بازداشت دوباره روزنامه‌نگار سرشناس ترکیه ۸ روز پس از آزادی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
بازداشت دوباره روزنامه‌نگار سرشناس ترکیه ۸ روز پس از آزادی

بازداشت دوباره روزنامه‌نگار سرشناس ترکیه ۸ روز پس از آزادی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
پلیس ترکیه یکی از روزنامه‌نگاران برجسته این کشور را تنها چند روز پس از آزادی، بنا به حکم دادگاه بار دیگر دستگیر کرد.

به گزارش ایسنا، یک دادگاه استانبول هشت روز پس از تجدید نظر موفق در حکم دادستان عمومی ارشد علیه احمد آلتان، روزنامه‌نگار برجسته ترکیه‌ای و آزادی او، حکمی را برای حبس مجدد وی صادر کرد. به گزارش خبرگزاری آناتولی، پلیس استانبول آلتان را در خانه‌اش در همین شهر دستگیر کرده است.

این نویسنده و روزنامه‌نگار روز چهارم نوامبر همراه با نازلی ایلیجاک که او نیز از روزنامه‌نگاران برجسته ترکیه است، از زندان آزاد شده بود.

به نوشته خبرگزاری دویچه وله، دادگاه پیشتر حکم حبس ابد این دو روزنامه‌نگار را که بر سر اتهامات مرتبط با تروریسم علیه آن‌ها صادر شده بود، تغییر داد و آلتان و ایلیجاک را به اتهام «کمک به یک سازمان تروریستی» که جرم سبک‌تری محسوب می‌شود، به ترتیب به ۱۰٫۵ و ۹ سال زندان محکوم کرد که مشمول آزادی مشروط شدند. از زمان آزادی آنان تاکنون، حکمی برای دستگیری مجدد ایلیجاک صادر نشده است.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

گروه حامی حقوق بشر «آرتیکل ۱۹» در واکنش به دستگیری مجدد آلتان در توییتر نوشت: «هیچ کلمه‌ای نمی‌تواند این بی‌عدالتی را پس از تنها یک هفته آزادی توصیف کند.»

آلتان پس از آزادی در مطلبی که از سوی روزنامه گاردین منتشر شد، نوشت: «در حالی این متن را می‌نویسم که منتظر تصمیم یک قاضی درباره مخالفت یک دادستان با آزادی‌ام هستم و آن‌ها ممکن است دوباره من را به زندان بفرستند.»

آلتان و ایلیجاک، از جمله روزنامه‌نگارانی هستند که در پی کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ در ترکیه دستگیر شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:
فارسفارس1 روز قبل
تحلیلگران سیاسی در گفت‌وگویی، دلایل موافقت مصر با سفر خارجی رئیس دفتر سیاسی حماس و اهداف این سفر را تشریح کردند. دلایل موافقت مصر با سفر خارجی هنیه «تیسیر محیسن» تحلیلگر و نویسنده سیاسی درباره دلیل موافقت مصر با سفر هنیه به خبرگزاری «آناتولی» گفت، در نتیجه اعتماد متقابل دو طرفه، مصر اجازه این سفر را داد. اهداف سفر هنیه «حسام الدجنی» تحلیلگر سیاسی در این خصوص گفت، سفر هنیه شش ماه طول می‌کشد و این شفر شامل نشست مهم دفتر سیاسی حماس برای اتخاذ گام‌های لازم در پرونده‌های سرنوشت‌ساز بزرگ مانند تبادل اسراست. وی ادامه داد، پرونده بحران مالی و انسانی در نوار غزه و محاصره ۱۳ ساله این منطقه در اولویت سفر خارجی هنیه قرار دارد. الدجنی در پایان گفت، رئیس دفتر سیاسی حماس در این سفر به موضوع انتخابات فلسطین و پیامدهای آن نیز خواهد پرداخت.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
وی گفت: کودکان بازمانده از تحصیل، ارتقای شاخص‌های سلامت، بهداشت باروری، توجه به پارک‌های بانوان، توزیع عادلانه فضا‌های ورزشی از محور‌های مورد تاکید سند می‌باشد. نظری افزود: مشارکت دستگاه‌ها بر اساس تقسیم کاری که صورت گرفته، بهبود وضعیت زنان و ارتقای شاخص‌های تعریف شده را محقق خواهد کرد. سند ارتقای وضعیت زنان با هدف رشد شاخص‌های فرهنگی، آموزشی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و بهداشتی حوزه زنان و توسط نخبگان علمی و دانشگاهی سراسر کشور تنظیم شده است. رویکرد سیاستی این سند بهره مندی از ظرفیت‌های واقعی زنان در کلیه‌ی بخش‌ها می‌باشد که تاکنون در هجده استان تدوین شده و به تصویب رسیده است. تدوین سند بر اساس شاخص‌های بومی، جغرافیا و فرهنگ هر منطقه بوده است، اولویت‌های سیاستی ارایه شده در سند هر استان، نسبت به سایر استان‌ها متفاوت می‌باشد.

روحانی: کی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنم؟

مهرمهر1 روز قبل
روحانی در مراسم روز دانشجو درحالیکه هیچ رسانه‌ای حضور نداشت گفت: همه دولت‌ها یک برنامه ۱۰۰ روزه دارند و یک برنامه ۴ ساله، من هم بیشتر از این قولی ندادم.

نظرها

اخبار بیشتر