نقش مهم صداوسیما در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

نقش مهم صداوسیما در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های اجرایی، خودشان را مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب می‌دانند، اظهار داشت: سازمان صداوسیما نقش مهمی در اجرایی سازی این بیانیه دارد.
نقش مهم صداوسیما در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آقای جمشید جعفر پور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در حاشیه نشست اجرایی سازی بیانیه گام دوم انقلاب و ظرفیت‌های نظام قانون گذاری کشور در جمع خبرنگاران به گذشت ۹ ماه از صدور بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: در نشست امروز از دستگاه‌های اجرایی خواسته شد گزارش‌هایی درباره اقدامات صورت گرفته برای اجرایی سازی بیانیه گام دوم انقلاب ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها خودشان را مخاطب این بیانیه می‌دانند، افزود: هر دستگاهی حسب وظایف و ماموریت هایش راهکار‌هایی برای عملیاتی کردن این بیانیه ارائه داده است.

آقای جعفرپور با تاکید بر اینکه وظیفه مجلس با دستگاه‌های اجرایی و پژوهشگاه‌ها در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب متفاوت است، گفت: مجلس به علت وظایف قانون گذاری و نظارتی که دارد تلاش می‌کند اقدامات را مدیریت و با یک مهندسی، هر کدام از این فعالیت‌ها را در جای خودش قرار دهد.

این نماینده مجلس ادامه داد: جلسه امروز کمیسیون فرهنگی با دستگاه‌های اجرایی ادامه خواهد داشت و جلسه بعدی آخر آذر ماه برگزار می‌شود.

وی همچنین تاکید کرد: خروجی این جلسات ممکن است در قالب طرح‌ها و لوایح به مجلس آورده و یا در بعضی از حوزه‌ها که قوانین وجود دارد، نظارت بیشتر شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره فعالیت‌های صداوسیما در زمینه اجرایی سازی بیانیه گام دوم انقلاب، خاطر نشان کرد: تا کنون گام‌های خوبی از سوی سازمان صداوسیما برداشته شده و این سازمان نقش مهمی در تحقق این بیانیه دارد.

آقای جعفرپور با اشاره به نقش ویژه جوانان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب هم گفت: صداوسیما باید توجه ویژه‌ای به مخاطب جوان در برنامه سازی برای بیانیه گام دوم داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک

ادامه نشست کمیسیون فرهنگی با دستگاه‌های اجرایی کشور در زمینه گام دوم

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نشست کمیسیون فرهنگی مجلس با موضوع اجرایی سازی بیانیه گام دوم انقلاب ادامه خواهد داشت و از میان گزارش‌های ارائه شده از دستگاه‌های مختلف اجرایی سازمان صداوسیما یکی از بهترین عملکرد‌ها را داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در حاشیه نشست اجرایی سازی بیانیه گام دوم انقلاب و ظرفیت‌های نظام قانون گذاری کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های کشور فعالیتشان را در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب آغاز کرده‌اند، اظهار داشت: این بیانیه ۹ ماه قبل به مجلس ابلاغ شد و بنا بر درخواست رئیس مجلس از کمیسیون‌های تخصصی، کمیسیون فرهنگی فعالیت خودش را برای اجرایی سازی این بیانیه آغاز کرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی با اشاره به فعالیت‌هایی که کمیسیون‌های تخصصی مجلس می‌توانند برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی انجام دهند، گفت: یکی از اقدامات می‌تواند پالایش و تنقیح قوانین و یا مصوبات قانونی برای پشتیبانی از این بیانیه باشد.

آقای سالک افزود: کمیسیون فرهنگی مجلس برای این بیانیه کارگروه تشکیل داده و به این نتیجه رسیدیم که نیاز است، نشست‌هایی با دستگاه‌های اجرایی کشور داشته باشیم؛ ​جلسه امروز اولین جلسه از این برنامه بود که نمایندگانی از ناجا، ​صداوسیما، آموزش و پرورش و موسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در آن حضور داشتند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه کمیسیون فرهنگی همکاری خودش را با تمام دستگاه‌های اجرایی ذیربط ادامه خواهد داد، گفت: ما تحقق بیانیه گام دوم را با رویکرد فرهنگی دنبال می‌کنیم و فعالیت دستگاه‌ها را حسب ماموریت و فعالیتشان پیگیری خواهیم کرد.

وی همچنین افزود: یکی از مسائل مهم و مورد تاکید در بیانیه گام دوم مسائل فردی یعنی خودسازی و همچنین جامعه پردازی و تمدن سازی است که باید در برنامه ریزی‌ها تحقق آن مورد توجه باشد.

آقای سالک بیانیه گام دوم انقلاب را یک منشور جهانی دانست و گفت: ما باید بر اساس این بیانیه نقاط ضعف ۴۰ سال گذشته را جبران کنیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این سوال که عملکرد سازمان صداوسیما را در برنامه ریزی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب چطور ارزیابی می‌کنید؟ اظهار داشت: در جلسه امروز صداوسیما مثل سایر دستگاه‌ها اقدامات انجام شده در این حوزه را ارائه داد؛ یکی از جا‌هایی که به خوبی در اجرایی کردن این بیانیه ورود کرده سازمان صداوسیما است که البته لازم است در جلسات بعدی گزارش‌هایی از اقدامات بیشتر و بهتر ارائه شود.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا13 ساعت قبل
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود. نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای روحانی در نشست امروز مطالبی را یکطرفه بیان کرد که ما اصلا باورمان نمی‌شود که چنین سخنانی علمیاتی شود. ما در گذشته هم سخنان عمل نشده‌ ایشان را دیده‌ایم لذا عموما حرف‌هایی که از رئیس جمهور می‌شنویم را باور نمی‌کنیم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. وی با اشاره به اجرای طرح افزایش قیمت بنزین بیان کرد: ما که در جریان نبودیم قرار است کالاها گران شود و یا بنزین افزایش قیمت داشته باشد، اما متاسفانه در شرایط کنونی کالاها در حال گران شدن است و هیچ کس کاری برای جلوگیری از این روند انجام نمی‌دهد. این نماینده مردم در مجلس افزود: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود.

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
دولت در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۱۳۹۹ به مجلس شورای اسلامی، رقم بودجه وزارت امور خارجه را در مقایسه با سال ۱۳۹۸، ۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش داده است. اعتمادآنلاین| حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور صبح امروز (یک‌شنبه) با حضور در مجلس شورای اسلامی، لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ را به مجلس و نمایندگان برای بررسی تقدیم کرد. بررسی‌ لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۹، تقدیمی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی، از افزایش ۱۰ هزار میلیارد ریالی (۱۰، ۰۵۴، ۸۵۳، ۰۰۰، ۰۰۰) بودجه وزارت امور خارجه حکایت دارد. بودجه وزارت امور خارجه مصوب سال ۱۳۹۸ رقمی بالغ بر ۱۵، ۵۰۱، ۸۸۳، ۰۰۰، ۰۰۰ ریال بود که در لایحه پیشنهادی امسال این رقم به ۲۵، ۵۵۶، ۷۳۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ریال افزایش یافته است. بر این اساس ارقام ردیف‌های بودجه بخش‌های مختلف وزارت امور خارجه به شرح زیر است: منبع: مهر

نظرها

اخبار بیشتر