دلیل سکسکه نوزادان کشف شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سلامت

دلیل سکسکه نوزادان کشف شد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
تا به امروز دلایل مختلفی برای توضیح علت سکسکه مداوم نوزادان تازه متولد بیان شده، اما محققان به تازگی به این نتیجه رسیده‌اند که توسعه مغز عامل اصلی این موضوع است.
دلیل سکسکه نوزادان کشف شد - 0

تا به امروز دلایل مختلفی برای توضیح علت سکسکه مداوم نوزادان تازه متولد بیان شده، اما محققان به تازگی به این نتیجه رسیده‌اند که توسعه مغز عامل اصلی این موضوع است.

اگر چه سکسکه مداوم نوزادان متولد شده والدین را مضطرب و نگران می‌کند، اما دانشمندان می‌گویند این امر نشانگر تداوم فرایند توسعه مغز نوزادان است.

محققان علت این سکسکه‌ها را انقباض‌های ناگهانی و خودبه خودی عضله دیافراگم مغز می‌دانند که باعث برخی فعالیت‌های الکتریکی در مغز نوزاد شده و همین مساله به نوزاد می‌آموزد که چگونه باید نحوه تنفس خود را تنظیم کند.

پژوهشگران انگلیسی می‌گویند این نوع سکسکه‌ها تا زمانی که مغز کودکان به اندازه کافی توسعه یابد، ادامه می‌یابد، نکته جالب اینکه سکسکه‌های مذکور در زمانی که نوزادان هنوز متولد نشده و در درون رحم مادر هستند نیز وجود دارد و البته این امر معمولا در آستانه تولد نوزاد رخ می‌دهد.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار پزشکی ایران و جهان

این بررسی از طریق اسکن کردن مغز ۱۳ نوزاد که در هفته‌های ۳۰ تا ۴۲ زندگی خود قرار داشته‌اند، صورت گرفته است. برای کنترل فعالیت مغزی نوزادان هم الکترودهایی به سطح سر آنها وصل شده است.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چرا رنگ موز تغییر می‌کند؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

بلاتکلیفی تکنسین‌های سلامت دهان ودندان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته بعد از افتتاح پروژه‌ها دانشگاه علوم پزشکی سبزوار توسط سعید نمکی، وزیر بهداشت، چند نفر از تکنسین‌های سلامت دهان و دندان به نحوه اجرا نشدن تعهدات خدمت سه برابر تحصیل خود اعتراض کردند. با توجه به دستور وزیر بهداشت قرار بر آن بود تا تکنسین‌های سلامت دهان و دندان جذب دانشگاه علوم پزشکی شوند ولی امروز با توجه به جذب نیروهای شرکتی، تکنسین‌ها بلاتکلیف مانده‌اند. گفتنی است، مطابق مصوبه جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مقرر شده تا محل به کارگیری تکنسین‌های سلامت دهان در حوزه معاونت بهداشت در مراکز خدمات جامع سلامت به روستاییان به عنوان مراقب سلامت دهان (دستیار دندان‌پزشک) و در مناطق محروم و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر باشد. همچنین تعیین محل خدمت نیز بر عهده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-پیر شدن یک فرایند طبیعی هنگام رشد و تکامل بدن انسان است که اغلب از تغییرات هورمونی به وجود می‌آید. پیر شدن یک فرایند طبیعی هنگام رشد و تکامل بدن انسان است که اغلب از تغییرات هورمونی به وجود می‌آید. چرا در پیری رنگ موها تغییر می‌کند؟ رنگ موها به دلیل وجود رنگ‌دانه‌هایی در موست که مهم‌ترین آن ملانین است. بر خلاف تصور عموم، پارچه هایی که با پوست بدن در تماس هستند یکی از مهمترین عواملی هستند که روند پیر شدن را تسریع میکنند. هر چه پوست مرطوب‌تر باشد، دیرتر پیر میشود.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
البته، پیش از آغاز استفاده، به‌ویژه در مورد بیماری‌ها و مشکلات سلامت مزمن و جدی، باید با پزشک خود مشورت کنید. ملاس سیاه بدون گوگردملاس سیاه بدون گوگرد گزینه‌ای فوق العاده برای بهبود شرایط دفع مدفوع است. ماهیت اسیدی سرکه احتمالا از تکثیر سلول‌های ویروسی جلوگیری کرده و به بهبود این شرایط کمک می‌کند. ارگانوارگانو یا پونه کوهی منبعی متراکم از آنتی اکسیدان‌ها است که به کاهش التهاب و تسکین شرایط معده کمک می‌کند. زمانی که افکار مختلف پشت سر هم در ذهن شما نقش می‌بندند، شوک ناشی از کمپرس سرد می‌تواند به تغییر شرایط کمک کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: واردات واکسن آنفلوانزا در سال جاری نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است. او با اشاره به افزایش واردات ۳۰ درصدی واکسن آنفلوانزا نسبت به سال قبل گفت: پارسال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واکسن آنفلوانزا وارد کشور شد که از این تعداد ۴۰۰ هزار عدد در پایان زمستان امحا شد. سالیانه سالانه ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار واکسن برای گروه‌های در معرض خطر در شبکه‌های بهداشتی توزیع می‌شود. جهان پور تاکید کرد: هیچگاه قرار نیست همه جامعه واکسن آنفلونزا تزریق کنند و میزان واکسن آنفلوانزا به میزان جمعیت ایران نیست، چون ضرورتی برای تزریق واکسن در افراد سالم و کل جمعیت کشور وجود ندارند، اما برخی در تلاش هستند واکسن باقی مانده درشرکت‌های تولیدکننده واکسن آنفلوانزا را به مردم ایران بفروشند. سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره زمان اثربخشی واکسن آنفلوانزا اظهار کرد: باید توجه داشت که واکسن در مدت خاصی بیشترین اثربخشی را دارد.
سلامت نیوزسلامت نیوز6 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر