سیما در میلاد حضرت رسول (ص) / از حضور بازیگر «محمد رسول‌الله» تا پخش «آینه‌بغل»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
سیما در میلاد حضرت رسول (ص) / از حضور بازیگر «محمد رسول‌الله» تا پخش «آینه‌بغل»

سیما در میلاد حضرت رسول (ص) / از حضور بازیگر «محمد رسول‌الله» تا پخش «آینه‌بغل»

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
شبکه‌های سیما در روز میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) ویژه‌برنامه‌های مختلفی از جمله عیدی شبکه یک با حضور بازیگران طنز، حضور "شجاع‌نوری" در شبکه آموزش و شبکه نمایش با "آینه‌بغل" و "جنجال بزرگ" به استقبال این عید بزرگ می‌رود.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، به مناسبت ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) مؤسس مذهب جعفری؛ شبکه‌های سیما با پخش ویژه برنامه‌های شاد و متنوع با مخاطبان خود در این عید همراه می‌شوند؛ مشروح این برنامه‌ها در ادامه آمده است:

شبکه یک و جشن «فرمول یک»

شبکه یک سیما با ویژه برنامه «تقریب تمدن» با موضوع گفت‌وگو با کارشناسان دینی از سراسر جهان درباره دین اسلام پنج‌شنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ آبان ساعت ۱۹:۳۰ پخش می‌شود.

«سخنرانی مذهبی» با موضوع سیره پیامبر اکرم (ص) ساعت ۸:۱۰ و مسابقه «سبقت» پنج‌شنبه ساعت ۲۳ که درباره اطلاعات عمومی در همه زمینه‌ها است، روی آنتن می‌رود.

ویژه برنامه «ستایش نور» با موضوع گفت‌وگو شاعران جوان و شعر آیینی پنجشنبه ساعت ۱۰:۳۰ و جمعه ساعت ۹:۳۰ و ویژه برنامه «سرور وحدت» جمعه ساعت ۱۱ با موضوع سیره پیامبر اکرم (ص) با حضور کارشناسان دینی به مدت ۳۰ دقیقه روی آنتن می‌رود.

همچنین برنامه «فرمول یک» در شب میلاد برنامه‌ای ویژه خواهد داشت که ساعت ۲۳:۴۵ با حضور میهمان‌هایی از جمله نادر سلیمانی از بازیگران سینما و تلویزیون و پیام عزیزی خواننده ترانه‌های زیبای ایرانی روی آنتن می‌رود.

"مسابقه محله" و "کلاه قرمزی" روی آنتن شبکه دو

شبکه دو سیما برنامه «کوی محبت» با حضور کارشناسان مذهبی که به بحث در خصوص سیره، فضائل و اخلاقیات حضرت رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) می‌پردازد را با اجرای سید مصطفی موسوی که جمعه ۲۴ آبان ساعت ۱۱ روانه آنتن می‌کند.

همچنین جشن ویژه ولادت پنجشنبه ساعت ۲۱:۱۰ و ۲۳:۴۵ تقدیم بینندگان این شبکه می‌شود.

گروه خانواده نیز برنامه «آئینه‌خانه» را به تهیه‌کنندگی سید مجید اکرمی و با حضور حجت‌الاسلام شهاب مرادی با نگاهی به سیره خاتم‌الانبیاء حضرت محمد (ص) و بررسی نکاتی درباره اخلاق پیامبر (ص) در خانواده تدارک دیده است که جمعه ساعت ۱۲:۴۵ روانه آنتن می‌شود.

این گروه همچنین «شادگرام» به تهیه‌کنندگی و اجرای میلاد حق‌پرست را آماده پخش کرده که ضمن پرداختن به سیره نبی اکرم (ص) به مناسبت روز اخلاق و مهرورزی، موضوع خوش اخلاقی را مورد بررسی قرار می‌دهد؛ میهمان این قسمت از «شادگرام» مهران امامیه است که در کنار گفت‌وگو با ایشان بخش‌های شاد و مختلفی از جمله گزارش‌‌‌‌های مردمی، نمایش‌های ویژه، نماهنگ‌های متناسب و … روانه آنتن خواهد شد؛ این برنامه نیز جمعه ساعت ۱۶:۴۰ در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو قرار دارد.

مولودی‌خوانی از دیگر تدارکات این شبکه است که پنج‌شنبه و جمعه (۲۳ و ۲۴ آبان) در فواصل برنامه‌ها پخش خواهد شد.

«نمادو» نیز با گزارشی از آیین‌های مختلف برگزاری جشن میلاد و مراسم هفته وحدت از سراسر کشور و … در جدول پخش برنامه‌ها قرار دارد.

گروه کودک و نوجوان علاوه بر برنامه «با ما بیا» که از شنبه تا جمعه ساعت ۱۴:۳۰ ویژه این ایام روانه آنتن می‌شود و «مسابقه محله» که با حال و هوای جشن ولادت پنج‌شنبه و جمعه ساعت ۱۵:۱۰ تقدیم مخاطبان می‌شود؛ دو قسمت از مجموعه «کلاه قرمزی» را آماده پخش کرده که جمعه ساعت ۹:۴۵ و ۲۱:۳۰ روانه آنتن خواهد شد.

اجرای فرهاد جم در برنامه تلویزیونی شبکه ۴

«خانه تو» ویژه برنامه شبکه چهار است که با اجرای فرهاد جم و زهرا شوقی در پنج‌شنبه شب، شب ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به مدت ۲ ساعت از ساعت ۲۲ به روی آنتن خواهد رفت.

در این ویژه برنامه قرار است در فضایی عیدانه، گپی با اهالی هنر و گفتگوی خاص با کارشناسان مذهبی و تاریخ صورت بگیرد. ابراهیمی نصر مجری، کارشناس مذهبی مهمان این ویژه برنامه و آیت‌الله سیدمحمد قائم مقامی کارشناس مذهبی، محمدحسین رجبی‌دوانی کارشناس تاریخ، استاد حسام الدین سراج خواننده، استاد اسرافیل شیرچی استاد خط و تذهیب و ادیب، جمشید عزیزخانی خواننده کرد زبان، بابک قدمایی خواننده پاپ دیگر مهمانان ویژه برنامه ولادت خواهند بود.

دورهمی، دوربین مخفی، مهمان گشت، کتابخوانی و … از جمله بخش‌های تولیدی برنامه است که در کنار گفت‌وگو و بخش‌های زنده برنامه پخش می‌شود.

جشن «به خانه برمی‌گردیم» در شبکه ۵

شبکه پنج سیما با جنگ شاد «به خانه بر می‌گردیم»، جشن «خاتم»، مستند «برادران»، «سخنرانی مذهبی» در عید ربیع مهمان خانه‌های مخاطبان خود است.

ویژه برنامه «به خانه بر می‌گردیم» پنج شنبه و جمعه (۲۳ و ۲۴ آبان‌ماه) در شب و روز عید ربیع مهمان خانه مخاطبان می‌شود؛ این برنامه روز پنج‌شنبه از ساعت ۱۶:۴۵ با آیتم‌های شاد و متنوع همچون نمایش مراسم عقد یک زوج جوان، دعوت هنرمندان، میان برنامه شاد و … به تهیه‌کنندگی گودرز عزیزی بر روی آنتن می‌رود.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

جشن «خاتم» عنوان ویژه برنامه گروه اجتماعی است که روز عید (جمعه ۲۴ آبان ماه) بعد از اذان ظهر بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. این ویژه برنامه شاد و جذاب به تهیه‌کنندگی شهرام راد و اجرای ابوالفضل آقاخانی خواهد بود؛ این جشن میزبان مردم، هنرمندان و خوانندگان است.

میان برنامه «طریق وحدت» با محوریت بیانات کوتاه از سخنان حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پیرامون وحدت بین مسلمان است.

سخنان حجت‌الاسلام حسین مومنی درباره سیره رفتاری پیامبر اکرم (ص) در برنامه «سخنرانی مذهبی» پخش می‌شود.

«خورشید مدینه» عنوان کلیپ تصویری ویژه ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) است؛ این کلیپ ترکیبی گزارشی از شهر مدینه منوره، گروه تواشیح، موسیقی و مداحی است که در ۴ قسمت ۵ دقیقه‌ای در شب و روز این مناسبت در لابه‌لای برنامه‌های شبکه پخش می‌شود.

کلیپ «نماهنگ و مولودی خوانی» نیز در شب و روز عید ۱۷ربیع الاول از شبکه پنج پخش می‌شود.

مجموعه مستند «برادران» کاری از گروه سیاسی شبکه پنج پنج شنبه و جمعه ساعت ۲۱:۳۰ بر روی آنتن می‌رود؛ در این مستند روایتی از کسب و کار، آداب و رسوم و معیشت برادران اهل سنت، محبت ایشان به اهل بیت و …. نمایش داده می‌شود.

همچنین برنامه «در شهر» در روز ولادت باسعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به پوشش تصویری جشن‌های ویژه این عید در شهر تهران می‌پردازد.

حضور بازیگر «محمد رسول‌الله» در شبکه آموزش

شبکه هفت سیما، همزمان با میلاد رسول اکرم (ص) ویژه برنامه «هفت آسمان» را پنجشنبه ۲۳ آبان‌ماه پخش می‌کند؛ در این برنامه حجت‌الاسلام میلانی‌نژاد در رابطه با اسوه و سیره زندگی پیامبر اکرم (ص) گفتگو می‌کند.

برنامه «صبحی دیگر» نیز در روز پنجشنبه ۲۳ آبان‌ماه ساعت ۹ صبح با دعوت از میهمانان ویژه به استقبال جشن میلاد رسول اکرم (ص) می‌رود؛ این برنامه میزبان حمید مجتهدی تصویربردار و کارگردان خواهد بود و در بخشی دیگر «علیرضا شجاع نوری» از بازیگران سینما و تلویزیون میهمان برنامه خواهد بود.

در میان برنامه‌ها بخش‌هایی از فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله» ساخته مجید مجیدی پخش می‌شود.

در ادامه از خوانندگان و شاعرانی که در وصف حضرت محمد (ص) خوانده و سروده‌اند دعوت می‌شود.

سری جدید «مثبت ۴۰» نیز همزمان با میلاد رسول اکرم (ص) پنجشنبه ۲۳ آبان‌ماه با ویژه برنامه‌ای به همین مناسبت ساعت ۲۲ روی آنتن می‌رود.

همچنین برنامه «دوربین هفت» گزارش‌هایی به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) پخش می‌کند.

محافل انس با قرآن در شبکه قرآن

شبکه قرآن با «مهربان» که عنوان ویژه برنامه زنده این شبکه است؛ پنچ شنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ آبان با حضور کارشناسان معارفی اهل تسنن و تشیع از ساعت ۲۲ مهمان خانه‌های مخاطبان خود می‌شود.

همچنین پخش محافل انس با قرآن از مساجد استان‌های مختلف سراسر کشور در برنامه «سوره مهربانی» ساعت ۱۸ با حضور قاریان مطرح به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

پخش وله، میان برنامه، مدیحه‌سرایی مادحین اهل‌بیت (علیه السلام) و اجراهای گروه‌های مختلف تواشیح و همخوانی نیز از دیگر تدارکات این شبکه است.

شبکه نمایش با شوخی‌های «آینه‌بغل» و «جنجال بزرگ»

شبکه نمایش در شب و روز میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) فیلم‌های جذاب و دیدنی «جنجال بزرگ»، «ماجراهای اسپیرو و فانتازیا»، «آینه بغل»، «دامی مومیایی و مقبره آخنتوت» (پنجشنبه ۲۳ آبان‌ماه، ساعت ۱ بامداد، ۱۷، ۲۱ و ۲۳)، «جاده صاف کن»، «موگلی» و «مجرد ۴۰ ساله» (جمعه ۲۴آبان ماه، ساعت ۱ بامداد، ۱۱ و ۱۳) را در کنداکتور این شبکه جانمایی کرده است.

"اندونزی، سرزمین اسلام خندان" مستند شبکه افق

شبکه افق با مستندهای «عباس دیپالما»، "دیناره «و» اندونزی، سرزمین اسلام خندان" در شب و روز میلاد همراه با بینندگان است.

«عباس دیپالما» روایت چگونگی مسلمان شدن یک ایتالیایی کاتولیک و "دیناره" درباره گرایش به اسلام در کشور روسیه و فعالیت‌های تبلیغی بانویی مسلمان به همین نام در این کشور هم پنجشنبه ۲۳ آبان ماه ساعت‌های ۱۹ و ۲۰ از شبکه افق پخش خواهند شد.

«اندونزی، سرزمین اسلام خندان» معرفی کشور اندونزی و سابقه مذهب تشیع در این کشور نیز همان روز ساعت ۲۲ پخش می‌شود.

کلیپ‌های شادی در شبکه سلامت

شبکه سلامت در سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) برنامه زنده شبکه «همین امروز، همین امشب» با آیتم‌هایی شاد و متناسب با این روز پخش می‌کند؛ تأمین برنامه شبکه نیز با تولید اینفوگرافی و کلیپ‌های شادی این روز را با مخاطبان خود تقسیم می‌کند؛ سرود «عیدانه» از جمله کلیپ‌هایی است که جمعه روی آنتن می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین18 ساعت قبل
عصر کرد - رضا رشیدپور مجری سابق «حالا خورشید» با یک برنامه ویژه شب یلدا به تلویزیون برمی‌گرددمجری «حالا خورشید» پس از ماه‌ها در شب یلدا برمیگردد «شب‌آرام» نام برنامه‌ ویژه شبکه سه برای شب یلدا است. برنامه‌ای که قرار است اجرای آن را رضا رشیدپور برعهده داشته باشد و با همکاری تیم «حالا خورشید» ساخته می‌شود. برنامه رضا رشیدپور در شب یلداپس از آن رشیدپور تصمیم گرفت از تلویزیون به سینما برود و یک فیلم سینمایی با موضوع مورد علاقه‌اش یعنی پرواز تهیه‌ کند. رضا رشیدپور سال گذشته هم «شب‌آرام» را به عنوان برنامه ویژه شب یلدا در دو شب متوالی روی آنتن برد. بیشتر بدانید: چهره جدید رضا رشیدپور که باعث تعجب مخاطبانش شد + عکسبیشتر بدانید: آیا تیپ جدید رضا رشیدپور و چاق شدنش ربطی به فیلم ساختنش دارد؟؟ بیشتر بدانید: خداحافظی رشیدپور با تلویزیون؟ / آغاز روزهای سخت رشیدپورمنبع: khabaronline. ir
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
سلول‌های سرطانی به طور معمول دارای الگوی رشد مهار گسیخته و تمایل به جدا شدن از منشا اصلی و متاستاز هستند. با استفاده از این سیستم می‌توان در احجام خیلی کم نمونه خون، جداسازی سلول‌های هدف را انجام داد. سلول‌های هدف می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش خون یا هر سلولی که جداسازی و شناخت آن حائز اهمیت است مثل سلول‌های بنیادی را در برگیرد. سلول‌های هدف در این مطالعه سلول‌های سرطانی هستند که جداسازی آن‌ها حائز اهمیت است. وی ادامه داد: استفاده از این سیستم تحولی شگرف در زمینه تشخیص سرطان محسوب می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: خراسان مفاخر فرهنگی، علمی و هنری گمنامی دارد که انجمن خراسان‌شناسی باید آن‌ها را به کشور و نسل جدید معرفی کند. وی ادامه داد: خراسان سرزمین حاصل‌خیزی دارد؛ اندیشمندان، شاعران، هنرمندان، نویسندگان، ریاضی‌دانان، تجار و تاریخ‌دانان در این خطه پرورش یافته‌اند و شاید انجمن خراسان‌شناسی بتواند بخشی از این مفاخر را معرفی کند. مشهد عصاره خراسان بزرگ استدر ادامه محمدجعفر یاحقی، شاهنامه‌پژوه خراسانی تصریح کرد: خراسان به عنوان یک مجموعه بزرگ فرهنگی و مشهد نماینده، خلاصه و عصاره آن است. وی افزود: مرکز اسناد و کتابخانه ملی امروز تنها وظیفه مراقبت از اسناد کشور را ندارد؛ بلکه محلی است که زمینه استفاده از تاریخ و اسناد کشور را برای نسل‌های آینده فراهم می‌کند. رئیس شورای شهر مشهد ادامه داد: در این راستا مراسم تدریس شاهنامه با استفاده از داستان و قصه را برگزار کردیم و تدریس این مطالب به عنوان دو ساعت درسی در مشهد آغاز شده است.
ایمناایمنا10 ساعت قبل
وی افزود: گردش مالی یک هزارو ۵۰۰ میلیارد دلاری در سطح بین الملل نشان دهنده اهمیت سودآوری صنعت اعتیاد در سطح جهانی است، در ایران هم بین ۱۱ تا ۱۷ درصد تولید ناخالص ملی کشور را این موضوع دربرمی گیرد. سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اصفهان گفت: بحث اعتیاد در کشور بسیار گسترده است و مبارزه با آن نیاز به عزم و تلاش همگان دارد کشور از اول پیروزی انقلاب اسلامی مبارزه جدی با این موضوع را آغاز کرده و در طول سالیان متعدد قوانین متفاوتی در این زمینه در شورای انقلاب تصویب شده است. وی ادامه داد: از ابتدای انقلاب مقابله فیزیکی با بحث مواد مخدر بود و این برنامه چندین سال ادامه داشت، رویکرد درمان اجباری برنامه‌های پیشگیری و درمان داوطلبانه در مراحل بعدی انجام شد و در نهایت اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر آخرین رویکردی بود که جنبه عملیاتی پیدا کرد. خرمیان با اشاره به اینکه امسال هم براساس تفاهم نامه‌ای که بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده است، اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان در سطح کشور برای پیشگیری داریم، اظهار کرد: امیدواریم براساس شاخص‌هایی که مشخص شده حدود ۲۰ درصد از جمعیت مخاطب آموزش و پرورش است را بتوانیم تحت پوشش قرار داده و این موضوع را عملیاتی کنیم. سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اصفهان گفت: آموزش خانواده، کارکنان آموزش و پرورش، دانش آموزان و ارگان‌هایی که با سازمان آموزش و پرورش در ارتباط هستند درا ولویت برنامه قرار دارد و براساس آن خانواده‌ها به صورت آبشاری این آموزش‌ها را به دیگر خانواده‌ها ارائه می‌دهند تا نتایج آن منجر به کاهش آسیب‌ها و پیشگیری از اعتیاد در سطح جامعه شود.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
ایسنا/همدان رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با اشاره به اینکه امروز ما نیاز داریم در سراسر دانشگاه‌های کشور دیوارها و ‌فاصله‌های دانشگاه را برداریم به طوریکه قسمتی از این دیوار فیزیکی بوده و بخش دیگر ترس ما از جامعه و ترس جامعه از ما است، گفت: ساخت دانشگاه با فاصله از شهرها نوعی توهین به ساحت علم است. دکتر یعقوب محمدی‌فر در آیین هفته پژوهش در دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی‌سینا، اظهار کرد: دغدغه ما در بیستمین سال برگزاری مراسم هفته پژوهش صرفا پژوهش نیست بلکه امروز دغدغه ما کارآفرینی، بهره‌گیری از علم و تولید ثروت از علم است. امروز صحبت از تولید علم می‌کنیم اما متأسفانه در حوزه اقتصاد و مسائل فنی رتبه‌ای متناسب با رتبه تولید علم کسب نکرده‌ایم. امسال در نظام رتبه‌بندی تایمز و USNews برای نخستین بار وارد شدیم همچنین در فهرست موثرترین دانشگاه‌های دنیا در حوزه مهندسی مکانیک هستیم. وی با اشاره به اینکه درصد همکاری‌های بین‌المللی ما ۳۱ درصد بوده و تعداد مقالات مشترک نیز ۱۸۲ مورد بوده است، اظهار کرد: پنج درصد اساتید ۴۵ درصد مقالات، ۱۰ درصد اساتید ۶۴ درصد، ۲۰ درصد اساتید ۸۲ درصد، ۴۱ درصد اساتید ۱۰۰ درصد مقالات را تولید می‌کنند؛ یعنی ۵۹ درصد در ISI و Scopus متأسفانه تولیدی ندارند.

نظرها

اخبار بیشتر