ضرورت هم افزایی مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های احیای بافت تاریخی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
ضرورت هم افزایی مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های احیای بافت تاریخی

ضرورت هم افزایی مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های احیای بافت تاریخی

مهرخبرگزاری مهر |
تبریز- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی بر ضرورت هم افزایی مدیریت شهری در اجرای پروژه های احیای بافت تاریخی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس، اعضای شورای اسلامی کلانشهر و شهردار منطقه ۸ تبریز ظهر امروز چهارشنبه به همراه مدیر کل و معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از پروژه‌های مرمتی بافت تاریخی تبریز بازدید کردند.

مرتضی آبدار در حاشیه این بازدید گفت: شهر تبریز، دارای بافت تاریخی ارزشمندی است و حفظ و صیانت از آن، همواره اولویت اداره کل میراث فرهنگی استان بوده است اما تحقق هر چه بهتر این امر نیازمند همکاری و هم افزایی شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز است.

آبدار افزود: بازدید امروز در راستای معرفی موثر پروژه‌های مرمت و احیای ابنیه تاریخی اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز صورت گرفت.

مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به اهمیت همکاری و هم افزایی بخش مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های احیای بافت تاریخی، اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی تلاش دارد با احیا آثار تاریخی، کالبد هویتی شهر تبریز را حفظ نماید و در این راستا باید از ظرفیت شورای اسلامی کلانشهر تبریز بهره گرفته شود.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

او ادامه داد: همگرایی دو ارگان میراث فرهنگی استان و شهرداری برای اجرای پروژه‌های مرمتی بافت تاریخی در تعیین و تدوین استراتژی رشد و توسعه محور تاریخی و فرهنگی بسیار اهمیت دارد و امیدواریم اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز همانند سال‌های گذشته با اختصاص بودجه لازم برای بافت تاریخی همراهی موثری در احیای بافت تاریخی کهن شهر تبریز داشته باشد.

گفتنی است در این برنامه چهار ساعته که آقایان دبیری، نیکوخصلت، اکبرنژاد، محمدزاده، بابایی اقدم و مدبر حضور داشتند، اماکنی نظیر بازار تبریز، مسجد حسن پادشاه، چهار منار، جداره تاریخی تبریز، ارک علیشاه، خانه فتح اله یف، خانه سلطان القرایی و مجموعه ربع رشیدی مورد بازدید قرار گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

رحیم پور ازغدی: صوت جلسات را منتشر کنید ببینید چه کسی توهین کرد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم بزرگداشت روز دانشجو، شنبه (۱۶ آذر ۱۳۹۸) با سخنرانی حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تهران برگزار شد. رحیم پور ازغدی در بخشی از این مراسم گفت: برخی نقل‌ها درباره جلسه شورای انقلاب فرهنگی از من در فضای مجازی شد که نادرست است. صوت و متن جلسات را به طور کامل منتشر کنید و ببینید چه کسی توهین کرد. بیشتر بخوانید: صحبت‌های رئیس جهاد دانشگاهی درباره دعوای روحانی و رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی + فیلمانتهای پیام/

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.

تولید نیاز صنعت در دانشکده نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم مصلحی ۶۷ ساله پس از شکسته شدن مهره گردنش بر اثر یک عطسه شدید فهمید که پوکی استخوان دارد پوکی استخوان نامریی است. درمان پوکی استخوان بسیار موثر بوده و می‌تواند به شما کمک کند به زندگی فعال و مستقل خود ادامه دهید. پوکی استخوان درمان پذیر است بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان هستند، می‌توانند با درمان دارویی مناسب، این خطر را کاهش دهند. وقتی پوکی استخوان روی ستون فقرات تاثیر بگذارد، اغلب منجر به درد، کاهش وزن و ایجاد قوز در پشت می‌شود. کارشناسان شبکه تحقیقات استئو پروز (پوکی استخوان) می‌گویند: ناتوانی حاصل از پوکی استخوان همانند یا بیشتر ازناتوانی ناشی از بسیاری از بیماری هاست.

نظرها

اخبار بیشتر