باقرزاده: خواسته شهدا در بیانیه گام دوم نهفته است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
باقرزاده: خواسته شهدا در بیانیه گام دوم نهفته است

باقرزاده: خواسته شهدا در بیانیه گام دوم نهفته است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/فارس فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با اشاره به اهمیت تداوم راه شهدا با دقت به خواسته‌های آنان، تاکید کرد که برای اطلاع از خواسته شهدا باید به بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت.

سردار محمد باقرزاده عصر چهارشنبه ۲۲ آبان در بزرگداشت شهدای بسیج شیراز و یادواره شهید شفاف، در شیراز با بیان اینکه ادامه راه شهدا در بیانیه گام دوم انقلاب دقیقا تبیین شده است، گفت: اگر خواستیم خواسته شهدا را بدانیم باید به این گام دوم بپردازیم؛ البته گام دوم نه یک امر خوردنی است نه پوشیدنی، نه بوییدنی، نه دودکردنی است بلکه یک عمل است و باید انجام شده و گام آن برداشته شود.

وی با هشدار اینکه نباید فریب خناسان و شیاطین و دشمنان شویم زیرا آنان می‌خواهند راه شهدا را به تعطیلی بکشانند، گفت: درگام دوم انقلاب هم صغری، هم کبری و هم حکم قضیه کاملا مشخص شده است مشروط به اینکه ما واقعیت‌ها و پدیده‌ها را آنگونه که هست خوب دریابیم و بشناسیم.

باقرزاده بیان کرد: برای اجرای گام دوم انقلاب باید عقل، ادراکات، علم و شعور و هم نحوه اندیشه خود را ارتقا دهیم و کسی در این راه نباید توقف کند لذا برای اینکه انقلاب خود را جلو ببریم باید حتی نحوه اندیشیدن خود را تغییر دهیم و یاد بگیریم که چگونه فکر کنیم.

او افزود: شهید شفاف وقتی چشم دلش باز شد و همه چیز را شفاف دید در انجام تکیلف الهی در صحنه جنگ تردید نکرد و این‌گونه آسمانی شد، پس فرصت‌ها به انسان عرضه می‌شود و این انسان است که باید تشخیص دهد از کدام فرصت می‌تواند استفاده کند.

باقرزاده اظهار کرد: گاهی اوقات تصور می‌کنیم که ما برد کردیم که در این دنیا ماندیم و از مواهب ظاهری این دنیا بهره‌مند می‌شویم، بله اگر در این شرایط انسان آخرت را ترسیم کند خوب است به شرطی که برای دین کار کند.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه شهدا ضرر نکردند بلکه کسی ضرر کرده است که خسارتی به دینش وارد شده است، گفت: آن کسی که برای دینش سرمایه‌گذاری کرده، هیچ‌گاه خسارت ندیده است.

وی یادآور شد: ‌ جنگ که رخ می‌دهد، یک ملت بین جنگیدن و تسلیم، عزت و ذلت، ایستادن و مقاومت و تسلیم شدن مضطر می‌شود در اینجا مردم به سه دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول وادادگان هستند که تسلیم دشمن می‌شوند و اصلا قائل به جنگیدن نیستند و می‌گویند تسلیم، دسته دوم عافیت‌طلبان هستند که جان خود را نجات می‌دهند و به جای دیگر می‌روند و با جنگ مخالف نیستند اما آن را برای خود نمی‌خواهند و دسته سوم شهادت‌طلبان هستند که خودی دیگر نمی‌بینند و این افراد پناهگاه همه هستند.

باقرزاده با یادآوری اینکه در روایت‌ها آمده است که مؤمن برای همه مسلمانان پناهگاه است و در امر دفاع از دین و مردم سبقت می‌گیرد، گفت: در زمان وقوع جنگ صدام و بسیاری از کشورها گمان می‌کردند جنگ یک هفته‌ای یا یک ماهه و یا سه ماهه تمام می‌شود.

