررفت بودجه بیت المال شده و بنده یکی از افرادی هستم که با ادغام آن در سازمان سینمایی موافقم هرچند که که می دانم در نهایت هیچ چیز عوض نمی شود و وضعیت همان که بوده باقی می ماند اما شاید این مسأله باعث شود تا بودجه های کمتری از بیت المال هدر برود.

تهیه کننده فیلم‌های سینمایی «ضیافت» و «اشک سرما» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: متأسفانه بنیاد سینمایی فارابی مدت‌ها است که میان اهالی سینما تبعیض‌های چشمگیر و آشکاری را قائل می‌شود به نحوی که به افراد معمولی که جزو گعده دوستان و آشنایان مدیران نیستند مبالغ بسیار اندکی آن هم بعد از گذر از یک شرایط نفس گیر و سخت اعطا می‌شود اما در نقطه مقابل مسئولان این بنیاد به کسانی که در دایره نزدیکان شان هستند بودجه‌های کلانی را اعطا می‌کنند!

وی سپس با بیان اینکه مسئولان فارابی بیشتر هوای رفقای شان را دارند تصریح کرد: عملکرد مسئولان بنیاد سینمایی فارابی به نوعی باعث به وجود آوردن باندبازی در سینما شده و این اتفاق ناراحتی اکثریت اهالی سینما را در پی داشته است. سوأل اینجا است که چرا بسیاری از فیلمسازان و تهیه کنندگانی که می‌خواهند کار کنند یا فیلمنامه‌های شان در شوراهای این بنیاد رد می‌شود یا با هزار و یک منت و مشکل پولی در اختیارشان گذاشته می‌شود و به سرعت هم به آن‌ها اخطار داده می‌شود که باید بدهی شان را با بنیاد تسویه کنند اما در عوض مبالغ هنگفتی به افرادی اعطا می‌شود که حتی فیلم‌های شان باب میل مردم نیست و در کمدهای فارابی خاک می‌خورند!

این سینماگر در بخش دیگری از این گفتگو یادآور شد: بنیاد سینمایی فارابی زمانی که افتتاح شد موظف بود به صورت یکسان از همه فیلم‌ها و سینماگران حمایت کند و در دوران نگاتیو امکانات فنی را در اختیار پروژه‌ها قرار می‌داد، البته باید تأکید کنم که در آن زمان هم این اتفاق با سختی شکل می‌گرفت اما رفته رفته با دیجیتالی شدن سینما این وظیفه اصلی فارابی هم از بین رفت و به زعم بنده در همان زمان باید این نهاد منحل می‌شد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

شریفی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از وظایف اصلی بنیاد حمایت از فیلم‌های فرهنگی و اثرگذار بود اما جز دوران کوتاهی که این اتفاق در فارابی رخ داد و ما شاهد حمایت از فیلم‌های ارزشمند بودیم در مابقی زمان‌ها مسئولان فارابی این مسیر را به بیراهه کشیدند به نحوی که ما شاهد آن بودیم که بسیاری از فیلم‌ها که اندک نشانی از فرهنگی و ارزشی بودن در آن‌ها وجود نداشت توسط مسئولان این نهاد حمایت شدند!

وی در پایان این گفتگو افزود: با این اوضاع و احوال و افول و نزولی که در عملکرد بنیاد سینمایی فارابی شاهد هستیم چاره‌ای جز انحلال و یا ادغام آن در سازمان سینمایی وجود ندارد و امیدوارم که این اتفاق به زودی محقق شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

تقدیر از پژوهشگران دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
دبیر اجرایی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» با اعلام این خبر گفت: اعضای هیات داوران بخش رمان و داستان بلند جایزه «جلال» در جریان بررسی آثار این بخش، کتاب «پس از بیست سال» نوشته «سلمان کدیور» را به خاطر کوشش موثر در زمینه دراماتیک کردن تاریخ و وقایع دینی و هویتی، شایسته تحسین دانسته و پیشنهاد تجلیل از این نویسنده و اثر ادبی او را به دبیرخانه این جایزه ارائه دادند. رمان «پس از بیست سال» روایتی است تاریخی در صدر اسلام که از دوران امام علی (ع) آغاز و به پس از حادثه عاشورا ختم می‌شود. مراسم پایانی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» ساعت ۱۵ شنبه، ۲۳ آذرماه در تالار قلم کتابخانه ملی ایران با معرفی برگزیدگان این دوره برگزار خواهد شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ -فریبا نادری در اینستاگرامش نوشت: عشق در نگاه اول، به واقع ک همان اولین باری است که چشمان زیبایت را در آغوشم دیدم. الهی دور باشی از بلا و نگاه بد. ایشالله همه فرزندان سرزمینم لبخند زیبا روی لبهاشون باشه همیشه. ثبت لحظه از ساقی جان.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر