قرارگاه جدید قابلیت پشتیبانی غذایی و دارویی از ۱۵هزار نفر در یک هفته را دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

قرارگاه جدید قابلیت پشتیبانی غذایی و دارویی از ۱۵هزار نفر در یک هفته را دارد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- در دومین روز سفر رییس ستاد اجرایی فرمان امام به سیستان و بلوچستان، اولین قرارگاه خدمت رسانی، امدادی و جهادی ستاد در استان افتتاح شد. تاریخ انتشار: 14:37 - 22 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۷۵۸۹
قرارگاه جدید قابلیت پشتیبانی غذایی و دارویی از ۱۵هزار نفر در یک هفته را دارد - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان این مطلب که این قرارگاه قابلیت پشتیبانی کامل غذایی، دارویی و امدادی از ۱۵ هزار نفر را در یک هفته دارد گفت: از آنجا که ایران جزو کشور‌های حادثه خیز است، ستاد اجرایی قرارگاه‌های خدمت رسانی خود را علاوه بر تهران، در ۱۰ نقطه دیگر کشور احداث و راه‌اندازی کرده است.

محمد مخبر افزود: این قرارگاه‌ها تمام نقاط کشور را تحت پوشش قرار می‌دهند و مواد دارویی، غذایی و امدادی در آن‌ها ذخیره و به روز شده و با وقوع حوادث و بلایای طبیعی، در کمترین زمان ممکن به محل حادثه ارسال می‌شود.

وی تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام از جمله اولین دستگاه‌هایی است که در کمترین زمان در محل حادثه به آسیب دیدگان خدمات رسانی می‌کند. از جمله، در زلزله کرمانشاه، سیل ابتدای سال و زلزله اخیر آذربایجان شرقی علاوه بر توزیع مواد غذایی، دارویی و امدادی، ساخت خانه، تامین وسایل و دام‌های تلف شده را تعهد کرده است.بیشتر بخوانید:ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان توسط ستاد اجرایی فرمان امام برای مردم محروم

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

مخبر اظهار داشت: در زلزله آذربایجان شرقی نیز علاوه بر تامین وسایل خانه و دام، به درخواست نماینده، ولی فقیه در استان، ۱۰۰ کانکس تهیه و به زودی به منطقه ارسال می‌شود.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت سیستان و بلوچستان مقرر شد که یک قرارگاه خدمت‌رسانی، امدادی و جهادی در این استان تشکیل و مستقر شود.

مخبر افزود: این قرارگاه می‌تواند علاوه بر ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان در زمان وقوع حوادث طبیعی، در مأموریت‌های محول شده از سوی ستاد اجرایی با بنیاد برکت به‌خصوص در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی از جمله مدرسه‌سازی، ساخت مساجد و آبرسانی نیز همکاری داشته باشند.

وی تصریح کرد: با شکل‌گیری این همکاری، علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه‌های تمام شده، دانشجویان جهادی صاحب تجربه شده و آماده ورود به بازار کار می‌شوند.

درادامه این مراسم گروه‌های مردمی استان سیستان و بلوچستان شامل خیریه‌ها، گروه‌های جهادی، سمن‌ها و فعالین اجتماعی در نشستی صمیمانه با رییس ستاد اجرایی فرمان امام به بیان مشکلات خود پرداختند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری4 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر3 روز قبل

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری4 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر