نمایش فیلم جدید «پولانسکی» با اعتراض پاریسی‌ها روبه رو شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. حوادث
نمایش فیلم جدید «پولانسکی» با اعتراض پاریسی‌ها روبه رو شد

نمایش فیلم جدید «پولانسکی» با اعتراض پاریسی‌ها روبه رو شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
به دنبال انتشار اتهام جدید علیه رومن پولانسکی، جمعی از پاریسی‌های معترض دیروز سه‌شنبه، مانع اکران فیلم جدید این کارگردان در یک سینما شدند.

اعتمادآنلاین| اتهام جدید تجاوز که به تازگی به رومن پولانسکی زده شد موجب شد تا اکران این فیلم در پاریس با اعتراض روبه رو شود.

حدود ۴۰ نفر از معترضان دیروز در پی اولین اکران فیلم «یک افسر و یک جاسوس» این کارگردان لهستانی-فرانسوی در برابر سینما «رو شمپولین» جمع و مانع نمایش فیلم شدند. این در حالی بود که این فیلم در دیگر سینماهای فرانسه بدون مشکل به نمایش درآمد.

یکی از این معترضان گفت لغو این اکران یک پیروزی نیست، پیروزی این است که مصونیت متجاوزان به پایان برسد.

این در حالی است که چند روز پیش یک بازیگر فرانسوی ادعا کرد در سال ۱۹۷۵ و زمانی که تنها ۱۸ سال داشت، این کارگردان به وی تعرض کرده است. پولانسی از طریق وکیلش این اتهام را رد کرده است.

این نخستین بار نیست که فیلمی از پولانسکی با اعتراض روبه رو می‌شود و اکتبر ۲۰۱۷ نیز معترضان مراسم افتتاحیه مروری بر فیلم‌های قدیمی پولانسکی را مختل کرده بودند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث دیروز

پولانسکی سال ۱۹۷۷ با اتهام آزار جنسی یک دختر ۱۳ ساله در آمریکا روبه رو شد و به دنبال آن دیگر پا به این کشور نگذاشت.

اعتراض به او پس از افشای مشکلات اخلاقی هاروی واینستین غول هالیوودی اوج گرفت و به دنبال آن آکادمی اسکار سال پیش، او را از این آکادمی اخراج کرد.

پولانسکی در فیلم جدیدش به مساله دریفوس و باور عمومی و محکومیت او در سال ۱۸۹۴ به جرم خیانت پرداخته است، در حالی که او بی‌گناه بود. این ماجرا در تاریخ فرانسه جایگاه خاصی دارد و این کارگردان وضعیت خود را با این افسر مقایسه کرده است.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زورگیری وحشیانه از یک زن در اهواز + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، هفته پیش ۳ نفر با یک دستگاه پژوه ۴۰۵ در محله کوی سعدی اهواز در یک زورگیری وحشیانه اشیا با ارزش یک زن را به سرقت بردند. این سارقان طلاها و کیف پول وموبایل را با قیچی وسلاح و با روش‌هایی که در کلیپ می‌بینید سرقت می‌کنند. بیشتر بخوانید: رانندگی جنون آمیز با بیشترین سرعت! + فیلمانتهای پیام/

انفجار لاستیک کامیون حین تعویض + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک مرد مکانیک قصد تعویض لاستیک یک کامیون را داشت که به دلیل رعایت نکردن نکات اصول و نقص فنی در خودرو، لاستیک کامیون منفجر شد. لاستیک خودرو پس از انفجار، مرد مکانیک را چند متر پرتاب کرد اما آسیب جدی به او وارد نشد. انتهای پیام/

روایت شاهدان عینی از حادثه تیراندازی خیابان خاتم الانبیای تهران

مهرمهر1 روز قبل

تصادف غیرمنتظره یک خودرو با چرخ تراکتور + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران16 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک دستگاه خودرو هنگام عبور از کنار تراکتور، دچار سانحه شد. این خودرو در یکی از جاده‌های برفی روسیه مشغول حرکت بود که از شانس بد چرخ تراکتور مقابلش جدا شد و با آن برخورد کرد. بیشتر بخوانید: انفجار لاستیک کامیون حین تعویض + فیلمانتهای پیام/

جدیدترین گفته‌های شاهدان عینی از ماجرای تالار مرگ در سقز + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، شب گذشته و به دنبال انفجار کپسول گاز مایع ۱۱ نفر در یک تالار عروسی جان خود را از دست دادند. بیشتر بخوانید: سقوط تانکر سوخت و آتش سوزی گسترده در محور سنندج-مریوان + فیلمانتهای پیام/

فیلم/ روایت شاهدان عینی از حادثه سقز

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر