از بهترین ایرلاین‌های دنیا بیشتر بدانید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
از بهترین ایرلاین‌های دنیا بیشتر بدانید

از بهترین ایرلاین‌های دنیا بیشتر بدانید

کجاروخبرگزاری کجارو |

جمعی از متخصصان صنعت هوایی و مسافران، برترین ایرلاین‌های دنیا را بر اساس یک‌سری دسته‌بندی خاص مشخص کرده‌اند که این رتبه‌بندی‌ها می‌تواند در نوع خود جالب و متفاوت باشد.

ایرلاین‌ها اغلب توسط سازمان‌های صنعتی نظیر مؤسسه‌ی اسکای‌ ترکس (Skytrax) رتبه‌بندی می‌شوند، هرچند که این رتبه‌بندی‌ها همیشه در حال تغییر بوده‌اند. راهنمای خرید بلیط هواپیمای کجاروبلیط چارتر چیست؟بلیط Open Jaw چیست؟چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟چگونه به‌راحتی بلیط هواپیما تهیه کنیم؟چگونه بلیط هواپیما ارزان به اروپا رزرو کنیم؟بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما چه زمانی است؟

اسکای ترکس در سال ۲۰۱۸، سنگاپور ایرلاینز، قطر و آل نیپون ایرویز را به‌عنوان ایرلاین‌های برتر سال معرفی کرد. این مؤسسه‌ی آمریکایی بر اساس نظرسنجی‌های بیش از ۲۰ میلیون مسافر، همه‌ی خطوط هوایی جهان را به‌طور کلی و همچنین منطقه‌ای رتبه‌بندی می‌کند. این رتبه‌ها هیچ سالی یکسان نیستند و از آنجا که با همان هیاهوی جوایز اسکار اعلام می‌شوند، صنعت هوایی دنیا این رتبه‌بندی‌ها را با دقت پیگیری می‌کند. بسیاری از ایرلاین‌ها، از رتبه‌بندی‌شان در امور بازاریابی‌ استفاده می‌کنند.

با این حال، در رویکردی کاملا غیرعلمی از عوامل صنعت هوایی، اینفلوئنسرها و مسافرانی که به کرات سفر می‌کنند، نظرسنجی شده است تا راجع به دسته‌بندی خاصی از بهترین‌ها نظیر بهترین ایرلاین ارزان یا بهترین بسته‌ی رفاهی در هواپیما، نظر بدهند. با کجارو همراه باشید تا شما را بیشتر در جریان نتایج این نظرسنجی قرار دهیم.

عوامل برتری یک ایرلاین

از بهترین ایرلاین‌های دنیا بیشتر بدانید - 6

ششنک نیگام (Shashank Nigam)، ‌ متخصص صنعت ایرلاین و نویسنده‌ی کتاب «Soar» که به رابطه‌ی بین برندهای ایرلاین و مسافران آن‌ها پرداخته است، می‌گوید:

یک ایرلاین برای اینکه در نوآوری خدمات و تغییرات بهترین باشد، باید تمام تلاش خود را به کار ببندد. این خدمات هستند که باعث تمایز می‌شوند. اکثر رقبا می‌توانند یک محصول را کپی کنند، اما تقلید خدمات واقعی نظیر خدمات معتبر ساوت‌وست ایرلاینز و سنگاپور ایرلاینز، کار دشواری است؛ چراکه ساوت‌وست ایرلاینز، تجربه‌ای واقعی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد، به‌طوری که شخصیت هر یک از کارکنان پرواز در معرض نمایش است. به‌عنوان مثال یک بار یکی از مهمانداران در پروازی شبانه شروع به خواندن لالایی کرد. در واقع هر پرواز این ایرلاین منحصربه‌فرد است. سنگاپور ایرلاینز نیز بار فوق‌العاده خاصی دارد و تقریبا همیشه فراتر از استانداردها عمل می‌کند و مهمانداران آن نیز خدمات را به بهترین شکل ممکن ارائه می‌کنند.

برترین ایرلاین داخلی آمریکا

از بهترین ایرلاین‌های دنیا بیشتر بدانید - 10

وقتی صحبت از برترین ایرلاین داخلی در ایالات متحده‌ آمریکا می‌شود، می‌توان به ۱۰ ایرلاین اصلی این کشور اشاره کرد: از اپراتورهای بسیار کم‌هزینه نظیر اسپیریت ایرلاینز و فرانتیر ایرلاینز تا ایرلاین‌هایی که توجه ویژه‌ای به مسافران تفریحی دارند مانند الیجنت ایر و همچنین ایرلاین‌های مطرحی نظیر دلتا، یونایتد ایرلاینز و امریکن ایرلاینز. با این اوصاف، برترین ایرلاین آمریکا کدام است؟

بنجامین گرنت (Benjamin Grant)، مؤسس حساب اینستاگرامی Daily Overview، می‌گوید:

شرکت هواپیمایی جت‌بلو، بهترین است. ساده، متفکرانه و قابل اعتماد. دیگر چه چیز بیشتری نیاز است؟

لی ابامنت (Lee Abbamonte)، جهانگردی که به ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل، قطب شمال و قطب جنوب سفر کرده است، می‌گوید:

به نظرم همه‌ی ایرلاین‌های آمریکا افتضاح هستند، هرچند جت‌بلو به‌خاطر تلویزیون رایگان، فضایی سرگرم‌کننده، میان‌وعده‌های مناسب یک سروگردن بالاتر از بقیه می‌ایستد و بهترین ایرلاین داخلی فرست کلاسی است که در آمریکا سوار شده‌ام. جت‌بلو، گزینه‌ای راحت با قیمتی خوب است.

برترین ایرلاین ارزان

از بهترین ایرلاین‌های دنیا بیشتر بدانید - 17

ایرلاین‌های ارزان‌قیمت اغلب شهرت خوبی در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات ندارند. هنگام پرواز با چنین ایرلاین‌هایی، اگر قوانین مربوط به چمدان، تغییر بلیط و صندلی هر ایرلاین را رعایت کنید، می‌بینید که چندان هم بد نیستند.ایرلاین‌های ارزان‌قیمت اغلب شهرت خوبی در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات ندارند

نیگام می‌گوید:

از نظر من، ایرآسیا و ایزی‌جت بهترین ایرلاین‌های ارزان به حساب می‌آیند. هر دو کارآمد هستند، با مسافران رفتار خوبی دارند و همچنین از کادر پروازی شادمانی برخوردارند.

مایک آرنوت (Mike Arnot) که راجع به صنعت هوایی می‌نویسد، شرکت هواپیمایی ارزان‌قیمت ایرلندی رایان‌ایر را بهترین می‌داند. او می‌گوید:

فکر نمی‌کنم که هیچ ایرلاینی مثل رایان‌ایر بتواند از مکانی به مکانی دیگر در اروپا با کمترین هزینه پرواز کند. این ایرلاین بلیط‌های خود را کمتر از هزینه‌ی هر مسافر می‌فروشد، اما این ارزانی را با هزینه‌ی چمدان و سایر هزینه‌های فرعی جبران می‌کند. هیچ‌یک از ایرلاین‌های آمریکایی چنین کاری را انجام نمی‌دهند و حتی ایزی‌جت که نزدیک‌ترین رقیب رایان‌ایر به حساب می‌آید نیز هدفش کسب سود از تک‌تک صندلی‌ها است.

اسپیریت ایرلاینز در ایالات متحده آمریکا نیز علاوه بر پایین‌ترین کرایه‌ی پایه، بهترین عملکرد پرواز سروقت را بین رقبایش دارد. در صورتی که قوانین پرواز با این ایرلاین نظیر محدودیت وزن برای چمدان را رعایت کنید، تجربه‌ی خوشایندی خواهید داشت.

برترین ایرلاین در زمینه پروازهای طولانی

از بهترین ایرلاین‌های دنیا بیشتر بدانید - 25

زاک هونیگ (Zach Honig) اغلب مسافر فرست کلاس است و سردبیری Points Guy را برعهده دارد. او کابین‌های فرست کلاس و بیزینس کلاس همه‌ی ایرلاین‌های بین‌المللی را امتحان کرده است. وقتی صحبت از ایرلاین‌های مسیرهای طولانی می‌شود، هونینگ به هواپیمایی امارات رأی می‌دهد. او می‌گوید:

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

من معتقدم که هواپیمایی امارات در جایگاه نخست قرار می‌گیرد، هرچند رقبای آن نظیر کاتای پاسیفیک، اتحاد، لوفت‌هانزا و سنگاپور نیز عالی هستند.

ماریا فاگرستروم (Maria Fagerstrom)، خلبان هواپیماهای تجاری اروپا و اینفلوئنسر در شبکه‌های اجتماعی، می‌گوید:

از نظر من که خلبان هستم، کانتاس به‌عنوان برترین ایرلاین در زمینه‌ی پروازهای طولانی به حساب می‌آید. آن‌ها یکی از قدیمی‌ترین ایرلاین‌های دنیا هستند که از اعتباری عالی و رکورد ایمنی فوق‌العاده‌ای برخوردارند. بی‌صبرانه در انتظار روزی هستم که پذیرای خلبانانی از سوئد باشند و بتوانم به تیم خلبان‌های حرفه‌ای آن‌ها ملحق شوم.

برترین ایرلاین از نظر بسته‌های رفاهی

از بهترین ایرلاین‌های دنیا بیشتر بدانید - 32

بابی براون (Bobbi Brown)، کارآفرین زیبایی و هتل‌داری ثروتمند است که به‌عنوان یک فرد واجد شرایط راجع به بسته‌های رفاهی گفته است:

بهترین بسته‌ی رفاهی که دریافت کرده‌ام، از یونایتد ایرلاینز با برند Cowshed بوده است.

بسته‌های رفاهی، همان کیف‌های کوچک آرایشی یا اصلاح صورت هستند که شامل محصولات زیبایی، ماسک‌های چشم، جوراب مخصوص مسافران فرست کلاس و بیزینس کلاس می‌شود. جالب است بدانید که محصولات برند Cowshed همگی طبیعی هستند و این برند اکنون در هتل‌های سوهو هاوس سراسر دنیا، اسپاهایی را راه‌اندازی کرده است.

برترین ایرلاین به لحاظ غذا

از بهترین ایرلاین‌های دنیا بیشتر بدانید - 37

خلبان ماریا فاگرستروم می‌گوید:

من واقعا عاشق غذاهای گیاهی‌ای هستم که هواپیمایی اسکاندیناوی برای مسافران گیاه‌خوار سرو می‌کند.

از نظر مایک آرنوت نیز هواپیمایی سنگاپور از نظر غذا، ‌ بهترین است. او ادامه می‌دهد:

چندین گزینه پیش روی مسافران قرار می‌گیرد. من عاشق غذاهای آسیایی هستم و معمولا هنگام پرواز با این ایرلاین، فکر می‌کنم که غذاها عالی هستند. به اعتقاد من، اکثر ایرلاین‌های آسیایی غذاهای خوبی دارند.

بابی براون، ایر فرانس را به‌عنوان ایرلاین برتر در زمینه‌ی غذا می‌داند، در عین حال که غذاهای ویرجین آتلانتیک و بریتیش ایرویز را نیز می‌پسندد.

برترین ایرلاین برای سفرهای خانوادگی

از بهترین ایرلاین‌های دنیا بیشتر بدانید - 44

سفر هوایی به همراه فرزندان همیشه مشکلات خود را دارد. مایک آرنوت می‌گوید که با کودکانش به سفرهای طولانی رفته و پرواز اتصالی نیز داشته است. او توضیح می‌دهد که حمل مقدار زیادی وسایل و در عین حال سرگرم نگه‌داشتن بچه‌های کوچک‌ مطمئنا کار ساده‌ای نیست.

سامر هال (Summer Hull) به‌عنوان کارشناس سفرهای خانوادگی، می‌گوید:

بهترین ایرلاین برای خانواده‌ها، ایرلانی است که با قیمتی مناسب، در مدت‌زمانی قابل‌قبول و با کمترین تعداد اتصال (ترجیحا بدون هیچ اتصالی)، آن‌ها را به مقصد برساند.

با اینکه پیشنهاد سامر هال برای هر پروازی صدق می‌کند، اما وقتی با یک کودک دو ساله سفر می‌کنید، اهمیتی دوچندان می‌یابد. او ادامه می‌دهد:

من عاشق هواپیماهایی هستم که مجهز به سرگرمی‌های مطمئن و معرکه هستند، علاوه بر تخصیص صندلی رایگان، غذاها یا میان‌وعده‌های موردعلاقه‌ی کودکان را سرو می‌کنند و زودتر سوارشدن خانواده‌های دارای کودک به داخل هواپیما بلامانع است. در آمریکا بهترین ایرلاین‌ها برای خانواده‌ها، جت‌بلو و ساوت‌وست ایرلاینز و سپس دلتا، هاوایین و آلاسکا هستند.

برترین ایرلاین بر اساس حساب اینستاگرام

از بهترین ایرلاین‌های دنیا بیشتر بدانید - 51

خلبان ماریا فاگرستروم می‌گوید:

من واقعا از روش هواپیمایی اتحاد در حساب اینستاگرامش، خوشم می‌آید. پست‌های آن بسیار چشم‌نواز هستند و با ارائه‌ی تعداد زیادی ویدئو درباره‌ی نحوه‌ی زندگی در ابوظبی، به این پست‌ها رنگ‌وبوی واقعی و جذابی می‌دهند.

مایک آرنوت نیز نظرش را در این‌باره مطرح کرده است و می‌گوید، هواپیمایی موردعلاقه‌ی من، ترکیش ایرلاینز است. حساب اینستاگرامی این هواپیمایی از نظر بصری بسیار هنرمندانه است، با تصاویری که همیشه به یکدیگر مرتبط هستند: سه پست از غروب خورشید پشت سر هم یا سه تصویر که تم اصلی آن‌ها، آبی است. ترکیش ایرلاینز از نظر بصری همیشه جذاب‌ترین و باکلاس‌ترین حساب اینستاگرام را دارد. کانتاس و ایر کانادا نیز هر یک محتواهای سفر انگیزشی و زیبایی ارائه می‌کنند.

برترین ایرلاین از نظر چشم‌انداز

از بهترین ایرلاین‌های دنیا بیشتر بدانید - 56

مسافران خوش‌شانس صندلی کنار پنجره‌ی هواپیما می‌توانند شاهد مناظری خارق‌العاده باشند، هرچند برخی ایرلاین‌ها به فکر مسافران صندلی وسط و صندلی کنار راهرو نیز بوده‌اند. بنجامین گرنت می‌گوید:

من آنقدر خوش‌شانس بوده‌ام که توانسته‌ام چندین بار با ایرباس A۳۸۰ هواپیمایی امارات سفر کنم. در این هواپیماها علاوه بر دوربین‌هایی که به‌طرف جلو تنظیم شده‌اند، یک دوربین نیز در زیر هواپیما نصب شده است که فضای پایین آن را نشان می‌دهد. مطمئنا پرسپکتیو چشم پرنده، قدرت زیادی دارد و این واقعیت که همه‌ی مسافران هواپیما، فارغ از اینکه کنار پنجره نشسته‌اند یا خیر، می‌توانند به تماشای چنین مناظری بنشینند، واقعا خارق‌العاده است.

با این حال، مایک آرنوت معتقد است که بهترین چشم‌انداز متعلق به پرواز بسیار طولانی نیویورک به ژاپن است. در وسط سفر که همه خواب هستند و احتمالا بر فراز نواحی شمال غرب یا یوکان کانادا پرواز می‌کنید، اگر نگاهی به بیرون بیندازید، می‌توانید شاهد کوهستان، برف، یخ، رودخانه‌های مواج و سرزمینی غیرعادی و فوق‌العاده زیبا باشید.

همواره می‌توانید از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو، ارزان‌ترین بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خرید کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، مجید اخشابی خواننده کشورمان کارش را با موسیقی سنتی آغاز کرد و سپس به پاپ رو آورد، اما سبکی از موسیقی را انتخاب کرد که باعث شد ترانه هایش ماندگار شود، یعنی تلفیق موسیقی سنتی و پاپ که به دل شنونده می‌نشیند. او به تازگی با انتشار پستی ازدواج خود را خبر داد. گفتنی است مجید اخشابی سال ۱۳۸۰ با خوانندگی در تیتراژ یکی از سریال‌های تلویزیونی بنام گمگشته توانست قابلیت‌های صدای خود را بشکلی جدی و فراگیر به مردم معرفی کرده و آن مجموعه با استقبال گسترده‌ای از سوی مردم مواجه شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، تصویربرداری «پایتخت ۶» به کارگردانی سیروس مقدم و حضور بازیگران اصلی در شیرگاه آغاز شد. تصویربرداری «پایتخت۶» به کارگردانی سیروس مقدم در شیرگاه مازندران آغاز شد. در اولین سکانس‌های این سریال محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین‌فر، هومن حاجی عبداللهی، نسرین نصرتی و سارا و نیکا فرقانی اصل حضور دارند. گروه تولید این سریال قرار است بعد از تصویربرداری در شیرگاه و بخش‌هایی در تهران راهی یکی از کشورهای اروپایی شوند. فصل شش سریال «پایتخت» توسط آرش عباسی به نگارش درآمده است و گروه تولید هنوز با نویسنده دیگری قرارداد نبسته‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از شناسایی ۳۰۰ خانه مسافر غیرمجاز در کرمانشاه خبر داد. وی تصریح کرد: با شناسایی ۳۰۰ خانه‌مسافر غیرمجاز در سطح استان، ساماندهی و صدور مجوز فعالیت برای آنها در اولویت قرار گرفت. وی یادآورشد: براساس هدفگذاری انجام شده، با صدور ۲۵ مجوز دیگر تا پایان سال، تعدادخانه مسافرهای مجوزدار استان را به ۷۵ خانه مسافر می‌رسانیم. وی فرآیند صدور مجوز فعالیت برای خانه‌مسافرها را تنها ۱۰ روز اعلام کرد و گفت: پس از صدور مجوز کار درجه بندی این اماکن انجام می‌گیرد و ماهانه دو مرتبه نیز از آنها بازدید خواهیم داشت. به گفته سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی استان هزینه هرشب اقامت در خانه مسافرهای استان بستگی به درجه بندی آن و نوع خدماتی که ارائه می‌دهند، بین ۷۰ تا ۱۳۰ هزار تومان است.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از انتقال دائمی ۳۳ هزار شی تاریخی از موزه ملی به موزه بزرگ خراسان خبر داد. معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: اشیایی که به موزه بزرگ خراسان منتقل شده، متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی است که برای تکمیل بخش‌های مختلف این موزه در سال جاری به این محل انتقال یافته است. اکبری با اشاره به انتقال این اشیا با هدف تکمیل پروژه فعال‌سازی موزه بزرگ خراسان تصریح کرد: این اشیاء به عنوان آثار ارزشمند تاریخی در موزه خراسان بزرگ به صورت ثابت و دائمی به نمایش گذاشته می‌شود. وی تصریح کرد: پروژه موزه خراسان بزرگ از سال ۱۳۸۴ آغاز و دارای سه بخش است که بخش اول آن شامل ساختمان موزه، فضای مخزن، آمفی تئاتر، آزمایشگاه مرمت اشیای تاریخی و نمایشگاه یافته‌های باستان‌شناسی خراسان، بخش دوم موزه نیز شامل نمایشگاه آثار برجسته ایران و بخش سوم شامل تکمیل طبقات موزه است که انتقال اشیاء تاریخی بر همین اساس انجام می‌شود. موزه بزرگ خراسان در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در ۱۳ طبقه با زیربنای ۱۸ هزار مترمربع صحنه‌ای از تجلی خراسان در حوزه‌های فرهنگی، تاریخی و تمدنی است.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
دانیل رادکلیف که اغلب تماشاگران فیلمهای سینمایی او را به عنوان هری پاتر می‌شناسند اخیرا در مصاحبه‌ای با یک برنامه تلویزیونی به نام «درباره مردم» گفت که برای مگان مارکل احساس دلسوزی می‌کند. رادکلیف در خصوص احساس دلسوزی خود برای مگان مارکل گفت: "از دید من شرایط برای مگان مارکل بسیار وحشتناک ات. من هری و ویلیام (نوه‌های ملکه) را نمی‌شناسم اما همیشه دوست داشتم آنها را از نزدیک بشناسم، با این وجود همیشه حس می‌کنم به لحاظ شرایط وضعیت مگان را کاملا درک می‌کنم. " وی افزود: "من علاقه زیادی به دخالت در زندگی خاندان سلطنتی انگلیس ندارم، اما نحوه پوشش رسانه‌های انگلیس درباره مگان و همسرش برای من به شدت آشنا و آزار دهنده است و می‌توانم تصور کنم مگان نسبت به این برخوردها چه احساسی دارد. البته من همیشه حس کرده‌ام این زوج بسیار عاشق یکدیگرند چرا که در غیر این صورت زندگی بسیار دشوار خواهد بود. "
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/یزد معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که ایجاد فضاهای لوکس در بستر یک شهر تاریخی هم خوانی ندارد، گفت: با مرمت و تغییر کاربری خانه‎های تاریخی علاوه بر احیای بناهای تاریخی از این ظرفیت برای نیازهای اقامتی استان و کشور استفاده می‌کنیم. «ولی تیموری» معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه افتتاح یک اقامتگاه بومگردی در یزد، اظهار کرد: ظرفیت اقامتی استان یزد در ابتدای دولت یازدهم سه هزار و ۷۰۰ تخت بود که امروز با افتتاح دو اقامتگاه بومگردی در شهرستان‌های یزد و مهریز از مرز ۹ هزار تخت نیز گذشت. وی با اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه زیرساخت‌های اقامتی در گذشته، گفت: این کمبودها را بدون نیاز به ایجاد هتل‌های لوکس و سرمایه‌گذاری‌های خارجی با استفاده از ظرفیت‌های بومی و ایجاد و توسعه اقامتگاه‌های بومگردی و تاریخی برطرف کردیم. تیموری با بیان اینکه فضاهای لوکس در بستر یک شهر تاریخی هم خوانی ندارد، گفت: با مرمت و تغییر کاربری خانه‎های تاریخی علاوه بر احیای بناهای تاریخی از این ظرفیت برای نیازهای اقامتی استان و کشور استفاده می‌کنیم. معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پایان خاطرنشان کرد: خانه‌های بومگردی علاوه بر تامین نیازهای اقامتی، گردشگران را با فرهنگ بومی مردم منطقه، هنرهای سنتی و غذاهای محلی و معماری سنتی آشنا می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر