صنایع به صورت اکوسیستمی در کنار هم قرار گیرند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
صنایع به صورت اکوسیستمی در کنار هم قرار گیرند

صنایع به صورت اکوسیستمی در کنار هم قرار گیرند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/مرکزی میرزایی بر لزوم استقرار صنایع در کنار یکدیگر به شکل اکوسیستمی تاکید کرد.

رضا میرزایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در گردهمایی منطقه‌ای باشگاه دانشجویان محیط زیست و منابع طبیعی که به همت جهاد دانشگاهی استان مرکزی و دانشگاه پیام نور استان در پیام‌نور واحد اراک برگزار شد، با بیان اینکه بهترین راهکار برای حفظ محیط زیست استفاده از آموزه‌های دینی است و این امر در همایشی که سال ۲۰۱۲-۲۰۱۱ در هند برگزار شد مورد تایید قرار گرفت، افزود: ۱۲۰۰ آیه در قرآن کریم در ارتباط با زندگی انسان و طبیعت نازل شده است.

وی با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی که طبق آن حفظ محیط زیست وظیفه همگانی است و هر کاری که با محیط زیست همخوان نباشد ممنوع است، بیان کرد: محیط زیست استان مرکزی طی دو سال اخیر با استقرار صنایع آب‌بر در استان موافقت نداشته است چراکه حفظ محیط زیست طبق فرموده مقام معظم رهبری باید در اولویت باشد.

وی با تاکید بر اینکه دانش‌آموخته دیروز بدون علم و اطلاعات به ‌روز، بی‌سواد فرداست، افزود: خوشبختانه در استان مرکزی تمامی مسئولان و سمن‌ها دغدغه زیست‌محیطی دارند. البته موضوعات محیط زیست، موضوعات عمومی و جهانی هستند چراکه نقاط روی یکدیگر اثر می‌گذارند به همین دلیل باید همه نسبت به حفظ محیط زیست نگاهی مسئولانه داشته باشند.

میرزایی بر لزوم استقرار صنایع در کنار یکدیگر به شکل اکوسیستمی تاکید کرد و گفت: روزانه ۶۰۰ تن پت برای تبدیل شدن به الیاف وارد شهرستان دلیجان می‌شود، همچنین صنایع و واحدهای بزرگ بازیافت در استان وجود دارد که می‌توانند کمک شایانی به بازیافت کنند، هرچند با وجود اینکه در برخی از علوم به حد اعلی رسیده‌ایم، اما در بحث تفکیک زباله از مبداء و شیرابه‌ها همچنان با مشکل مواجه هستیم.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی تصریح کرد: آلودگی هوا را همه می‌بینند و واکنش نشان می‌دهند، اما آلودگی خاک و آب نیز وجود دارد، امروز در برخی از مناطق غیرنفتی کشور با آلودگی نفتی در عمق ۱۳۰ متری زمین مواجه هستیم که به دلیل لوله‌های انتقال مستقر شده در این عمق است، پس باید به همه جوانب محیط زیست نگاه دغدغه‌مندانه داشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: طی سال جاری ۲۳ روز ناسالم در اراک به ثبت رسیده است و روند کاهش تعداد این روزها به نسبت سال گذشته کاملا مشهود است که حاصل تصمیمات و اقدامات موثر است، شاید در تهران کار بزرگی نتوان به انجام رساند چراکه سالانه ۴۰۰ هزار نفر به جمعیت پایتخت اضافه می‌شود و روزانه یک‌سوم جمعیت کشور در این شهر تردد دارند، اما با اقدامات صورت گرفته وضعیت هوای اراک رو به بهبود است.

میرزایی به اجرای طرح مپسا در استان اشاره کرد و گفت: براساس این طرح اجازه داده شد که اعضای هیات علمی وارد صنایع شوند، همچنین با تلاش دانشگاه پیام‌نور، آزاد اسلامی و جهاد دانشگاهی، آزمایشگاه‌های معتمد محیط زیست فعال شده‌اند و با خلاقیت و نوآوری دانشجویان می‌توان آینده بهتری را برای کشور رقم زد.

در این نشست علی‌اکبر ملکی‌راد رییس دانشگاه پیام نور استان دکتر نیز با اشاره به مرگ زودهنگام ۶ تا ۷ میلیون نفر به دلیل وجود آلاینده‌ها در جهان و ورود سالانه ۸ تن پلاستیک به محیط زیست، بر لزوم آگاهی‌بخشی برای رفع مشکلات و کاهش آلودگی‌ها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، در حاشیه این نشست دفتر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در دانشگاه پیام‌نور اراک افتتاح شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خودکشی همزمان ۲ دختر در ایستگاه متروی شهرری / ظهر امروز رخ داد+ فیلم

رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: با بررسی‌های بیشتر مشاهده می‌شود که هنگامی که این دو خانم خودشان را به سمت ریل پرت می‌کنند قطار با آنها برخورد کرده و بر اثر شدت ضربه وارده درجا فوت می‌کنند. وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص می‌شود که این دو خانم با هم نسبت فامیلی دارند و دختر عمه، دختر دایی هستند، شب گذشته دعوایی بین این دختران و خانواده انها حاصل می‌شود که صبح امروز ساعت ۱۰ دختر عمه، از منزل خارج و به خانه دختر دایی اش مراجعه می‌کند. رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: حدود ساعت ۱۰ این دو دختر از خانه خارج می‌شوند و بعد در ایستگاه مترو شهرری چنین اتفاقی برایشان رخ می‌دهد. وی در پایان گفت: تحقیقات پلیس برای روشن شدن ابعاد بیشتری از این ماجرا ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فارس ویدئویی از آتش زدن‌ها و تخریب‌ها منتشر کرد | لیدرهای عملیاتی

همشهریهمشهری19 ساعت قبل

هنرنمایی‌های استثنایی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آثاری که در گزارش به تصویر کشیده شده هنر دست افرادی است که درتوان یابی منحصر به فردند و موفقیت شان را هنرمندانه نمایش دادند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شما هم به نشانی فرهنگستان هنر، تقاطع طالقانی ولی عصر تهران مراجعه کنید و تماشای هنرهای شان باشید.

حرف تا عمل ایمن سازی معابر

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ همکارمان خانم جعفری از وضعیت مناسب سازی و ایمن سازی معابر، پارک‌ها و بوستان ها‌ی پایتخت گزارشی تهیه نموده است و این موضوع را پیگیری نموده است ضمن آنکه امسال بودجه مناسب سازی اماکن و معابر از ۱۹٫۸ به ۷۱٫۶ میلیارد ارتقا یافته است.

آخرین وضعیت پل گیشا ۱۷۰ روز پس از آغاز ساخت پروژه

رکنارکنا19 ساعت قبل
در سال ۱۳۵۳ غلامرضا نیک پی شهردار وقت تهران تصمیم گرفت به مناسبت برگزاری این بازی‌ها چند پل فلزی (پل‌های گیشا، پل چوبی، حافظ، کریمخان) به صورت موقت در تهران ساخته شود. اما این پل‌ها ۴۵سال ترافیک تهران را بر کمر خود تحمل کردند. پل گیشا با داشتن راه‌های فرعی، از بلندترین پل‌های فلزی سواره‌رو تهران محسوب می‌شد که در نهایت عمر پل گیشا برای سواره راه بودن به پایان رسید و از بامداد ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ پل گیشا بسته و عملیات جمع‌آوری پل شروع شد. زیرگذر گیشا تا اسفندماه افتتاح خواهد شد. آخرین وضعیت پروژه پل گیشا را در فیلم بشنوید و ببینیدبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم | مدیرعامل معتاد و کارتن خواب در جلسه رسیدگی به یک پرونده ارزی

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
دومین جلسه محاکمه متهمان پرونده شرکت طرح و نقشه پناهی چهارشنبه (۱۳ آذر) در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در پرونده فساد ارزی گروه «طرح و نقشه پناهی» در دو مورد مشخص شد متهمان با یک وعده غذای گرم و یک قطعه تراول چک پنجاه هزار تومانی افراد کارتن خواب و دارای اعتیاد را به عنوان مدیرعامل شرکت معرفی می‌کردند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری1 روز قبل

انفجار در یک تالار عروسی / در کردستان عزای عمومی اعلام شد + فیلم

خبر فوری12 دقیقه قبل

قیمت جهانی نفت امروز جمعه ۱۵ آذر

رکنا14 دقیقه قبل

صهیونیست‌ها در مرز لبنان حصار آهنی نصب می‌کنند

مشرق‌نیوز16 دقیقه قبل

بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته است/ هرگز توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است/ هنرمندان در مقابل حاکمیت بلاتکلیف هستند/ حاکمیت موسیقی را قبول دارد ولی نمایش سازهایش را قبول ندارد

اعتمادآنلاین16 دقیقه قبل

شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس

مشرق‌نیوز16 دقیقه قبل

شهرداری بندرعباس بر مهرام تهران غلبه کرد

ایسنا18 دقیقه قبل

تولید نفت روسیه به رکورد ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

رکنا18 دقیقه قبل