۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
یکی ازنکات قابل توجه گزارش برترین تولیدکنندگان چین حضور نام چند خودروساز است که در رتبه های بالای جدول قرار گرفته اند.

عصرایران- اخیرا اتحادیه تولیدکنندگان چین که به عنوان یک سازمان اقتصادی با عضویت کمپانی‌های داخلی دارای خط تولید فیزیکی در چین فعالیت دارد گزارشی را در رابطه با ۵۰۰ تولیدکننده برتر در این کشور ارائه کرده که شاخص رده بندی آن میزان «درآمد عملیاتی» کمپانی‌ها بوده است.

درآمد عملیاتی عبارت‌ از درآمدی‌ است‌ که‌ از فعالیتهای‌ اصلی‌ و مستمر واحد تجاری‌ حاصل‌ می‌شود.

در رده بندی مذکور کمپانی نفتی ساینوپک با درآمد عملیاتی ۲٫۷۴ تریلیون یوآن معادل ۳۸۱٫۵ میلیارد دلار در صدر قرار دارد. یکی ازنکات قابل توجه این گزارش حضور نام چند خودروساز است که در رتبه‌های بالای جدول قرار گرفته‌اند و همین مساله بهانه‌ای شد تا امروز ۱۰ کمپانی برتر رده بندی مذکور در سال ۲۰۱۹ را مورد اشاره قرار دهیم. طبیعتا از این رده بندی می‌توان به وضعیت برترین کمپانی‌های خودروسازی چین در سال ۲۰۱۹ نیز دست یافت.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

۱۰- شرکت شیمیایی ملی چین (کم چاینا)

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر) - 7

درآمد عملیاتی: ۴۴۵٫۸ میلیارد یوآن

یک شرکت شیمیایی چینی است که در زمینه تولید مواد اولیه صنایع کشاورزی، لاستیک، پتروشیمی و مواد اولیه صنایع شیمیایی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۰۴ میلادی بنیانگذاری شد.

۹- چاینا نورث اینداستریز (نورینکو)

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر) - 12

درآمد عملیاتی: ۴۵۴٫۹ میلیارد یوآن

تولیدات نظامی / هوا و فضا

۸- گروه خودروسازی پکن (بایک)

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر) - 17

درآمد عملیاتی: ۴۸۰٫۷۴ میلیارد یوآن

۷- امر اینترنشنال گروپ

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر) - 21

درآمد عملیاتی: ۵۰۵٫۱۲ میلیارد یوآن

شرکت خوشه ای که از سال ۱۹۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد و دفتر مرکزی آن در شنزن قرار دارد. این مجموعه حدود ۱۸ هزار کارمند را در استخدام خود دارد.

۶- چاینا مینمتال

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر) - 25

درآمد عملیاتی: ۵۲۹٫۶۸ میلیارد یوآن

سابقه تاسیس این کمپانی به دهه ۵۰ میلادی باز می‌گردد و در زمینه تولید انواع آلیاژهای فلزی و مواد معدنی فعالیت می‌کند. همچنین فعالیت هایی را در حوزه املاک و سرمایه گذاری دارد.

۵- گروه خودروسازی فاو

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر) - 29

(ایی-اچ اس۳ اولین شاسی بلند الکتریکی هونگ کی از گروه خودروسازی فاو)

درآمد عملیاتی: ۵۹۴٫۰۳ میلیارد یوآن

۴- گروه خودروسازی دانگ فنگ

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر) - 33

(اس اکس۶ شاسی بلند دانگ فنگ در نمایشگاه خودروی پکن)

درآمد عملیاتی: ۶-۱٫۵ میلیارد یوآن

۳- هوآوی

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر) - 37

درآمد عملیاتی: ۷۲۱٫۲ میلیارد یوآن

۲- گروه خودروسازی سایک موتور

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر) - 41

(مارول اکس محصول الکتریکی روویاز گروه خودروسازی سایک)

درآمد عملیاتی: ۹۰۲٫۱۹ میلیارد یوآن

۱- کمپانی نفتی ساینوپک

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر) - 45

درآمد عملیاتی: ۲٫۷۴ تریلیون یوآن

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو) خشم کودک پس از تصادف

فراروفرارو2 روز قبل
کودک چینی پس از برخورد یک خودرو با او و مادرش خشمگین شد. به گزارش فرارو، در چهار راهی در شهر چونگ‌کینگ در غرب چین یک کودک با مادرش در حال عبور از روی خط عابر پیاده بود که ناگهان یک خودرو با آنها برخورد کرد. بلافاصله کودک از جای خود بلند می‌شود و در حالی که فریاد همراه با گریه سر می‌دهد ابتدا نگاهی به مادر کرده و با لگد به سپر خودرو می‌کوبد. راننده نیز بلافاصله از خودرو خارج شده و مادر مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کند. به گفته پلیس راننده در این حادثه مقصر بوده است.

حادثه عجیب برخورد لاستیک به یک عابر پس از چپ کردن خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در کویت به دلیل شکستن کمک فنرش، خودرویش چپ کرد. شکستن کمک فنر باعث جدا شدن لاستیک از خودرو و برخورد آن به یک عابرپیاده شد. بیشتر بخوانید: انفجار لاستیک کامیون حین تعویض + فیلمانتهای پیام/

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.

(ویدئو) تبدیل انسان به ربات

فراروفرارو2 روز قبل
شرکت رباتیک Skeletonics یک اسکلت خارجی تولید کرده که به انسانی که درون آن قرار می‌گیرد، این امکان را می‌دهد که اعضای بدن خود را حرکت دهد تا دست و پای اسکلت خارجی را به کنترل خود درآورد. دکمه‌های روی دست ربات هم قابلیت کنترل انگشتان را به کاربر می‌دهد. به گزارش فرارو، این اسکلت خارجی Arrive نام گرفته و در شرکتی تولید شده که محصولات آن به انسان این امکان را می‌دهد که احساس غول‌پیکر بودن پیدا کند. ربات Arrive چهارمین محصول تولید شده این شرکت در حوزه اسکلت خارجی است و پوشیدن آن نسبت به دیگر مدل‌ها سریع‌تر و آسان‌تر است و وزن کمتری هم دارد. تهیه این ربات ژاپنی ارزان نیست و قیمت آن از حدود ۷۰ هزار پوند آغاز می‌شود و کسانی که قصد تن کردن این ربات را دارند، باید از قبل آموزش ببینند زیرا استفاده از آن خیلی هم آسان نیست.

نظرها

اخبار بیشتر