زنان بیکینی‌پوش در سواحل عربستان+عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. بین‌المللی

زنان بیکینی‌پوش در سواحل عربستان+عکس

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
دو زن جوان با بیکینی، یکی از انگلستان و دیگری از آمریکا در حالی که روی یک تیوب بادی توسط قایق موتوری کشیده می‌شوند با سرخوشی جیغ می‌کشند. امجد، مالک خصوصی ساحل در حال عکس گرفتن از اسکله است. یک نیروی گارد مرزی با دوربین شکاری در دست روی صخره‌ها ایستاده است. در آن لحظه حواسش از خط مرزی مصر پرت شده است و به هیجان روی قایق لاستیکی می‌نگرد.

آفتاب‌‌نیوز :

در مجاورت اینجا، نماز عصر در مسجد شروع می‌شود. برخی مهمانان در حال غواصی در امتداد صخره‌های مرجانی هستند. وقتی خورشید غروب می‌کند هرکس راهی برای رفع خستگی دارد؛ مثل خوردن چای و خرما در ساحل.

به گزارش ولت، صحنه‌های یک اقامتگاه ساحلی در «حقل» در شمال غربی عربستان سعودی، سورئال است. زنی از امارات متحده عربی که یک عبای مشکی سنتی پوشیده است، کل روز را در حال عکاسی است. او می‌گوید: «احساس می‌کنم انگار در فیلم «ترومن شو» هستم.»

زنان بیکینی‌پوش در سواحل عربستان+عکس - 4

در طول شب، عربستان سعودی درهایش را به روی گردشگران غربی باز کرده است. دولت باور دارد این فرصتی است که قبلا از دست رفته بود و منجر به رشد اقتصادی عظیمی برای کشور می‌شود.

از پایان سپتامبر، گردشگران از ۴۹ کشور سراسر جهان توانستند به عربستان سعودی سفر کنند. قبلا این کار تنها برای زوار مذهبی، تجاری که دعوت می‌شدند و تعداد انگشت شماری از گروه‌های گردشگری که شدیدا تحت کنترل بودند، امکان پذیر بود. اما حالا گردشگران غربی می‌توانند در سراسر کشور سفر کنند؛ البته به جز شهر‌های مقدس مدینه و مکه.

حتی مردم محلی عربستان شوکه شده‌اند که این تغییر چقدر سریع اتفاق افتاد. سامی خیاری، راهنمای گردشگری که در کانادا تحصیل کرده و از سال ۲۰۰۵ منتظر چنین لحظه‌ای بوده است می‌گوید: «ما از سرعتی که در اینجا همه چیز تغییر کرد، شگفت زده شده‌ایم.»

عربستان سعودی می‌خواهد مردم چین، ژاپن، روسیه، مالزی، سنگاپور، استرلیا، آمریکا و اروپا که به طور خاصی به فرهنگ و تاریخ علاقه‌مند هستند را جذب کند. چرا که این کشور تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده است و یک گنجینه باستان شناسی به حساب می‌آید. آثار باستانی ارزشمندی برای قرن‌ها در صحرا دست نخورده باقی مانده است. تعداد کمی از آن‌ها از بین رفته است و بسیاری از آن‌ها در حال حفاری توسط پژوهشگران بین المللی است.

عربستان سعودی مقر پنج مکان ثبت شده مرکز میراث جهانی یونسکو است. یکی از برجسته‌ترین آن‌ها شهر باستانی دو هزار ساله «حجر» است که شباهت زیادی به شهر تاریخی پترا در اردن دارد.

این شهر که مدائن صالح هم نامیده می‌شود بیش از ۱۳۰ مقبره بزرگ دارد که به اندازه خانه هستند و با پله، پنجره و شیروانی روی صخره کنده کاری شده‌اند. دروازه‌هایی که مقبره‌ها را احاطه کرده‌اند با مجسمه عقاب بی سر، مار و طرح گل بوته، تزئین شده است.

زنان بیکینی‌پوش در سواحل عربستان+عکس - 11

هنر ماقبل تاریخ حک شده روی صخره‌ها هم مشهور است: حیوانات وحشی، نیزه، شتر، اسب و شکارچیانی که دیوار‌ها با آن‌ها تزئین شده است. اما بازهم چیز‌هایی وجود دارد: شهر کهن جده، شهر قرون وسطایی دیریا در ریاض و الاحساء که بیش از ۲٫۵ میلیون درخت نخل دارد و بزرگترین واحه در جهان است.

حالا کمپ کردن در صحرای عربستان امکان پذیر است. آژانس‌های مسافرتی بسیاری سفر شبانه به جبل فهرین که به «لبه جهان» مشهور است را برگزار می‌کنند. این مکان از نظر ژئوپلتیکی عجیب است و صخره‌هایی دارد که ۹۸۰ فوت ارتفاع دارند.

اما در حالی که تمام این مناطق زیبا هستند، گردشگران هنوز نگران این مساله هستند که پول خود را به کشوری سرازیر می‌کنند که برای ظلم، نقض حقوق بشر و جنگ یمن بدنام است. اگرچه هشداری از سوی اداره‌های امور خارجه در مورد سفر به عربستان سعودی صادر نشده است، اما به گردشگران شدیدا توصیه شده است از مرز یمن بازدید نکنند. به نظر می‌رسد این مساله گردشگران غربی و برگزار کنندگان تور را از سفر به عربستان باز نداشته است. بر اساس آمار وزارت امور خارجه عربستان در طول ده روز آزاد شدن ورود گردشگران، ۲۴ هزار ویزا صادر شده است.

کل کشور یک کارگاه عمرانی بزرگ است. هرچا را که می‌بینید، بزرگراه، فرودگاه، تونل، هتل و شهرک‌ها در حال ساخت هستند. زبان دوم در این کشور انگلیسی است و تابلو‌های خیابان‌ها به خط عربی و لاتین است. تمام ارتباطات در عربستان سعودی دیجیتال است و بیشتر از طریق واتس اپ انجام می‌گیرد؛ هرچند همه می‌دانند که این ارتباطات به راحتی قابل نظارت است.

زنان بیکینی‌پوش در سواحل عربستان+عکس - 17

در هنگام ورود به فرودگاه از کسی انتظار نمی‌رود روسری به سر کند. از توریست‌هایی که از روی احتیاط این کار را انجام می‌دهند می‌خواهند برای گرفتن عکس پرسنلی آن را در بیاورند.

وقتی فرودگاه را ترک می‌کنید کسی از شما نمی‌پرسد چه کسی شما را می‌رساند؛ امری که در گذشته رایج بود. اوبر و تاکسی موجود است و دانشجو‌ها و معلمانی هستند که برای کسب درآمد و تقویت زبان رانندگی می‌کنند.

در کافه‌هایی که که به تازگی در جده باز شده‌اند، تفکیک جنسیتی وجود ندارد. همه کنار هم می‌نشینند؛ چه زوج باشند، چه خانواده و چه گروهی از دوستان. بسیاری از زنان کاملا با حجاب هستند، اما تعداد کمی هستند که محجبه نیستند. با این وجود، بیشتر گردشگران زن برای اینکه در چشم نباشند روی سرشان روسری می‌اندازند.

بر اساس قوانین جدید هنجار‌های عمومی که مدتی پس از اینکه پادشاه اعلامیه قوانین سفر را اعلام کرد، منتشر شد بازدیدکنندگان غربی مجبور نیستند روسری به سر کنند. با این وجود برخی از این قوانین جدید شامل پوشاندن زانو‌ها وشانه‌ها، فحش ندادن، عدم رفتار عاطفی در ملاء عام و از همه مهم‌تر در صف نزدن می‌شود.

پلیس مذهبی که مردم را به رعایت مسائل دینی و اخلاقی وادار می‌کرد چند سالی است دیگر قدرت ندارد و به سختی آن‌ها را می‌بینید. زنان عربستانی که تنهایی سفر می‌کنند می‌توانند اتاقی در هتل رزرو کنند و گردشگران مجرد غربی می‌توانند در هتل اتاق خواب دو تخته بگیرند. گردشگران مرد و زن می‌توانند در ساحل با هر لباسی بگردند فقط حق ندارند برهنه شوند.

در عربستان برنامه ریزی شده است که سهم گردشگری از ۳ درصد فعلی به ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی تا سال ۲۰۳۰ برسد.

