تغییرات قوه قضاییه به پایان موازی کاری با نهاد وکالت بینجامد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
تغییرات قوه قضاییه به پایان موازی کاری با نهاد وکالت بینجامد

تغییرات قوه قضاییه به پایان موازی کاری با نهاد وکالت بینجامد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با ابراز امیداوری از اینکه تعییرات ایجاد شده در قوه قضاییه به پایان موازی کاری با کانون وکلا بینجامد، گفت: ایجاد مرکز وکلا در قوه قضاییه یک نوع تعارض منافع ایجاد می‌کند و مانند این است که قوه قضاییه خود بخواهد وکیل استخدام کند!

اعتمادآنلاین| بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، چهارشنبه ۲۲ آبان در سی و سومین همایش اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری کشور در شیراز است، گفت: اگرچه استقلال نهاد وکالت یک خواسته به حق است اما معتقدیم که قوه قضاییه هم در اجرای برنامه‌ها و قضاوت باید استقلال داشته باشد.

او با ابراز تاسف از اینکه شایسته نیست که وکلا را با اتهام‌هایی مانند پیاده نظام دشمن خطاب کنند، افزود: مگر دکتر مصدق که خود یک وکیل بود، بزرگترین خدمت در دفاع از این کشور انجام نداد؟

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عده‌ای در کشور از تریبون‌های مختلف اتهاماتی مانند نفوذی و پیاده نظام دشمن به نهاد وکالت وارد کرده‌اند و در حالی‌که نمی‌توان منکر نفوذی‌ها شد اما تصور می‌کنیم که این افراد نتوانند ادعا کنند که از متهمین، وطن دوست‌تر هستند.

پارسایی ادامه داد: افرادی که به راحتی نسبت به نهادهای مدنی که مرجع مورد اعتماد مردم هستند، اتهامات ناروا می‌زنند، تریبون‌ و حاشیه امن دارند و کسی هم جوابگو نیست.

او با بیان اینکه انتظارمان از قوه قضاییه که برنامه‌های تحولی خوبی در دستور کار قرارداده، این است که برای ارتقای قوه قضاییه هم تلاش کنند، گفت: شاهد همصدایی و همنوایی افرادی که استقلال نهادهایی مانند وکالت و مجلس شورای اسلامی را زیر سوال می‌برند با ترامپ و دیگر دشمنان این مرز و بوم هستیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بهره‌برداری از استقلال کانون وکلا در خارج از مرزها، گفت: در حالی‌که در خارج از کشور مدام از پیشنیه چند هزار ساله ایران سخن گفته می‌شود اما در داخل کشور با آن تقابل می‌کنند، همانگونه هم در داخل کشور با یک موازی کاری با نهاد وکالت مواجه هستیم.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

پارسایی با تاکید بر اینکه به پاکدستی کانون وکلا اعتماد داریم، عنوان کرد: مدتی است که صدا و سیما در راستای تخریب نهادهای برخواسته از مردم مانند جامعه پزشکی، مجلس و نهاد وکالت به طور جدی در حال کار است، اما واقعیت این است که اگر به چنین بی اعتمادی‌هایی دامن زده شود، ۱۰۰ درصد بر کلیت استقلال، همدلی و منافع ملی اثرات مخربی ایجاد خواهد کرد.

او ادامه داد: به عنوان مثال؛ کدام قانون به ضرر منافع ملی تصوییب شده که دلیل آن به عدم شفافیت رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی برمی‌گردد؟ گروهی به طور کلی مخالف استقلال هستند، باید بدانند که اگر قرار بر شفافیت آرای نمایندگان مجلس است، باید آرای همه مراجع تصمیم گیر هم شفاف اعلام شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: گروهی دنبال مردم فریبی هستند و به بهانه ایجاد اشتغال به دنبال از بین بردن استقلال کانون وکلا و عدالت هستند و عدالت در جامعه را فدای بهانه ایجاد اشتغال می‌کنند.

پارسایی گفت: علی‌رغم همه محدودیت‌هایی که برای کانون وکلا ایجاد شده اما برای اولین بار در مجلس شورای اسلامی فراکسیون حقوق شهروندی تشکیل شد.

او از کانون وکلا خواست تا در مباحثی که حقوق شهروندی تضییع می‌شود، رسما ورود کند.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم/دوربین مخفی: فست فود با سس بنزین!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

نظرها

اخبار بیشتر