۳۷۵۰ مددجوی یزدی از آموزش‌های فرهنگی کمیته امداد بهره‌مند شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
۳۷۵۰ مددجوی یزدی از آموزش‌های فرهنگی کمیته امداد بهره‌مند شدند

۳۷۵۰ مددجوی یزدی از آموزش‌های فرهنگی کمیته امداد بهره‌مند شدند

مهرخبرگزاری مهر |
یزد ـ معاون فرهنگی کمیته امداد استان یزد گفت: در شش‌ماهه نخست امسال ۳ هزار و ۷۵۰ مددجوی زیرپوشش کمیته امداد استان یزد از برنامه آموزش‌های فرهنگی و تربیتی این نهاد بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان یزد، حجت‌الاسلام علی‌محمد اسلامی منش با بیان اینکه آموزش‌های فرهنگی طبق نیازهای دینی، اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی در قالب گروه‌های آموزشی مشخص‌ شده به جامعه هدف تحت حمایت ارائه می‌شود، اظهار داشت: زنان سرپرست خانوار، دختران و پسران بازمانده از تحصیل، دختران و پسران در آستانه ازدواج، کودکان، دانش آموزان، مستعدان اشتغال و خودکفایی، همسران جوان، طلاب و دانشجویان و سالمندان تحت حمایت از جمله مددجویان بهره‌مند از مباحث و برنامه‌های آموزشی کمیته امداد هستند.

وی افزود: مباحث آموزشی ارائه‌ شده به مددجویان تحت حمایت در زمینه اخلاق اسلامی، احکام، سبک زندگی، عقل معاش، آسیب‌های اجتماعی، فرزند پروری، مهارت‌های فردی، مهارت‌های زندگی، طلاق و آسیب‌های روانی، مشاوره حقوقی، مهارت‌های هنری، مناسبت‌های ملی و مذهبی، مهارت‌های مطالعه و نویسندگی، قرآن، بازدیدهای علمی، مشاوره و هدایت تحصیلی، آمادگی برای ازدواج، موفقیت در کسب‌وکار، فرزندان آسمانی، فرزند آوری و تربیت فرزند، کودکان اهل‌بیتی و.. است.

اسلامی منش بابیان اینکه بیشتر برنامه‌های آموزشی در محل کانون‌های فرهنگی و تربیتی کمیته امداد، مساجد، اماکن مذهبی و بقاع متبرکه برگزار می‌شود، افزود: ۱۶۵۴ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت، ۸۵ نفر از دختران و پسران بازمانده از تحصیل، ۲۴۳ نفر از دختران و پسران مستعد ازدواج، ۱۶۹ کودک چهارتا هفت سال، ۹۲۵ دانش‌آموز دختر و پسر، ۲۱۳ نفر از مستعدان اشتغال و خودکفایی، ۱۱۳ زوج جوان، ۶۲ نفر از طلاب و دانشجویان و ۲۸۶ نفر از سالمندان طی سال ۹۷ از برنامه‌های آموزشی کمیته امداد بهره‌مند شدند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

وی بیان کرد: طی این مدت ۲۴۸ میلیون تومان برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تربیتی مددجویان هزینه شد که ۳۶ درصد هزینه‌های این بخش از محل اعتبارات دولتی و ۶۴ درصد کمک‌های مردمی و صدقات پرداخت‌ شده است.

به گزارش مهر، سال گذشته ۱۱ هزار و ۳۷ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان یزد از برنامه آموزش‌های فرهنگی و تربیتی این نهاد بهره‌مند شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

پایان انحصار صداوسیما؛ «من با تلویزیون حرف نمیزنم»

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. این دیالوگ معروف وریا غفوری کاپیتان تیم استقلال است که در فضای مجازی دست به دست می‌شود. اینکه چرا وریا نمی‌خواهد با تلویزیون حرف بزند، به خود او تلویزیون مربوط است. هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. شبکه‌های اجتماعی بر خلاف صداوسیما تیغ سانسور هم ندارند و مردم بدون ممیزی می‌توانند نقطه نظرات مختلف را بخوانند و ببیند.

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

ضرورت نظارت بر محتوای شبکه نمایش خانگی

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر