پنج هزار و ۱۱۲ نفر تحت پوشش کمیته امداد شهرستان کاشان هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
پنج هزار و ۱۱۲ نفر تحت پوشش کمیته امداد شهرستان کاشان هستند

پنج هزار و ۱۱۲ نفر تحت پوشش کمیته امداد شهرستان کاشان هستند

مهرخبرگزاری مهر |
کاشان - رئیس کمیته امداد شهرستان کاشان گفت: پنج هزار و ۱۱۲ نفر در قالب سه هزار و ۱۵۴ خانوار تحت پوشش این نهاد در سطح شهرستان هستند.

امیرحسین شیخ استرکی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در شش ماهه ابتدایی امسال حدود پنج میلیارد ریال برای هزینه‌های درمان مددجویان کمیته امداد امام خمینی شهرستان کاشان اختصاص یافته است، اظهار داشت: ۳۸۴ نفر از مددجویان این نهاد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

۴۴۱ دانش آموز و ۶۱ دانشجو تحت پوشش کمیته امداد کاشان هستند

وی با اشاره به اینکه این نهاد هزینه‌های تحصیل ۴۴۱ دانش آموز و ۶۱ دانشجو را تامین می‌کند، ابراز داشت: در شش ماهه نخست سال ۹۸ بیش از ۳۰۰میلیون ریال کمک هزینه برای دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش پرداخت شده است.

سه هزار و ۹۶۷ نفر در کاشان حامی ایتام و محسنین هستند

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کاشان با بیان اینکه در طرح اکرام ایتام و محسنین این نهاد ۱۴۰ یتیم و ۲۳۲ فرزند محسنین تحت پوشش قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: سه هزار و ۹۶۷ نفر در کاشان حامی ایتام و محسنین هستند به نحوی که اعتبارات و کمک‌های اختصاص یافته نقدی و غیرنقدی حامیان اکرام شهرستان در شش ماهه نخست امسال بیش از سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و کمک‌های نقدی و غیر نقدی حامیان محسنین در مدت زمان مشابه در شهرستان کاشان بیش از دو میلیارد ریال بوده است.

وی از اعطای ۶۱ فقره وام خودکفایی به مددجویان امداد و اقشار نیازمند خبر داد و افزود: ۲۴مورد از این وام‌ها مربوط به منابع امدادی بوده که اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به آن اختصاص یافته و ۳۷ مورد از این وام‌ها از محل اعتبارات بانکی با مبلغی حدود هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تامین شده است.

زمینه کاریابی ۴۵ نفر از مددجویان در شش ماهه نخست سال ۹۸ فراهم شده است

شیخ استرکی همچنین از برگزاری ۶۰ دوره آموزش فنی و حرفه‌ای برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان کاشان در شش ماهه نخست ابتدایی سال ۹۸ خبر داد و بیان داشت: با برگزاری دوره‌های آموزشی زمینه کاریابی ۴۵ نفر از مددجویان فراهم شده است.

وی با اشاره به مشارکت حدود ۱۸ میلیارد ریالی مردم دارالمومنین کاشان در شش ماهه نخست سال ۹۸ ابراز داشت: حدود هفت میلیارد ریال از این مبلغ مربوط به وجوهات امانی مردم از قبیل زکات، فطریه، سهم سادات و غیره بوده است و حدود ۱۱ میلیارد ریال آن نیز از محل دریافت کمک‌های مردمی، صندوق صدقات و درامدهای محلی تامین شده است.

حدود ۲۹هزار صندوق صدقات در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک در سطح شهرستان کاشان وجود دارد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کاشان با بیان اینکه بیش از ۲۹هزار صندوق صدقات در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک در سطح شهرستان و در خانواده‌های کاشانی وجود دارد، بیان داشت: این نهاد در شش ماهه نخست امسال در ۱۸ مورد تامین هزینه‌های جهزینه نوعروسان را انجام داده است که برای این مهم اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال هزینه شده است.

۵۲ باب منزل مسکونی مددجویان کاشانی در شش ماهه نخست سال ۹۸ بازسازی شده است

وی در زمینه مسکن و ساختمان مددجویان کاشانی تحت کمیته امداد کاشان افزود: ۵۲ باب منزل مسکونی مددجویان در شش ماهه نخست امسال با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال بازسازی شده است و برای دو مورد نیز احداث و خرید مسکن شهری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال صورت گرفته است که از این مبلغ نیمی از آن بصورت بلاعوض و نیمی دیگر به صورت وام بوده است.

شیخ استرکی درباره حمایت از خانواده‌های تحت پوشش نیز گفت: ۶۶ مورد لوازم ضروری با اعتباری بالغ بر ۲۴۰میلیون ریال، ۵۹ مورد اجاره مسکن با حدود ۳۷۲میلیون ریال اعتبار و ۶۱۵ مورد کمک‌های موردی با هزینه‌ای بالغ بر سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در شش ماهه نخست سال ۹۸ صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: پنج هزار و ۱۱۲ نفر در قالب سه هزار و ۱۵۴ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در سطح شهرستان هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نقد و بررسی بی‌ام‌دبلیو زد۴ مدل ۲۰۱۹

تابناکتابناک23 ساعت قبل
«بی‌ام‌دبلیو زد۴ یا زی۴ / BMW Z۴» یک رودستر و کوپه دو در از بی‌ام‌دبلیو است که از سال ۲۰۰۲ تاکنون در دو نسل تولید و عرضه شده است. تقریبا تمام زد۴هایی که در ایران وجود دارند، از نسل پنجم خودروهای سری زد هستند و نسل ششم سری زد یا نسل دوم زد۴ که کار تولید آن از سال ۲۰۱۸ کلید خورد، به تازگی راه خود را به بازارهای آسیایی باز کرده است. در این ویدیو مدل ۲۰۱۹ از این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.
دنیای خودرودنیای خودرو18 ساعت قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، بازار امروز خرید و فروش خودرو در مقایسه با هفته‌های گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها در انواع محصولات داخلی و خارجی نیست. به‌اعتقاد فعالان بازار در یک ماه اخیر قبل از گرانی بنزین بازار خودرو با شوک افزایش قیمت‌ها در خودروهای داخلی و خارجی مواجه شد اما این موضوع مقطعی بود به‌نحوی که بعد از گرانی بنزین فقط خودروهای دوگانه‌سوز شاهد افزایش قیمتها شدند و سایر خودروها با کاهش تقاضا در بازار روبه‌رو بودند. * تمامی خودروها فقط دارای حق گارانتی هستند و شامل خدمات دیگری (کارت طلایی، کارت نارنجی، بیمه بدنه و …) نمی‌باشد. * تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از مهرماه به بعد است. * رنگ‌های تیره (متالیک) ممکن است با قیمت‌ها بسیار بالاتری در بازار به فروش برسد.

حرف تا عمل ایمن سازی معابر

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ همکارمان خانم جعفری از وضعیت مناسب سازی و ایمن سازی معابر، پارک‌ها و بوستان ها‌ی پایتخت گزارشی تهیه نموده است و این موضوع را پیگیری نموده است ضمن آنکه امسال بودجه مناسب سازی اماکن و معابر از ۱۹٫۸ به ۷۱٫۶ میلیارد ارتقا یافته است.
فارسفارس17 ساعت قبل
مشاور ارشد رئیس‌جمهور اوکراین تهدید کرد اگر مسکو به توافق آتش‌بس و تبادل زندانی با کی‌یف تن ندهد، مجبور به دیوار کشیدن در مرزهایشان می‌شود. اوکراین، روسیه را به احداث دیوار در مرز تهدید کردبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تنش‌های دولت‌های روسیه و اوکراین، که بعد از اتفاقات سال ۲۰۱۴ و استعفای رئیس‌‌جمهور وقت این کشور آغاز شد، همچنان ادامه دارد. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «ولودیمر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین روز دوشنبه هفته آینده به همراه سران فرانسه و آلمان در پاریس دیدار می‌کنند تا راهکاری برای پایان دادن به مناقشات اخیر پیدا کنند. رئیس‌جمهور اوکراین با انتشار فیلمی در فیسبوک، پیشنهاد داد که با میانجیگری سران آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه نشستی بین او و همتای روس او در شهر «مینسک» برگزار شود. با این حال «یوری یوشاکوف» دستیار رئیس‌جمهور روسیه گفت دیدار میان رهبران این کشورها مشروط به عقب‌نشینی نیروهای اوکراینی از مناطق شرقی این کشور است.

نانو شیشه زیست فعال

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، محققان دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر‏ نانو مواد شیشه زیست فعالی را به دست آوردند که خواص بیولوژیک دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی توقیف یک محموله از قطعات موشکی ایران در دریای عرب شد. آسوشیتدپرس ادعا کرد: یک کشتی جنگی متعلق به ناوگان دریایی ایالات متحده محموله‌ای از قطعات موشکی با دقت بالا را که از ایران توسط یک کشتی کوچک به سمت یمن ارسال شده بود، توقیف کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری1 روز قبل

انفجار در یک تالار عروسی / در کردستان عزای عمومی اعلام شد + فیلم

خبر فوری23 دقیقه قبل

قیمت جهانی نفت امروز جمعه ۱۵ آذر

رکنا26 دقیقه قبل

صهیونیست‌ها در مرز لبنان حصار آهنی نصب می‌کنند

مشرق‌نیوز27 دقیقه قبل

بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته است/ هرگز توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است/ هنرمندان در مقابل حاکمیت بلاتکلیف هستند/ حاکمیت موسیقی را قبول دارد ولی نمایش سازهایش را قبول ندارد

اعتمادآنلاین27 دقیقه قبل

شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس

مشرق‌نیوز27 دقیقه قبل

شهرداری بندرعباس بر مهرام تهران غلبه کرد

ایسنا29 دقیقه قبل

تولید نفت روسیه به رکورد ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

رکنا30 دقیقه قبل