زنان بیکینی‌پوش در سواحل عربستان+عکس - 24

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی اگرچه حزب جانسون همچنان پیروز انتخابات خواهد بود اما آرای کمتری بدست می‌آورد. این نظرسنجی که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده است، نشان می‌دهد برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی، حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» باوجود پیروزی در انتخابات موفق به کسب اکثریت قدرتمند نخواهد شد. بر همین اساس حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» نیز با وجود آنکه پیروزانتخابات نخواهد بود اما اقلیت قوی‌تری را تشکیل خواهد داد. دوهفته پیش یوگاو پیش‌بینی کرده بود حزب محافظه کار موفق به تصاحب ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی مجلس می‌شود که اکثریت قابل قبولی بود ولی طبق پیش‌بینی جدید حزب محافظه‌کار۳۳۹ کرسی نماینگی کسب خواهد کرد که اکثریتی شکننده خواهد بود. پس از اعلام این خبر «لیره استرلینگ» واحد پول انگلیس که در ۷ ماه‌ اخیر روند رو به رشدی در برابر دلار آمریکا داشته با کاهش روبرو شده است.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
وزرای خارجه پاکستان و عربستان با محوریت ایران دیدار کردند. خبرگزاری ایلنا: وزرای خارجه پاکستان و عربستان با محوریت ایران دیدار کردند. شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان، گفت‌وگوهایی را با همتای سعودی خود در ریاض انجام داد به نظر می‌رسد این دیدار در راستای تلاش‌های اسلام آباد برای کاهش تنش در خلیج فارس است. روز گذشته قریشی با شاهزاده فیصل بن فرهان بن عبدالله، وزیر امور خارجه عربستان سعودی دیدار کرد. اگرچه جزئیات بیشتری در مورد این دیدرا در دسترس نیست اما منابع مطلع خبر دادند که این دیدار بخشی از تلاش‌های مداوم پاکستان برای کاهش تنش‌ها میان ایران و عربستان سعودی بوده است.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اوایل امروز (چهارشنبه) بعد از وقوع حادثه آتش‌سوزی در یک کارخانه مواد شیمیایی در منطقه شمال شرقی اسپانیا، مقامات کاتالونیا، محدوده اطراف این کارخانه در خارج از «بارسلون» را تخلیه کردند. بنا به گزارش رویترز، در پی وقوع حادثه آتش‌سوزی در اولین ساعات امروز در کارخانه بازیافت مواد صنعتی در منطقه «مونتورنس دل والس» بارسلون، دود غلیظی در هوا پراکنده شد و دستکم ۲۸ آتش‌نشان برای مهار این آتش به محل حادثه اعزام شدند. نیروهای امنیتی از ساکنان منطقه محل حادثه خواسته‌اند که برای دوری از استنشاق دود ناشی از آتش‌سوزی در خانه‌های خود بمانند و تمامی افرادی که در شعاع ۵۰۰ متری کارخانه سکونت داشتند را تخلیه کردند. سازمان محافظت مدنی دولت منطقه‌ای کاتالونیا اعلام کرد که تاکنون هیچ گزارشی از زخمی شدن افرادی در این حادثه منتشر نشده است و مشخص نیست که چه ماده‌ای در کارخانه آتش گرفته است اما با اینحال، بخش مربوط به اقدامات رویارویی با حوادث شیمیایی منطقه کاتالونیا فعال شد. انتهای پیام/م
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه، کرملین، در ارتباط با نشست اخیر میان «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه این کشور و «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا با رد ایجاد تحولات مثبت در روابط مسکو و واشگتن، گفته است: با وجود اهمیت این دیدار، اما در حال حاضر صحبت کردن درباره تغییرات و تحولات مثبت در روابط آمریکا و روسیه بسیار زود است. پیش از این وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه با «مایک پمپئو»، وزیرخارجه آمریکا و «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور در واشنگتن دیدار و گفتگو کرده بود. به دنبال این نشست دولت آمریکا اعلام کرد که واشنگتن و مسکو درباره برخی موضوعات می‌توانند روابط خود را بهبود ببخشند، هرچند به گفته مقامات دولت آمریکا دو کشور همچنان در موضوعات متعددی دارای اختلاف نظر هستند. در مقابل وزیر خارجه روسیه نیز اعلام کرده بود که ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از منافع بهبود روابط میان دو کشور مطلع است، اما در این میان برخی نیروها در آمریکا از تلاش‌ها برای ارتقای روابط میان دو کشور جلوگیری می‌کنند.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه خبری الحشد الشعبی از کشف و خنثی سازی ۱۰۰ بمب توسط این نیروها در استان کرکوک عراق خبر داد. بر اساس این گزارش، نیروهای لشکر ۱۶ الحشد الشعبی در منطقه تل احمد استان کرکوک این بمب‌ها را که در مناطق مختلفی کار گذاشته شده بود کشف و خنثی سازی کردند. این عملیات بدون هیچ گونه اتفاق و حادثه‌ای انجام شد.

نظرها

اخبار بیشتر