این مقام نظامی خاطرنشان کرد: اکنون هم در فتنه‌های هوشمند دشمن بخشی از افراد در سناریوی دشمن نقش ایفا می‌کنند و ممکن است ظاهرشان خیلی موجه و مسلمان و علمایی باشد اما صدایشان صدای شیطان است؛ این‌ها قائل به استقامت نیستند و طبعا نه دنبال استقامت فرهنگی، نه نظامی و نه مقاومتی یا همان اقتصاد مقاومتی می‌روند و به آن قائل نیستند وقت را دارند تلف می‌کنند و تنفس مصنوعی می‌گیرند تا فضایی برایشان باز شود و ما باید در مقابل چنین افرادی هوشیار باشیم.

وی اضافه کرد: این افراد اگرچه به‌صورت ظاهری و عقلانی ولایت فقیه را قبول دارند اما چون کارکردهای عقلانی جزو واردات قلبی آن‌ها نشده است، پس باور ندارند یعنی ایمان به ولایت فقیه ندارند لذا مردم باید تکلیف خود را با این جماعت در انتخابات و مسائل پیش‌رو روشن کنند.

باقرزاده همچنین گفت: موشک‌های جمهوری اسلامی بسیار دقیق و نقطه زن است و نمونه آن را در قضیه داعش مشاهده کردیم که چگونه دقیقا مواضع داعش مورد اصابت موشک‌های ایران قرار گرفتند.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه اثبات ولایت فقیه یک بحث نحوی نیست بلکه یک بحث عقلی است، گفت: عقل می‌گوید باید ولایت فقیه باشد و کارکرد آن باید جزو وارادت قلبی فرد شود اما جماعت وادادگان در این مبحث زیربنایی مشکل دارند.

وی، اولین خصوصیت شهادت‌طلبان را عالم بودن به زمانه دانست و گفت: شهید شفاف و سایر شهدا حواسشان بود که در چه روزگاری دارند زندگی می‌کنندو دوست را از دشمن تشخیص داده بودند و اصلا خاصیت جنگ اینگونه است به طوری که شهید چمران می‌گوید وقتی شیپور جنگ نواخته می‌شود مرد از نامرد شناخته می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

باقرزاده با بیان اینکه در زمان جنگ حقیقت‌ها و میزان صداقت‌ها مشخص می‌شود، گفت: شهدا به واسطه اینکه به آن وحی زلال و علم و معرفت صحیح دست یافته بودند و از آبشخور امام عادل جامعه یعنی امام راحل که راه درست را بر اساس آیات الهی تشخیص می‌داد، سیراب می‌شدند، در تشخیص وظیفه خود اشتباه نکردند و دریافت درستی داشتند و می‌دانستند باید از امام واجب‌الاطاعه، اطاعت کرد.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، عزت امروز شهدا را مرهون اطاعت‌پذیری آنان از امام دانست و گفت: شهدا از دستور امام سرپیچی نکردند و ناخالصی در دریافتشان نبود و این معرفت و بینش باعث شد که کشش‌هایشان درست ساماندهی شود و در مسیر درست این کشش‌ها رشد کرد که بینش آنان باعث شد یک کشش و رغبت برای رسیدن به درگاه خدا در آن‌ها حاصل شود و تبدیل به مشتاقان مرگ و شهادت شدند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تعبیر جاماندگان اربعین لفظ خوبی نیست و جامعه متدینین و مومنان باید این را اصلاح کنند، گفت: ما جامانده اربعین نداریم زیرا کسی که در مسیر حسین‌بن علی (ع) حرکت می‌کند، جامانده نیست؛ اگر اینطور باشد شهدا هم که بر اساس شهادت نتوانستند به کربلا بروند، جامانده هستند در صورتی که همگی این‌ها مشتاقان اربعین هستند پس به جای اینکه لفظ جاماندگان اربعین به کار ببریم از لفظ مشتاقان اربعین استفاده کنیم زیرا شوق حرکت دل است.

باقرزاده با تأکید بر اینکه انسان باید بتواند تشخیص دهد وظیفه‌اش چیست و این نیازمند معرفت و بینش است اما کار به اینجا تمام نمی‌شود، ‌ گفت: بعد از تشخیص وظیفه، انسان باید شجاعت انجام وظیفه را داشته باشد؛ تشخیص یک بحث و عمل به آن وظیفه دیگری است و اصولا عمل به وظیفه شجاعت می‌خواهد. خیلی‌ها تشخیص می‌دهند که وظیفه‌شان چیست اما در صحنه عمل شجاعت ندارند و زورشان به خودشان و هوا و هوس‌هایشان نمی‌رسد لذا شجاعت این است که اول حریف خود شویم بعد حریف دشمن.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه شهدا اول زورشان به خودشان رسید بعد به جنگ با دشمن رفتند، گفت: روزانه صدها عامل انحرافی و بازدارنده جلوی شهدا ما صف می‌شد که به جنگ نروند اما آنان کار درست را انجام دادند و امروز هم شهدای مدافع این راه انتخاب کرده‌اند.

وی بیان کرد: ‌این مسئله تداوم می‌خواهد یعنی همه گام‌ها را تا هدف برداریم و دست از هدف برنداریم و این کار استقامت می‌شود پس اول بصیرت، دوم شجاعت و سوم استقامت است.

باقرزاده با تأکید بر اینکه کسی نمی‌تواند ادعا کند که شهدا باخته‌اند، گفت: شهدا در آن مقطع زمانی آن چیزی که تکلیفشان بوده را درست تشخیص داده و پای کار آمدند و به وظیفشان عمل کردند و ما در ادامه این مسیر داریم دو مطلب داریم، یکی پیام‌رسانی شهدا که تکلیف همگانی است و دوم عمل کردن به سفارش شهداست که باید راه آنان را ادامه دهیم.

او همچنین گفت: امروز در فضای مجازی هر چیز بنجلی که ارسال می‌شود، مردم بدون اینکه خوب بر روی تأمل کنند، برای همدیگر فوروارد می‌کنند در صورتی که باید فکر کنیم که هر مطلب چه می‌گوید.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه مؤمن باید تیزبین باشد نه ریزبین، گفت: حواس‌ها باید جمع شود و ما باید جایگاه خدا را در زندگی خود مشخص کنیم و بدانیم که تا وقتی خدا به کاری اراده نکرده است، آن کار محقق نمی‌شود و این یعنی توحید.

وی همچنین با بیان اینکه افراد بسیاری تلاش می‌کنند تا ما را وارد بحث دو قطبی سازش و جنگ کنند، گفت: این افراد گمان می‌کنند ما مولا و آقا نداریم و ما بی‌صاحب و ناتوان و بی‌پناه هستیم لذا این وادادگان مشکل توحیدی دارند چون نصرت‌های الهی را هنوز باور نکرده‌اند.

باقرزاده تأکید کرد: آن خدایی که در انقلاب و جنگ و پس از جنگ ما را یاری داد بعد از این هم می‌تواند ما را یاری کنند. خدا، خدایی کردن خود را بلد است و ما باید به وظیفه خود عمل کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.
ایلناایلنا1 روز قبل
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود. نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای روحانی در نشست امروز مطالبی را یکطرفه بیان کرد که ما اصلا باورمان نمی‌شود که چنین سخنانی علمیاتی شود. ما در گذشته هم سخنان عمل نشده‌ ایشان را دیده‌ایم لذا عموما حرف‌هایی که از رئیس جمهور می‌شنویم را باور نمی‌کنیم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. وی با اشاره به اجرای طرح افزایش قیمت بنزین بیان کرد: ما که در جریان نبودیم قرار است کالاها گران شود و یا بنزین افزایش قیمت داشته باشد، اما متاسفانه در شرایط کنونی کالاها در حال گران شدن است و هیچ کس کاری برای جلوگیری از این روند انجام نمی‌دهد. این نماینده مردم در مجلس افزود: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی تهران، آقای محمد علی اسفنانی، گفت: باشکایت شکات خصوصی و گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، پرونده تخلف شرکت مذکور برای رسیدگی به این اداره کل ارسال و به شعبه ششم هیات بدوی تعزیرات حکومتی تهران ارجاع شد. وی افزود: شعبه پس از رسیدگی و احراز تخلف، مدیر عامل شرکت را جمعا به مبلغ ۶ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد که ۲ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال آن مربوط به شکات خصوصی پرونده است که از جهت اضافه دریافتی باید بازگردانده شود.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ آقای یحیی جعفری صبح امروز با حضور در مجتمع قضایی شهید فهمیده، از نزدیک در جریان رسیدگی به پرونده‌ها و مشکلات کارکنان این مجتمع قرار گرفت. وی همچنین در ملاقات مردمی، ​ به مطالبات مراجعان رسیدگی و با بررسی پرونده‌های قضایی دستور لازم را صادر کرد. رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران همچنین امروز به کانون اصلاح و تربیت رفت و پای درددل مددجویان این مجموعه تربیتی نشست. بازدید رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از مجتمع‌های قضایی سطح شهر تهران ادامه دارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، پیروز حناچی امروز در حاشیه مراسم افتتاح «سومین همایش و نمایشگاه شهر هوشمند» که با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای‌شهر، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و فعالان این عرصه در برج میلاد برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران با تاکید بر این‌که ما هر لحظه سرویس و خدمت جدیدی با استارتاپ‌ها در زمینه شهر هوشمند داریم، گفت: در دوره جدید نیز تلاش می‌کنیم تا شهرداری به عنوان یک شتاب دهنده اصلی فضایی را برای استارتاپ‌ها فراهم کند تا ارایه این خدمات توسط بخش خصوصی و نیرو‌های جوان تسهیل شود. وی درباره موانع به اشتراک‌گذاری بیگ‌دیتا (اطلاعات کلان) میان سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف نیز عنوان کرد: انتقال داده‌ها در همه کشور‌ها در ابتدا با مقاومت‌هایی مواجه می‌شود؛ اما بعد که خدمات مبتنی بر آن‌ها راه افتاد، همه درمی‌یابند که این امر به خدمت‌رسانی بیشتر منتهی می‌شود. حناچی گفت: در حال حاضر تمام تلاش ما بر این است که این داده‌ها را بیشتر در اختیار استارتاپ‌ها بگذاریم. مهم این است که در حال حاضر بسیاری از این داده‌ها از طریق همین استارتاپ‌ها و شرکت‌های خصوصی در اختیار دیگران قرار می‌گیرد. حناچی همچنین درباره اینترنت پرسرعت فیبر نوری که در اختیار شرکت‌ها قرار دارد، گفت: بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان در این زمینه از فیبر‌های نوری ما استفاده می‌کنند و هیچ منعی برای استفاده از آن‌ها وجود ندارد. شهردار تهران گفت: وقتی خدمات شهری از طریق تلفن همراه دریافت شود، بسیاری از سفر‌های بی‌مورد درون‌شهری حذف می‌شود و دیگر لازم نیست برای بسیاری از کار‌های جزیی در سطح شهر تردد کنیم و یکی از تأثیر این قبیل خدمات کاهش سفر‌های درون‌شهری است. وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال قطع همکاری شهرداری با شرکت بیدود تاکید کرد: قطع همکاری با شرکت بیدود نداریم. این شرکت گزارش‌هایی تهیه کرد که براساس آن‌ها مشخص شد به نسبت سرمایه‌گذاری این شرکت، چرخ اقتصادی‌اش نمی‌چرخد. بیدود یک شرکت خصوصی است که باید سودده باشد؛ تلاش می‌کنیم با مذاکره این شرکت را به عرصه خدمات رسانی برگردانیم. پیروز حناچی در پایان خاطرنشان کرد: این عرصه، عرصه رقابت است و یکی از تبعات عرصه رقابتی نیز ارزان‌تر شدن خدمات است. اگر مردم ارزش خدمات را حس کنند، شرایط هم برای این خدمات بهتر می‌شود.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
شکوری راد نگرانی از ریزش رای اصلاح طلبان در انتخابات به دلیل اعتراضات بنزینی را منتفی دانسته بود. تحلیل اشتباهبعید است تحلیل شکوری راد از عدم ریزش رای اصلاح طلبان مورد تایید تحلیلگر دیگری باشد. مجالی برای حضور قشر خاکستری نماندهاز طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح طلبان از عملکرد این جریان است. شهروند درجه دو؟ گویا شکوری راد حتی شعار‌های اصلاح طلبان که از خرداد ۷۶ به مرور گسترش یافته و در مانیفست نانوشته اصلاح طلبان جای گرفتند را نیز فرموش کرده. لگرایان می‌گویند به قدری با خواسته‌های بدنه اجتماعی اصلاح طلبان متفاوت است که نمی‌توان تصور کرد رای اصلاح طلبان به سبد اصولگرایان خواهد رفت.

نظرها

اخبار بیشتر