بازسازی ۷۷۱ واحد مسکونی در روستاهای چهارمحال و بختیاری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
بازسازی ۷۷۱ واحد مسکونی در روستاهای چهارمحال و بختیاری

بازسازی ۷۷۱ واحد مسکونی در روستاهای چهارمحال و بختیاری

مهرخبرگزاری مهر |
شهرکرد- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری از بازسازی ۷۷۱ واحد مسکونی در روستاهای چهارمحال و بختیاری خبر داد.

سهراب رئیسی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز عملیات احداث دو هزار و ۴۴۰ واحد مسکن محرومان و ۷۷۱ واحد بازسازی مسکن حادثه دیده ناشی از سیل ۹۸ در استان اظهارداشت: در راستای احداث این واحدها در مرحله اول ۱۰۸ دستگاه اسکلت فلزی پیچ و مهره در شهرستان‌های کوهرنگ، اردل، فارسان، شهرکرد توزیع شد.

وی افزود: با توجه به کوهستانی بودن استان و رسیدن فصل سرما ساخت و ساز کاری زمان‌بر خواهد بود بنابراین استفاده از اسکلت‌های پیش ساخته پیچ و مهره‌ای فلزی علاوه بر اینکه در برابر زلزله مقاوم هستند سبب تسریع در روند کار ساخت و ساز و مسکن محرومین و مسکن آسیب دیده ناشی از سیل فروردین ماه سال جاری می‌شود.

وی بیان کرد: این سازه‌های پیش ساخته فلزی از دقت و سرعت و کیفیت بالایی برخوردار است و در برابر نیروهای جانبی عکس العمل خوبی دارد بنابراین برای مناطق زلزله‌خیز نیز توصیه می‌شود.

رئیسی ادامه داد: به منظور افزایش سرعت ساخت و ساز و بالا بردن کیفیت احداث مسکن روستایی و در راستای پیشگیری از حوادث غیرمترقبه آتی در مناطق صعب العبور که امکان تهیه و حمل مصالح بنایی استاندارد با مشکلات بیشتری روبرو است.

وی گفت: در این سازها امکان توسعه آتی زیربنایی ساختمان پیش‌بینی شده است و به راحتی قابل حمل هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل

ویدیو؛ پلی به گذشته - گل دیدنی محمد صلاح به لیورپول از تمام زاویه‌ها (۲۰۱۷)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- سال ۲۰۱۷ در چنین روزی، محمد صلاح در دیدار تیم‌های لیورپول و اورتون این گل دیدنی را به ثمر رساند. او تاکنون در ۱۲۶ بازی با پیراهن لیورپول، ۸۲ گل به ثمر رسانده است.

طرح زمستانه دستگاه‌های امدادی آغاز شد

مهرمهر23 ساعت قبل

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

انباشت زباله‌های بیمارستانی سرکوچه‌های شهر + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، زباله‌های بیمارستانی به زباله‌های شهر بازگشتند. مدتی می‌شود که دوباره شاهد دور ریخت زباله‌های بیمارستانی در مخزن‌های زباله شهری هستیم که در دسترس کودکان کار و زباله گردان قرار می‌گیرد. براساس آمارهای جهانی بین ۱۰ تا ۵۲ درصد زباله‌های بیمارستانی عفونی هستند و حتی در صورت بازیافت نیز ممکن است باعث انتقال بیماریهای واگیردار شوند. چرا که این زباله‌های بیمارستانی می‌تواند به آنها آسیب‌های گاه جبران ناپذیر وارد کند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از این جبهه گیری اعلام کرده است مردم می‌توانند با دیدن زباله‌های بیمارستانی در مخازن زباله با وزارت بهداشت تماس گرفته و مراکز بهداشتی متخلف را معرفی کنند.

(ویدئو) انفجار مهیب مخزن پمپ بنزین در مدینه

فراروفرارو1 روز قبل
فرارو- مشتریان پمپ بنزین با خیال راحت منتظر هستند تا باکشان را پر کنند و مسیر خود را ادامه دهند که ناگهان انفجار مهیبی در پمپ بنزین رخ می‌دهد. مشتری‌های و کارکنان از همه جا بی خبر به خود می‌آیند و هر کدام از طریقی از مهلکه می‌گریزند. در ویدئو مشاهده می‌شود که شعله‌های آتش زبانه می‌کشند. دیگری به سمت اتومبیل خود رفته، سوار و پیاده می‌شود. نفر سوم دوست خود را از ماشین خارج کرده و پایش را روی گاز می‌گذارد، در حالی که شیلنگ پمپ بنزین هنوز به ماشینش متصل است.

نظرها

اخبار بیشتر