فرودگاه «آلماتی» فروخته می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
فرودگاه «آلماتی» فروخته می‌شود

فرودگاه «آلماتی» فروخته می‌شود

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
وزیر صنایع و توسعه زیرساخت‌های قزاقستان از فروش فرودگاه شهر آلماتی این کشور خبر داد.

به گزارش افکارنیوز،

«بیبتوت آتامقول اف» وزیر صنایع و توسعه زیرساخت‌های قزاقستان از فروش فرودگاه شهر آلماتی این کشور خبر داد.

اخبار بین‌الملل- در حال حاضر مذاکرات در این زمینه با یک شرکت ترک ادامه دارد.

آتامقول اف افزود: فرودگاه شهر آلماتی متعلق به یک شرکت خصوصی است.

وی در مورد سرمایه گذار جدیدی که قصد خرید فرودگاه آلماتی را دارد، گفت: این سرمایه گذار دارای ۲ فرودگاه در فرانسه می‌باشد.

آتامقول اف تصریح کرد: فرودگاه آلماتی یکی از بزرگترین فرودگاه‌های آسیای مرکزی می‌باشد و برای راحتی مسافران باید ترمینال مسفاربری مدرن سازی و بازسازی شود، زیرا سالانه تردد مسافران از طریق این فرودگاه رو به افزایش است.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی گفت: این در حالی است که دستورالعمل وزارتخانه صنایع و توسعه زیرساخت‌های قزاقستان در مورد آسمان باز که مسیرهای پرواز را افزایش خواهد داد اتخاذ شده است.

بنابر گزارش رسانه‌های محلی شرکتی که قصد خرید فرودگاه آلماتی را دارد یک شرکت ترکی و فرانسوی «TAV Airports Holding» می‌باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۱۳ آذر ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلف و سوژه‌های متنوعی چون بازداشت مدیرعامل معتاد، حمایت رهبر انقلاب از جوانان مومن، سخنرانی رئیس جمهور و … پرداخته است. انتهای پیام/

روایت «روحانی» از صحبت تلفنی با رئیس جمهور آمریکا

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، رئیس جمهور، در بیست‌و‌ششمین همایش بیمه و توسعه گفت: مشاورین و همراهان من را قانع کردند و در آخرین لحظات ترک نیویورک پاسخ تلفن رئیس جمهور آمریکا را دادم. انتهای پیام/

فیلم | مردان مسلح با m۱۶ در درگیری‌های ماهشهر چه کسانی بودند؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم| این «صدای اعتراض مردم» است

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
گفت‌وگو و درد و دل مردم معترض با نیروهای امنیتی و نظامیویدئویی از گفت‌وگو و درد و دل مردم معترض بعد از گرانی بنزین با نیروهای امنیتی و نظامی منتشر شده است.

شرط روحانی برای دیدار با ترامپ در سفر اخیر به نیویورک (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

تخلف بیش از یک و نیم میلیارد دلاری وزارت نفت

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
وی گفت: این پرونده به عملکرد سال ۸۹ تا ۹۳ مربوط می‌شود که رسیدگی کردیم و در نهایت، چون از نظر دیوان تمکین نشد، دادستان به ناچار دادخواست صادر کرد. دادستان دیوان محاسبات افزود: البته اگر آنان را قانع و ملزم می‌کردیم که سهم صندوق توسعه ملی را بپردازند ضرورتی به تعقیب شان نبود، اما چون نپذیرفتند اعلام کردیم که تعقیب می‌شوند تا کار به رای منتهی شود. آقای شجاعی افزود: ما معتقدیم که سوخت رسانی به کشتی‌های داخلی هم از مصادیق صادرات است و سهم صندوق توسعه ملی باید در آن دیده شود. چرا شرکت هپکو یا آذران با مشکل مواجه شدند؟ این در حالی است که هدف اصلی خصوصی سازی، تغییر مالکیت مدیریت به شیوه‌های قانونی است. وی مهمترین پرونده‌های واگذاری در سازمان خصوصی سازی را شامل شرکت کشت و صنعت مغان، پالایشگاه کرمانشاه، خودروسازی تبریز و آلومینیوم المهدی برشمرد.

نظرها

اخبار بیشتر