خودداری تل‌آویو از شرکت در کنفرانس خاورمیانه عاری از سلاح‌های کشتار جمعی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. بین‌المللی
خودداری تل‌آویو از شرکت در کنفرانس خاورمیانه عاری از سلاح‌های کشتار جمعی

خودداری تل‌آویو از شرکت در کنفرانس خاورمیانه عاری از سلاح‌های کشتار جمعی

فارسخبرگزاری فارس |
نماینده روسیه در وین با بیان اینکه اسراییل از شرکت در کنفرانس خاورمیانه عاری از سلاحهای کشتار جمعی خودداری کرده، از این موضوع ابراز تاسف کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمانهایی بین‌المللی مستقر در وین در حساب توئیتری خود نوشت: «اسرائیل مشارکت در «کنفرانس خاورمیانه عاری از سلاحهای کشتار جمعی» را رد کرده است. این تاسف آور است. حضور اسرائیل می‌توانست به غنی شدن مباحث کمک کند.»

رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های کشتار جمعی در منطقه خاورمیانه است و همواره از حضور در چنین کنفرانس‌ها و پیمان‌هایی که باعث تعهد این رژیم برای عدم توسعه سلاحهای کشتار جمعی می‌شود خودداری کرده است.

رژیم صهیونیستی از امضای پیمان منع گسترش سلاحهای اتمی (NPT) نیز خودداری کرده است.

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، اخیرا در موضوع قابلیت‌های اتمی رژیم اسرائیل و منطقه خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای، با اشاره به حمایت کامل ایران از ایجاد منطقه خاورمیانه عاری از سلاح‌های هسته‌ای، رژیم اسرائیل را مهم‌ترین مانع تحقق این هدف خواند و از جامعه بین المللی خواست فشار مداومی را بر این رژیم برای پیوستن به معاهده عدم اشاعه تحمیل کند.

سفیر ایران همچنین گفته، مایه تاسف است که رژیم اسرائیل که عضو NPT نیست، به پشتوانه حمایت نظامی و سیاسی برخی کشورهای خاص، با گستاخی به اجرای برنامه نظامی زیرزمینی هسته‌ای خود ادامه می‌دهد و حتی قصد خود برای الحاق به این معاهده را نیز اعلام نکرده است.

نشست خاورمیانه عاری از سلاح اتمی و دیگر سلاحهای کشتار جمعی قرار است ۱۸ تا ۲۲ نوامبر (۲۷ آبان تا اول آذر) در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو3 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
رکنارکنا4 روز قبل
این‌ها چنین افرادی هستند به همین خاطر می‌گویم استقلال از چاله به چاه نیفتد. حالا آقایان شده‌اند غمخوار استقلال و جواد زرینچه. ‌نمی‌خواست قهرمان آسیا شودصراحتا در خبرورزشی می‌گویم فتح‌ا … زاده نمی‌خواست استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. در اردو برای سهراب بختیاری‌زاده و چند بازیکن دیگر حرف درآوردند و جو تیم را برهم ریختند تا استقلال قهرمان آسیا نشود. فتح‌ا … زاده نمی‌خواست و نگذاشت استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. قهرمانی آسیااستقلال می‌تواند قهرمان آسیا شود.
الفالف3 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر