تلاش افراد ناشناس برای تصرف سفارت ونزوئلا در برزیل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. بین‌المللی

تلاش افراد ناشناس برای تصرف سفارت ونزوئلا در برزیل

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رسانه‌های محلی برزیل گزارش دادند که گروهی از افراد ناشناس تلاش کردند سفارت ونزوئلا در این کشور را اشغال کنند.

تلاش افراد ناشناس برای تصرف سفارت ونزوئلا در برزیل - 1

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رسانه‌های محلی برزیل گزارش دادند که گروهی از افراد ناشناس تلاش کردند سفارت ونزوئلا در این کشور را اشغال کنند. حساب توئیتری جنبش کارگران بی‌سرزمین ونزوئلا مدعی شد که عاملان این حمله احتمالا گروه‌های مورد حمایت «خوان گوایدو»، رهبر مخالفان این کشور، هستند.

برخی معتقدند که این حساب توئیتری متعلق به «ییوان گیل» معاون وزیر خارجه ونزوئلا، است. این حساب از مقام‌های برزیل خواست تا به قوانین بین‌المللی احترام بگذارند و از سفارت دفاع کنند.

«ژاندیرا فگالی» از اعضای حزب کمونیست برزیل، گفت که این حادثه «حمله‌ای به حاکمیت و دموکراسی» ونزوئلا است.

پائولو پیمنتا»، قانون‌گذار برزیلی، گفت که «درگیری‌های بسیار شدیدی» داخل سفارت میان کارکنان و هواداران گوایدو صورت گرفته است. خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرده که شماری از حساب‌های توئیتری مرتبط با دولت ونزوئلا نیز این خبر را تایید می‌کنند. ‎

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو3 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
رکنارکنا4 روز قبل
این‌ها چنین افرادی هستند به همین خاطر می‌گویم استقلال از چاله به چاه نیفتد. حالا آقایان شده‌اند غمخوار استقلال و جواد زرینچه. ‌نمی‌خواست قهرمان آسیا شودصراحتا در خبرورزشی می‌گویم فتح‌ا … زاده نمی‌خواست استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. در اردو برای سهراب بختیاری‌زاده و چند بازیکن دیگر حرف درآوردند و جو تیم را برهم ریختند تا استقلال قهرمان آسیا نشود. فتح‌ا … زاده نمی‌خواست و نگذاشت استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. قهرمانی آسیااستقلال می‌تواند قهرمان آسیا شود.
الفالف3 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر