خودکفایی بیش از ۷۰۰ هزار خانواده مددجو/ اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیونی به کارآفرینان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
خودکفایی بیش از ۷۰۰ هزار خانواده مددجو/ اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیونی به کارآفرینان

خودکفایی بیش از ۷۰۰ هزار خانواده مددجو/ اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیونی به کارآفرینان

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در ۲۳ سال گذشته ۷۰۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد بخاطر اشتغال آفرینی و توانمند شدن از پوشش حمایتی کمیته امداد خارج شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، سید مرتضی بختیاریدر آئین تجلیل از کارآفرینان برتر کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهارداشت: پیامبر اسلام می‌فرماید: اگر عبادت هفت جز باشد و بالاترین پاداش برای کسی است که تلاش می‌کند کسب حلال داشته باشد و به کارآفرینان کمیته امداد تبریک می‌گویند که توانستند توانمندی‌های خود را در جامعه به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد: کسب حلال پیشگیری می‌کند از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و باید حواسمان به لقمه هایی که می‌خوریم باشد و شما کارآفرینان که در سنگر تولید هستید طبق فرمایش رهبری معزز در سنگر جهاد هستید.

بختیاری ابراز داشت: طبق اعلام بانک مرکزی خوش حساب‌ترین مشتری بانک‌ها مددجویان کمیته امداد امام خمینی هستند و ما به این موضوع افتخار می‌کنیم و حداکثر کسانی که نتوانسته‌اند وام خود را پرداخت کنند فقط ۱/۵ درصد بوده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی تصریح کرد: ما از مدیران عامل بانک‌ها تشکر می‌کنیم که حمایت کردند و از مددجویان عزیز هم تشکر می‌کنم که آبروی ما را حفظ کردند.

وی اضافه کرد: «ما می‌توانیم» کلید واژه موفقیت است و در کنار هم بودن و با هم بودن خیلی از گره‌ها را باز می‌کند چنانچه ما امروز توانسته‌ایم جلوی بزرگترین نظام تسلیحاتی جهان بایستیم.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

بختیاری عنوان کرد: یقین دارم در استان هرمزگان که ۱۵۰۰ شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است خیرینی وجود دارد که می‌توانند گره‌های بسیاری را باز کنند و من از مدیران عالی استان و مدیران بانک‌ها تشکر می‌کنم که این افتخار‌ها را آفریده‌اید.

وی تاکید کرد: ما افتخار می‌کنیم که نوکر و خادم محرومین باشیم و در ۲۳ سال گذشته ۷۰۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد بخاطر اشتغال آفرینی از پوشش کمیته امداد خارج شدند که باید به آن ۲۵۰۰ میلیارد تومان مستمری پرداخت می‌کردیم و به نفع بیت المال شد و بیش از ۹۰ درصد این‌ها تسهیلاتی که گرفته بودند را به صفر رساندند.

رئیس کل کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: ما مبنای توانمند سازی را بر ۳ محور اشتغال، مسکن و فرهنگسازی قرار داده‌ایم و برای رسیدن به اهداف تلاش می‌کنیم.

وی افزود: مشکلات همیشه هست و اگر ما توانستیم مشکلات را از سر راه برداریم هنر کرده‌ایم و نوکری ما که در راه خدمت به مددجویان است قطعا دارای اجر مضاعف است.

بختیاری خاطرنشان کرد: کارآفرینانی که ۱۰ اشتغال برای مددجویان ایجاد کنند می‌توانیم ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات در اختیارش قرار دهید البته کارآفرینی که دارای اهلیت باشد.

انتهای پیام/۸۸۰۵۲/و

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

۹ هزار میلیارد تومان بودجه آب و برق سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر نیرو در حاشیه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مجموع اعتبارات آب و برق در بودجه سال ۹۹ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. رضا اردکانیان افزود: ما در آغاز فصل بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس هستیم و وزارت نیرو با همه کمیسیون‌ها به ویژه سه کمیسیون کشاورزی و آب، انرژی و عمران ارتباط مستقیم و کاری دارد و هر سال در چنین ایامی اعضای کمیسیون وقتی را در نظر می‌گیرند که دستگاه‌های اجرایی جزئیات کار‌های خود را در خصوص بودجه ارائه دهند. وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها از جمله وزارت نیرو موظف است که چارچوب لایحه تدوینی دولت را ارائه کرده و بحث‌ها در چارچوب همان لایحه ادامه پیدا کند. وزیر نیرو در خصوص افزایش نرخ آب و برق در سال آینده افزود: طبق دستور دولت ما اجازه نداریم بیش از ۷ درصد تعرفه آب و برق را افزایش دهیم. آقای اردکانیان گفت: هر چند قیمت و هزینه کالا‌هایی که مصرف می‌کنیم رشدی بیش از این دارد، ولی ما اجازه افزایش بیش از ۷ درصدی را نداریم.

برابری دیه مرد و زن در تصادف‌های غیرفوتی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
محمد بارانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این رای از این پس در همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و بیمه‌ها هم باید مطابق آن عمل کنند. وی گفت: پس از مذاکرات قضات دیوان عالی کشور، با اکثریت قاطع این تصمیم گرفته شد که نه تنها در مورد صدماتی که منتهی به مرگ می‌شود باید این برابری دیه زن و مرد رعایت شود، بلکه درباره سایر صدمات هم باید این برابری رعایت و دیه زن هم جبران شود، یعنی برابری به میزان دیه مرد جبران شود و این حکم الزام آور است و دادگاه‌ها در موارد مشابه باید به همین نحو عمل کنند. عضو معاون دیوان عالی کشور افزود: این موضوع به عنوان رای وحدت رویه و به منزله تفسیر از قانون برای همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و دادگاه‌ها وقتی بر این اساس رای دهند، بیمه‌ها هم باید دیه را پرداخت کنند. بارانی افزود: این اختلاف رویه وجود داشت که به جهت استنباط متفاوت دادگاه‌ها از قانون بود، اما در نهایت موضوع در هیئت عمومی دیوان عالی کشور برای صدور رای وحدت رویه مطرح شد. علیزاده، رئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشورراننده در تصادفات، شخص ثالث محسوب می‌شودرئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور گفت: با تصمیم هیئت عمومی دیوان، راننده متخلف در تصادفات هم به عنوان شخص ثالث محاسبه می‌شود و در صورت فوت به خانواده او دیه تعلق می‌گیرد و اگر هم آسیب دیده باشد، به خود شخص دیه داده می‌شود.

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.

نظارت بر تاکسی‎‌های خطی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حدود یک ماه پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، رصد کرایه‌ خودروهای عمومی نشان می‌دهد، کرایه‌ تاکسی‌های خطی هیچ‌ افزایشی نداشته‌ است، اما رانندگان تاکسی‌ها نیز مطالباتی دارند که باید به آنها رسیدگی شود.

پاسخ ضرغامی به روحانی! گزارش دقیق ۹۴۷ میلیون دلار در بانک مرکزی است از آنها بخواهید+فیلم

الفالف1 روز قبل
وی گفت: هر بار که یک قسط از طرف بانک مرکزی در اختیار صدا و سیما قرار داده می‌شد از صدا و سیما گزارش کامل هزینه‌های قسط قبل را می‌خواستند لذا من ۸ نامه رسمی برای رؤسای بانک مرکزی وقت‌ نوشتم به ازای هر نامه اعلام می‌کردم که به پیوست ریز هزینه‌های قسط قبل برای شما ارسال می‌شود لطفا بعد از تایید قسط بعدی را برای هزینه‌های ضروری و مورد نیاز بدهید. ضرغامی گفت: یک ماه و دو ماه و برخی وقت‌ها ۴ ماه طول می‌کشید تا بانک مرکزی بررسی کند که آقای روحانی انشاالله اینها را نمی‌دانسته تا خطای ایشان کمتر شود، اتفاقا قسط آخر زمان آقای روحانی بود و آقای سیف هم در جریان است. وی افزود: معنای حرف رئیس جمهور این است که اگر هر دستگاهی بودجه رسمی دولتی گرفت و هزینه شد یک نفر برود در تریبون عمومی و بگوید آن پولی که هزینه کردید پول گم شده اختلاسی است که می‌خواهم پیگیری کنم لذا خیلی خنده‌دار است. رییس اسبق صدا و سیما ادامه داد: آقای رئیس جمهور به جای این که در تریبون این حرف نادرست و ناشیانه و از موضع عصبانیت و در برابر پرونده شخصی برادر خودشان را اعلام کنند که صدا و سیما گزارش نداده، کافی است که به بانک مرکزی اعلام کنند گزارش‌های چهار ساله صدا و سیما را بدهید تا مطالعه کنم. فیلم را ببینید
رکنارکنا12 ساعت قبل
به گزارش رکنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۱۴ سنت یا ۰٫۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۶۴ دلار و ۱۱ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت امریکا ۱۳ سنت یا ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۵۸ دلار و ۸۹ سنت در هر بشکه رسید. این ضعف در بحبوحه تنشهای جدید در جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن که رشد اقتصاد جهانی را سرکوب کرده، نمودار شده است. اما رشد سریع تولید غیراوپک تهدیدی برای بی‌اثر شدن تلاشهای اوپک پلاس به منظور محدود کردن عرضه بی‌رویه نفت در بازار جهانی است. بر اساس گزارش رویترز، تولید نفت امریکا اخیرا به رکورد ۱۳ میلیون بشکه در روز رسیده و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰ رشد بیشتری پیدا کند.

نظرها

اخبار بیشتر