روند بازشماری آرا در افغانستان متوقف شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. بین‌المللی
روند بازشماری آرا در افغانستان متوقف شد

روند بازشماری آرا در افغانستان متوقف شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد به منظور رسیدگی به شکایت‌‌های کاندیداهای انتخابات و جریان‌های سیاسی درباره بازشماری آرا، این روند در سراسر افغانستان متوقف شد.

اعتمادآنلاین| شبکه طلوع افغانستان در خبری فوری اعلام کرد: «عزیز احمد ابراهیمی» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که به منظور رسیدگی به شکایت‌‌های کاندیداهای انتخابات و جریان‌های سیاسی درباره بازشماری آرا، این روند در سراسر افغانستان، متوقف شد.

چند روز قبل «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان و یکی از کاندیداهای اصلی انتخابات ریاست جمهوری این کشور در رابطه با بازشماری آراء انتقادهایی را مطرح و خواستار توقف آن شده بود.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی اگرچه حزب جانسون همچنان پیروز انتخابات خواهد بود اما آرای کمتری بدست می‌آورد. این نظرسنجی که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده است، نشان می‌دهد برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی، حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» باوجود پیروزی در انتخابات موفق به کسب اکثریت قدرتمند نخواهد شد. بر همین اساس حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» نیز با وجود آنکه پیروزانتخابات نخواهد بود اما اقلیت قوی‌تری را تشکیل خواهد داد. دوهفته پیش یوگاو پیش‌بینی کرده بود حزب محافظه کار موفق به تصاحب ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی مجلس می‌شود که اکثریت قابل قبولی بود ولی طبق پیش‌بینی جدید حزب محافظه‌کار۳۳۹ کرسی نماینگی کسب خواهد کرد که اکثریتی شکننده خواهد بود. پس از اعلام این خبر «لیره استرلینگ» واحد پول انگلیس که در ۷ ماه‌ اخیر روند رو به رشدی در برابر دلار آمریکا داشته با کاهش روبرو شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
با این وجود، موضع امنیتی فعلی فقط در مورد ۸۵۰ دانشجوی سعودی در آمریکا اعمال شده است. " یک سرباز دانشجوی نیروی هوایی عربستان سعودی جمعه ششم دسامبر در پایگاه هوایی فلوریدا با تیراندازی سه تن را کشت و دست‌کم هفت تن را زخمی کرد. این سرباز ۲۱ ساله برای انجام دوره‌ای آموزشی در پایگاه هوایی فلوریدا به سر می‌برد. سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان پس از این تیراندازی مرگبار در تماسی تلفنی از رئیس‌جمهوری آمریکا دلجویی کرده بود. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه ششم دسامبر در پیامی توئیتری از تماس تلفنی پادشاه عربستان درباره حادثه تیراندازی در پایگاه هوایی ایالت فلوریدا خبر داده بود.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسکای‌نیوز، انتخابات ریاست‌جمهوری در الجزایر با رقابت ۵ نامزد از میان مسئولان ارشد، امروز- پنجشنبه- آغاز شد و حدود ۲۴ میلیون الجزایری امروز برای انتخاب پنجمین رئیس‌جمهور کشورشان پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند. «عزالدین میهوبی» جانشین دبیرکل حزب التجمع الوطنی الدیمقراطی، «عبدالقادر بن قرینه» رئیس حزب جنبش البناء الوطنی، «عبدالمجید تبون» نخست وزیر اسبق، «علی بن فلیس» رئیس حزب طلائع الحریات (پیشقراوان آزادی‌ها) و «عبدالعزیز بلعید» رئیس حزب جبهه المستقبل پنج نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری الجزایر به شمار می‌روند که رقابت سنگینی را برای ورود به کاخ ریاست‌جمهوری «المرادیه» آغاز کرده‌اند. بسیاری از فعالان در جنبش اپوزیسیون «الحراک»، که ۲۲ فوریه شکل گرفت، خواستار تحریم این انتخابات شده‌اند. در این بیانیه آمده است: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به طنز شبیه است چراکه همان نظام (دولت عمیق یا پنهان نظام بوتفلیقه) می‌کوشند از انقلاب مردم به نفع خود بهره‌برداری کند. تظاهراتی نیز در حمایت از انتخابات در این شهر برگزار شده است که بر خروج کشور از بحران تأکید دارند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
سردار مرتضی قربانی گفته بود «به فرمان رهبری، دستمان روی ماشه است» وزیر اطلاع رسانی لبنان به اظهارات مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران واکنش نشان داد. مشاور فرمانده سپاه اخیرا گفته بود: رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود. براساس عرب نیوز، جمال الجراح، وزیر اطلاع رسانی لبنان در واکنش به اظهارات مرتضی قربانی، مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت: این سخنان غیرقابل قبول است. ایران می‌تواند به هر شیوه‌ای که مایل است از خود دفاع کند اما لبنان نه میدانی باز برای استفاده دیگر کشورها است و نه صندوق پستی سپاه پاسداران ایران است. رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود.

مواضع آیت الله سیستانی در اعتراضات عراق چه بود؟

5+
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر