دام های هوایی پرندگان مهاجر را قتل عام می کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
دام های هوایی پرندگان مهاجر را قتل عام می کند

دام های هوایی پرندگان مهاجر را قتل عام می کند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/گیلان  رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: دام های هوایی موجب کاهش جمعیت پرندگان مهاجر می شود و با عاملین این بزه برخورد قانونی می شود.

امین نجات در گفت و گو با ایسنا گفت: شهرستان لنگرود از جمله شهرستان های گیلان پس از انزلی و صومعه سرا است که پرندگان مهاجر زیادی برای زمستان گذرانی در آن فرود می آیند.

وی افزود: بیشترین نوع پرندگان فرودآمده در لنگرود مرغابی ها هستند و شکار بی رویه آنها مورد طمع سودجویان است.

نجات با بیان اینکه پرندگان شکار شده در لنگرود در بازار ماهی فروشان این شهرستان به فروش می رسند، خاطرنشان کرد: علاوه بر پرندگان شکار شده در این شهرستان پرندگان مهاجر شکار شده در شهرهای اطراف نیز در این بازار برای فروش عرضه می شود.

وی تصریح کرد: بازار ماهی فروشان لنگرود به طور مرتب مورد پایش است تا با متخلفین شکار برخورد قانونی صورت گیرد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود از اجرای عملیات جمع آوری دام های هوایی توسط مامورین یگان حفاظت محیط بانی چاف و چمخاله خبرداد و گفت: امروز چندین رشته دام هوایی از مزارع پاپکیاده و بالاچاف جمع آوری شد.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی افزود: مامورین یگان حفاظت محیط زیست چاف و چمخاله در مزارع ۱۳ رشته دام هوایی به طول تقریبی ۸۵۰ متر را جمع آوری، کشف و ضبط کردند.

نجات افزود: عملیات جمع آوری و پاکسازی دام های هوایی تا پایان فصل حضور پرندگان در این شهرستان با جدیت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه دام گذاری برای پرندگان ممنوع است زیرا باعث قتل عام و کاهش شدید جمعیت پرندگان می شود، تصریح کرد: افرادی که مبادرت به دام گذاری کرده اند، قبل از اقدامات یگان حفاظت محیط زیست این اداره نسبت به جمع آوری دام‌ها فورا اقدام کنند زیرا در صورت مشاهده و با لحاظ ممنوعیت شکار، عامل یا عاملین بزه ارتکابی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارات تکان دهنده خانمی که سوار بر خودروی مسافربر شخصی شده بود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | وحشت‌ناک است، درگیری با قمه وسط خیابان

همشهریهمشهری1 روز قبل

سیل سیستان و بلوچستان/ ارتش: خیلی از هموطنانمان را از بالای درخت نجات دادیم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه این شهدا جز برگزیدگانی بودند که خداوند آن‌ها را گزینش کرد و در این جایگاه قرار داد، تشییع باشکوه پیکر مطهر آن‌ها را یادآور شد و گفت: تشییع باشکوه شهدای مقاومت و همچنین شهید زمانی‌نیا در شهرری از برکت و اخلاص خود این شهدا بود. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر این اساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش بارندگی در استان‌های غرب و جنوب غرب کشور، احتمال وقوع سیلاب در رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد. وی ادامه داد: بر این اساس و به لحاظ شرایط رطوبت خاک در این مناطق احتمال افزایش آب رودخانه‌های مناطق ذکر شده وجود خواهد داشت و بر این اساس جلسه ستاد مدیریت بحران این شرکت ساعاتی پیش برگزارشد. آقا بیگی گفت: جسله با هدف افزایش آمادگی کل بخش‌های وزارت نیرو اعم از شرکت‌های برق و آب و فاضلاب برگزار شد تا بتوان در صورت بروز حادثه به موقع اقدام کرد. به گفته وی، اگر میزان بارندگی‌های پیش بینی شده به همان اندازه باشد احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد که لازم است مردم در این زمینه به هشدارها توجه کافی داشته باشند. بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر این اساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش بارندگی در استان‌های غرب و جنوب غرب کشور، احتمال وقوع سیلاب در رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد. «سیف الله آقا بیگی» در گفت و گو با ایرنا افزود: سازمان هواشناسی در پایش ۷۱ ساعته اعلام کرد در استان‌های خوزستان به خصوص مناطق شمالی، مناطق جنوبی استان‌های ایلام و لرستان بارندگی‌ها از روز شنبه افزایش خواهد یافت. وی ادامه داد: بر این اساس و به لحاظ شرایط رطوبت خاک در این مناطق احتمال افزایش آب رودخانه‌های مناطق ذکر شده وجود خواهد داشت و بر این اساس جلسه ستاد مدیریت بحران این شرکت ساعاتی پیش برگزارشد. آقا بیگی گفت: جسله با هدف افزایش آمادگی کل بخش‌های وزارت نیرو اعم از شرکت‌های برق و آب و فاضلاب برگزار شد تا بتوان در صورت بروز حادثه به موقع اقدام کرد. به گفته وی، اگر میزان بارندگی‌های پیش بینی شده به همان اندازه باشد احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد که لازم است مردم در این زمینه به هشدارها توجه کافی داشته باشند.

نظرها

اخبار بیشتر