۷۵۰۰ کیلومتر رودخانه در اولویت لایروبی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

۷۵۰۰ کیلومتر رودخانه در اولویت لایروبی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
وزیر نیرو: لایروبی و آزادسازی حریم و بستر‌های رودخانه‌ها بسیار مهم است و طبیعتا منابع مالی قابل توجهی برای لایروبی مورد نیاز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما رضا اردکانیان در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: چیزی حدود ۷۵۰۰ کیلومتر رودخانه‌های اصلی داخل کشور در اولویت لایروبی قرار دارد؛ برای امسال ۱۱۰۰ کیلومتر در اولویت اول قرار داشت که از این مقدار حجم قابل توجهی لایروبی شده و بقیه در حال انجام است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیوی افزود: همین امروز در هیئت دولت اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومانی برای سرعت دادن به تکمیل کار‌های سد نرماب در استان گلستان اختصاص یافت که وارد مدار شدن این سد و سازه‌های مثل این، حجم کنترل سیلاب را افزایش می‌دهد.

وزیر نیرو تاکید کرد: همچنین ستادی در شرکت مدیریت منابع آب مستقر شده است که روزانه شرایط آب و پیشرفت طرح‌ها پایش می‌شود، دیروز و امروز هم در خوزستان همایشی تحت عنوان «سیلاب ۹۷ - ۹۸ اگر تکرار شود»، برگزار شد تا بکارگیری ظرفیت‌های فنی، علمی و تجربی کشور مورد بحث قرار گیرد و در تلاشیم که همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند سیلاب برای ما تنها منفعت به همراه داشته باشد و نه خرابی و خسارت.

وی ادامه داد: مردم خاطر جمع باشند که درس‌های سیلاب گذشته مورد توجه است و دیگر اینکه کسانی که به حریم و بستر رودخانه‌ها تعرض دارند سطح همکاری خود را با دستگاه‌های محلی بالا ببرند تا از این بابت خسارتی متوجه مردم نشود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیاردکانیان با اشاره به اینکه برنج باید تنها در استان‌های شمالی کشور کشت شود تصریح کرد: دولت مصوبه‌ای در خصوص الگوی کشت دارد که وزارت جهاد کشاورزی بدنبال اجرای آن است و یک برنامه سه ساله هم در گارگروه ملی سازگاری با کم آبی تصویب شد که استانداران هم موظف به همکاری برای اجرا هستند و در طول سه سال با ترتیباتی که داده می‌شود با مد نظر قرار گرفتن معیشت کشاورزان و امنیت غذایی، کشت برنج در استان‌های شمالی متمرکز شود.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیوی ادامه داد: امیدواریم که شرایط اجرای این مصوبه فراهم شود و بتوانیم در زمانبندی اعلام شده آن را اجرائی کنیم.

وزیر نیرو در خصوص پیش بینی‌های هواشناسی برای پاییز و زمستان هم اظهار داشت: پیش بینی همکاران این است که در فصل پاییز، بارش‌ها نرمال و در کل معادل متوسط بلند مدت ۳۵ ساله خواهد بود و در حال حاضر حجم خالی مخازن آمادگی پذیرش این بارندگی را دارد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیوی خاطر نشان کرد: برای زمستان، اما پیش بینی می‌شود که شرایط کم بارش‌تر از میزان نرمال باشد البته هر مقدار که زمان بگذرد پیش بینی‌ها در این خصوص دقیق‌تر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا3 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر