گردشگران به کدام بنادر می‌توانند سفر کنند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سرگرمی
گردشگران به کدام بنادر می‌توانند سفر کنند؟

گردشگران به کدام بنادر می‌توانند سفر کنند؟

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که سازمان بنادر به هیچ وجه از گردشگری دریایی به دنبال درآمدزایی نیست و گردشگران می‌توانند به همه بنادری که پایانه‌های مسافری دارند، سفر کنند که در این میان تنها بندر امام خمینی (ره) تجاری بوده و ترمینال مسافری ندارد.

محمدعلی حسن‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: راهبری گردشگری دریایی و پایانه‌های مسافری بندری باید در اختیار بخش خصوصی باشد و از بنادر جنوبی ما می‌توان به بندر خرمشهر، شهید باهنر، چابهار و بوشهر اشاره کرد که دارای ترمینال مسافری و زیرساخت‌های نسبتا مناسبی دارند اما بندر امام خمینی (ره) غالبا تجاری است و نه تنها ترمینال مسافری ندارد بلکه اطراف آن نیز زیرساخت چندانی نیست، همچنین در بنادر شمالی می‌توان به بندر انزلی و نوشهر اشاره کرد که ترمینال مسافری دارند و گردشگران می‌توانند به آنجا سفر کرده و از این بسترها استفاده کنند. البته در بندر نوشهر خط کشتی‌رانی احداث شده اما با توجه به اینکه چندان فعال نبود و عملا فعالیتی در آنجا انجام نمی‌شود.

وی افزود: مسئله گردشگری دریایی به خودی خود اهمیت ندارد و باید آن را در کنار یک پکیج در نظر گرفت چرا که گردشگر از دریا شروع نمی‌کند و آژانس‌ها و بخش خصوصی باید ورود کنند تا بتوانند با در نظر گرفتن پکیجی از خدمات و حمل و نقل ترکیبی تورهای جذابی به مسافران پیشنهاد کنند.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه سازمان گردشگری و میراث فرهنگی باید متولی توسعه گردشگری در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری دریایی شود و بخش خصوصی نیز پای کار بیاید، گفت: به عنوان مثال از چند سال گذشته یکی از بهترین ترمینال‌های دریایی در بندر چابهار ساخته شد و دو شناور بین چابهار و مسقط فعال شدند و مسافران را جابه‌جا می‌کردند. این اتفاق آنقدر برای گردشگران جذاب بود که روز به روز استقبال از آن بیشتر می‌شد چرا که برای رفتن از چابهار به مسقط مسائلی مانند محدودیت بار وجود نداشت و اساسا جذابیت‌های بالایی داشت اما پس از آنکه ضریب اشغال صندلی‌های این دو شناور به ۵۰ تا ۶۰ درصد رسید، قیمت بلیت هواپیما را پایین آوردند و همین مسئله باعث شد با رقابتی ناسالم گردشگری دریایی در آنجا کم رونق شود و از بین برود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز

حسن‌زاده گفت: هم اکنون بخش خصوصی به دلیل آنکه سودآوری چندانی برای گردشگری دریایی قائل نیست تمایلی به سرمایه‌گذاری در این زمینه نشان نمی‌دهد و سازمان بنادر و دریانوردی خود اکثر ترمینال‌ها را ساخته و واگذاری‌اش را به بخش خصوصی به آینده موکول کرده است. البته درخواست‌های متعددی برای ساخت شناورهای گردشگری به سازمان ارسال شده و در این زمینه تسهیلات بدون بهره به متقاضیان بخش خصوصی ارائه می‌شود چرا که صددرصد سود آن را سازمان بنادر و دریانوردی تقبل خواهد کرد و پس از ساخت و ساز شناور در داخل کشور در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته و می‌توانند از آن برای کاربردهای گردشگری استفاده کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم شوک آور / مهناز افشار ابی روی استیج بغل کرد

رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مهناز افشار که در ماههای اخیر هر بار با حاشیه‌های مختلفی در راس خبرها قرار گرفته و البته بارها بر کوتاه بودن سفرش و تصمیمش برای برگشت به ایران خبر داده بود، حالا به نظر می‌رسد دیگر تصمیمی برای بازگشت به سینمای ایران ندارد. انتشار این فیلم در فضای مجازی با وجود اینترنت نصفه و نیمه‌ای که در ابتدای هفته وجود داشت، واکنش‌های زیادی را برانگیخت. حضور مهناز افشار پیش از این هم در فضای مجازی با حاشیه‌های زیادی همراه بود. از ماجرای ازدواجش با یاسین رامین گرفته تا موضوع شیرخشک‌های آلوده و نیز این اواخر واکنش‌های توییتری به اتفاقات روز که برایش حواشی زیادی درست کرد. اما این بار حضور در مسابقه استعدادیابی پرشیا گات تلنت موجب شد تا برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی مهناز افشار رابه بازی در زمین سعودی‌ها متهم کنند.

فیلم | افشاگری‌های جدید درباره زندگی هیتلر | زنان زندگی هیتلر و هس

همشهریهمشهری1 روز قبل
مگدا همسر رئیس تبلیغات حزب نازی بود که از دیدن دختری «دمدمی‌مزاج» با «چهره‌ای ناراضی» در جایگاه وی‌آی‌پی بسیار متعجب شده بود. وقتی اظهارنظرهای منفی مگدا درباره اوا به گوش هیتلر رسید، هیتلر به قدری عصبانی شد که مگدا را برای ۶ ماه ملاقات نکرد. تا آن زمان هس انتخابی معقول برای موفقیت هیتلر بود؛ در سال ۱۹۳۴ بیش از ۱۰ سال بود که هس رئیس حزب و دست راست هیتلر محسوب می‌شد. یک‌بار که هیتلر هس را برای صرف ناهار دعوت کرد، هس ظرف ناهارش را با این توضیح که «غذای او باید مخصوص باشد و خاستگاه بیودینامیک داشته باشد» با خودش برد. آنها که خود را پرچمداران حزب نازی می‌دانستند، از این‌که نمی‌توانستند یک عضو دیگر به این حزب اضافه کنند احساس شرم می‌کردند.

ایجاد خط هوایی ایران و قرقیزستان؛ به​زودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستانبررسی طرح ایجاد خط راه آهن چین - قرقیزستان و ازبکستانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، امروز تفاهمنامه دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان با حضور محمد اسلامی و جانان بیش اوف وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان امضا شد. در مراسم اختتامیه این کمیسیون، محمد اسلامی گفت: این تفاهم نامه در حوزه‌های انرژی، حمل و نقل و ارتباطات، گمرک، بازرگانی و سرمایه گذاری، صنعتی، معدن، کشاورزی، علوم جوی، نقشه برداری و خدمات فنی و‌ مهندسی، گردشگری و مسائل مربوط به بیمه و بانک امضا شد. وی افزود: در بخش حمل و‌ نقل مهمترین اقدام، ایجاد خط هوایی بین دو کشور است و در صورت افزایش متقاضی پرواز‌ها افزایش می‌یابد. آقای اسلامی بیان کرد: در زمینه گردشگری، گردشگری سلامت، فرهنگ، هنر و آموزش همکاری‌های دانشگاهی تفاهم صورت گرفت. وی با اشاره به اینکه در حوزه نفت‏، گاز و پتروشیمی نیز تفاهم همکاری صورت گرفت، گفت: تامین قیر قرقیزستان و اعلام آمادگی قرقیزستان برای تامین گوشت قرمز از جمله توافقاتی بود که صورت گرفت. در ادامه جانان بیش اوف وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان گفت: استفاده از ظرفیت ترانزیت ایران برای کشور قرقیزستان بسیار حائز اهمیت است در این رابطه جلساتی خصوصی با آقای اسلامی داشتیم در حال حاضر در حال بررسی طرح ایجاد خط راه آهن چین -قرقیزستان و ازبکستان هستیم که برای ایران هم فرصت خوبی است تا کالا‌های خود را به آسیای مرکزی صادر کند. وی افزود: ایجاد خطوط هوایی زمینه خوبی برای توسعه گردشگری خواهد داشت. وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان گفت: برای کشور ما افزایش همکاری و توسعه روابط با ایران بسیار اهمیت دارد. وی افزود: در زمینه آموزش، بیمه‏، مناطق آزاد تجاری، استاندارد، علوم و فرهنگ تفاهم کردیم. آقای جانان بیش اوف تصریح کرد: در حوزه روابط اقتصادی بین دو کشور همکاری در حوزه کشاورزی از اولویت‌های ما است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - پارسا پیروزفر و شهاب حسینی در جدیدترین پروژه حسن فتحی در نقش مولانا و شمس تبریزی جلوی دوربین می‌رونداز گریم پارسا پیروزفر و شهاب حسینی در «مست عشق» رونمایی شدپروژه جدید حسن فتحی با نام «مست عشق» که در ترکیه فیلمبرداری می‌شود همچنان یکی از پروژه‌های پر خبر سینما است. فیلمی که با بازی پارسا پیروزفر، شهاب حسینی و حسام منظور از ایران و جمعی از بازیگران ترک ساخته خواهد شد و به مقطعی تاریخی می‌پردازد که مولانا شاعر بزرگ ایرانیان و شمس تبریزی در آن می‌زیسته‌اند. تصویری از گریم پارسا پیروزفر که نقش مولانا جلال‌الدین محمد بلخی و شهاب حسینی که نقش شمس تبریزی را ایفا می‌کند ببینید. گریم شهاب حسینی در نقش شمس فیلم مست عشقگریم پارسا پیروزفر در نقش مولانا فیلم مست عشقبیشتر بدانید: رقص سماع، اولین تصویر فیلم مست عشق + عکسبیشتر بدانید: شهاب حسینی با چهره متفاوت در پشت صحنه «مست عشق» + عکسبیشتر بدانید: بازیگران مطرح ترکیه در «مست عشق» شهاب حسینی و پارسا پیروزفر + عکسمنبع: khabaronline. ir
انتخابانتخاب1 روز قبل
این گیا صدها سال به عنوان روغن یا گیاه در سیستمهای دارویی باستان برای سم زدایی و تهیه مواد ضد عفونی کننده و همچنین ضد التهاب مورد استفاده قرار می‌گرفته است. هضم غذاهایک مطالعه انجام شده توسط دانشگاه آمریکایی حاکی از خواص دیورتیک جعفری است که باعث کاهش نفخ و احتباس آب می‌شود. این مطالعه روی موش‌ها نشان داد که بعد از ۲۴ ساعت مقدار ادرار پس از مصرف گیاه افزایش یافته است. درواقع با مصرف این گیاه می‌توانید از بروز مشکلات دستگاه گوارش جلوگیری کنید. سلامت کلیهاین ماده با جلوگیری از اضافه شدن کلسیم بدن و کاهش pH ادرار باعث کاهش خطر تشکیل سنگ کلیه می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران خبر داد: همزمان با روز جهانی کار داوطلبانه (۱۴ آذر) و با هدف تقویت و گسترش مشارکت‌های اجتماعی در معرفی و صیانت از میراث فرهنگی تهران، گشت بازدید از بناهای تاریخی در محور جنوبی خیابان ولیعصر (عج) برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، پرهام جانفشان اجرایی کردن این گشت بازدید را به دنبال اجرایی کردن یک فعالیت داوطلبانه برای عکاسی و معرفی خانه‌های تاریخی کمتر شناخته شده پایتخت در فضای مجازی دانست. وی با بیان این‌که این فعالیت داوطلبانه برای عکاسان و فعالان گردشگری برگزار می‌شود، افزود: طرح فعالیت‌های داوطلبانه در حوزه‌های میراث فرهنگی و گردشگری تا پایان آذر ماه برای علاقمندان برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان در این طرح، عکس‌ها و نوشته‌های خود را با هشتک #تهران_پایتخت_زیبای_من در فضاهای مجازی منتشر می‌کنند. او با اشاره به این‌که طرح معرفی خانه‌های تاریخی خیابان ولیعصر (عج) با مشارکت شهرداری منطقه ۱۱ برگزار می‌شود، افزود: فعالان کار داوطلبانه در این طرح از خانه‌های تاریخی مانند مینایی و امین بهادر بازدید و عکاسی می‌کنند. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری1 روز قبل

پنجمین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم - مشهد

ایسنا1 ساعت قبل

دخیا: رشفورد تمام کننده خیلی خوبی است؛ اگر مثل بازی با تاتنهام کار کنیم، می‌توانیم منچسترسیتی را شکست بدهیم

طرفداری1 ساعت قبل

پیش بازی اینتر-آ اس رم؛ زورآزمایی کونته و فونسکا با لشکری از مصدومان (به همراه نظرسنجی)

طرفداری1 ساعت قبل

ویدیو؛ گل روز باشگاه یوونتوس - الساندرو دل پیرو به لاتزیو (۱۹۹۴)

طرفداری1 ساعت قبل

راهبرد فرهنگی سند دانشگاه آزاد ارتقای فرهنگ قرآن و عترت بین دانشگاهیان است

ایسنا1 ساعت قبل

اعضای هیئت اجرایی انتخابات در قم معرفی شدند

مهر1 ساعت قبل

قلعه‌نویی: بیشترین ضربه را ما از داوری‌ها خورده‌ایم/ از جیب خودم و دوستانم برای نساجی خرج کردم

ایسنا1 ساعت قبل