سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد

سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد

زومیتخبرگزاری زومیت |
جدیدترین سوپراسپرت مک‌لارن، فاقد سقف و شیشه‌ی جلو و پنجره‌های جانبی در مدل پایه است. این محصول تولیدمحدود، بیش از ۱/۶ میلیون قیمت دارد.

شرکت خودروسازی الوا در سال ۱۹۵۵ تأسیس شد. نام این برند برگرفته از عبارت فرانسوی elle va به‌معنی «او می‌رود» است. شرکت الوا با هدف تولید مدل‌های اسپرت مخصوص جاده و مسابقات فعالیت خود را در انگلستان آغاز کرد؛ اما به‌دلیل مواجهه با مشکلات مالی در سال ۱۹۶۸ منحل شد.

سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 2

نسخه‌ی ویژه از مک‌لارن الوا ۱۹۶۵ که در فیلم اسپین‌اوت ۱۹۶۶ استفاده شد

فعالیت ۱۴ ساله‌ی شرکت الوا، به تولید محصولاتی متنوع منجر شد. یکی از مشهورترین خودروهای این برند با مهندسی و سفارش مک‌لارن در سال ۱۹۶۵ تولید شد. درواقع، سوپراسپرت مک‌لارن الوا M۱A، اولین خودرو مک‌لارن برای فروش عمومی محسوب می‌شود. بروس مک‌لارن شخصا این محصول را طراحی کرد تا با استفاده از پیشرانه‌ی هشت سیلندر ساخت اولدزموبیل به تعداد ۲۰ دستگاه تولید شود. مک‌لارن الوا M۱A آن‌چنان موردتوجه قرار گرفت که در فیلم اسپین‌اوت (Spinout) ساخت ۱۹۶۶ با حضور الویس پریسلی هم استفاده شد.

سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 5

مشابه محصول ساخت ۱۹۶۵، خودرو مدرن مک‌لارن هم فاقد شیشه‌ی پنجره و بادگیر است. البته مالک می‌تواند نوعی شیشه‌ی جلو را به‌ شرکت سازنده سفارش‌ دهد. مدیران مک‌لارن معتقدند نبود شیشه‌های سنتی علاقه‌مندان به خودروهای کلکسیونی و سوپراسپرت‌های تولید محدود را ناراحت نخواهد کرد؛ چراکه مهندسی مک‌لارن سرنشینان را در محدوده‌ی حباب یا کپسول آیرودینامیکی قرار می‌دهد. طراحی الوا به‌گونه‌ای است که هوای عبوری از روی بدنه را به کانال‌هایی جداگانه تقسیم می‌کند. همچنین، شکافی در کاپوت جلو وجود دارد که فشار هوای عبوری از روی اتاق را کاهش می‌دهد. نوعی دفلکتور (منحرف‌کننده‌) هم در این بخش وجود دارد که با‌توجه‌به سرعت و شرایط محیطی، تا ۱۵ سانتی‌متر از بدنه بیرون می‌آید و دربرابر باد سبب آرامش سرنشینان می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 8

علاوه‌بر تمهیدات مک‌لارن در نمای بیرونی، فضای داخلی الوا هم بسیار لوکس و خلاقانه است. تقریبا تمام داشبور و تودری‌ها از فلز هم‌رنگ بدنه ساخته شده‌اند. سطح زیر داشبورد و داخل فرمان نیز از ادوات فیبرکربن بهره می‌برد. الوا تقریبا تمامی امکانات رفاهی مدرن در خودروهای مک‌لارن، شامل نمایشگر لمسی هشت اینچ با چیدمان عمودی و پنل دیجیتال پشت فرمان و سیستم صوتی قدرتمند را فراهم می‌کند که البته سفارشی و مطابق سلیقه‌ی خریدار انتخاب‌کردنی هستند.

سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 10

الوا از پیشرانه‌ی چهارلیتری هشت سیلندر و تویین‌توربوشارژ مشابه مک‌لارن سنا استفاده می‌کند که ۸۰۴ اسب‌بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. به‌لطف جعبه‌دنده‌ی هفت‌سرعته‌ی خودکار، این محصول در زمانی کمتر از سه ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد و تنها ۶/۷ ثانیه بعد از شروع حرکت، سرعت ۲۰۰ کیلومتربرساعت خواهد داشت.

سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 12

تولید مک‌لارن الوا به ۳۹۹ دستگاه با قیمت حدودی یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار پوند (معادل ۱/۶۹۰ میلیون دلار) محدود خواهد بود. پیش‌فروش این خودرو از هم‌اکنون آغاز شده است و اواخر سال ۲۰۲۰، تحویل داده خواهد شد.

سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 14سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 15سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 16سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 17سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 18سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 19سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 20سوپراسپرت کلکسیونی مک لارن الوا رونمایی شد - 21

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۱۹ آغاز می‌شود. به گزارش عصر ایران، در اطلاعیه ایران خودرو آمده است: با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه‌ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو، شرکت ایران خودرو فیلترهای را مطابق شرط و شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه که ذیلا" تشریح شده قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت ایران خودرو یک طرفه ابطال و وجه ایشان حداکثر ظرف ۲۰ روز مسترد خواهد شد. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا «مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح» سامانه صیاد " را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند از اینرو اطلاعات صادر کننده چک پس از انجام پیش پرداخت، اعتبارسنجی شده و در صورت دارا بودن شرایط لازم، ادامه فرآیند فروش امکان پذیر خواهد بود، همچنین نتیجه بررسی و اعتبارسنجی از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد، و در صورت عدم امکان اعتبارسنجی وجوه پرداختی مشتری به حساب ایشان استرداد خواهد شد. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد و عنوان صادر کننده چک دراین بخشنامه اشاره به صاحب قرارداد دارد. همچنین فک رهن سند خودرو زودتر از موعد چکها برای کلیه محصولات این بخشنامه امکانپذیر نخواهد بود، لذا ضروریست نمایندگی‌های محترم در این خصوص اطلاع رسانی مقتضی به مشتریان خود داشته باشند.

دانگ فنگ و یک کراس اوور ۱۳ هزار دلاری! (+تصاویر)

27+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، در این طرح که از ساعت ۱۰ صبح امروز در سایت اینترنتی فروش محصولات سایپا آغاز خواهد شد، خودرو پراید ۱۳۱ به قیمت ۳۷۵ میلیون ریال عرضه می‌شود که ۴۰ میلیون ریال از آن در قالب تسهیلات با بازپرداخت یک‌ساله دریافت خواهد شد. در این طرح نیز مانند طرح‌های اجرا شده قبلی، محدودیت ثبت‌نام برای افراد کمتر از ۱۸ سال، عدم امکان ثبت نام بیش از یک خودرو برای هر کد ملی، عدم فروش خودرو به کدهای ملی که در ۱۸ماه گذشته از سایپا خودرو خریده‌اند و در یک استان بودن کدپستی ثبت نام‌کننده و کد نمایندگی انتخابی توسط مشتری درنظر گرفته شده تا خودرو به مشتری واقعی فروخته شود. خودروتک۲۰۲۵
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این تولیدکننده قطعات خودرو در ادامه به دلایل نابسامانی صنعت خودروسازی کشور نیز اشاره کرد. رضایی با اعلام اینکه در تقسیم منابع دولتی عدالت وجود ندارد، تصریح کرد: نبود یک استراتژی و اهداف مشخص در توسعه کلان اقتصادی کشور عامل اصلی این پدیده است که از طریق افزایش تولید، رفاه عمومی ایجاد و صادرات رونق می‌یابد. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود آمده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: بنابراین ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم که با حضور عباس ملکی قائم مقام ایران خودرو و همچنین تعدادی از مدیران ایران خودرو دیزل برگزار شد از زحمات مهدی یونسیان مدیر عامل سابق ایران خودرو دیزل تجلیل و محمد زالی به عنوان مدیر عامل جدید این شرکت معرفی شد. وی تاکید کرد: شرکت‌های خودرویی در دو سال گذشته شرایط سختی را سپری کردند، اما بعضی از شرکت‌ها همچون ایران خودرو دیزل توانستند پابرجا بمانند. مدیر عامل جدید ایران خودرو دیزل نیز در همین رابطه گفت: باید ایران خودرو دیزل به شرکتی در تراز انقلاب اسلامی تبدیل شود. زالی با اشاره به سخنان یونسیان در خصوص پابرجا ماندن شرکت ایران خودرو دیزل در شرایط سخت افزود: دیگر نمی‌توان با این منطق ایران خودرو دیزل را هدایت کرد بلکه باید علاوه بر بازار‌های داخلی چشممان به صادرات و بازار‌های خارجی باشد. محمد زالی پیش از این مدیر شرکت ایپکو (تحقیق و طراحی موتور) ایران خودرو بود.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
آقای محمد زالی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: این خودرو‌ها محصولی از شرکت ایران خودرو و ایران خودرو دیزل است که با موتور ef۷ پرخوران یا همان توربو شارژ تولید می‌شود. وی افزود: با تغییراتی که در مخازن این ون انجام شده، قابلیت پیمایش ۳۰۰ کیلومتر در هر بار سوختگیری را خواهد داشت. عضو هیئت مدیره ایران خودرو دیزل بابیان اینکه، این نخستین ون پایه گازسوز تولید کشور خواهد بود گفت: این خودرو سال آینده وارد بازار خواهد شد و امیدواریم تحولی اساسی در حمل ونقل عمومی از سرویس‌های مدارس گرفته تا سرویس ادارات ایجاد کند. زالی با بیان اینکه تولید خودرو‌های پایه گازسوز به کاهش مصرف کمک خواهد کرد و کارایی موتور را بالا خواهد برد گفت: با تولید و عرضه این خودروها، گام موثری در راستای کاهش مصرف بنزین، حفظ محیط زیست و کاهش آلایندگی‌ها برداشته خواهد شد. مدیرعامل ایران خودرو دیزل با اشاره به اینکه یکی از نیاز‌های کشور استفاده از گاز طبیعی در وسایل سنگین و نیمه سنگین است افزود: امیدوارم خودرو‌های دیزلی پایه گاز طراحی و از گازوئیل کمتری استفاده شود.

نظرها

اخبار بیشتر