ملانظری: حاصل تحریم ایران پیشرفت علم و فناوری است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
ملانظری: حاصل تحریم ایران پیشرفت علم و فناوری است

ملانظری: حاصل تحریم ایران پیشرفت علم و فناوری است

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس دانشگاه الزهرا(س) گفت: تحریم و تهدیدهایی که علیه کشور ایران می‌شود نه تنها هیچ سودی برای کشورهای غربی ندارد بلکه فرصتی را برای پیشرفت علمی ایران ایجاد کرده است.

مهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا (س) در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه پیشرفت علمی مانند خورشید است و نمی‌توان آن را پنهان کرد، گفت: تهدید و تحریم‌هایی که علیه کشور ایران می‌شود هیچ سودی برای دشمنان انقلاب و اسلام ندارد چرا که مهم‌ترین قابلیت ایران در نیروی انسانی است، به طوری که در حال حاضر ما دارای تعداد قابل توجهی جوانان دانشگاهی نخبه و دانشمندان سطح برتر در کل دنیا هستیم که تاکنون توانسته‌ایم با کمک آنها پیشرفت‌هایی زیادی را در حوزه علم و فناوری داشته باشیم.

* در آینده آثار پیشرفت علمی قابل رؤیت خواهد بود

وی افزود: اگر امروز افرادی پیشرفت علمی ایران را انکار می‌کنند بدانند که در آینده آثار پیشرفت علمی قابل رؤیت خواهد بود. این در حالی است که امروز بیش از هر زمان دیگری ما می‌توانیم به توانمندی جوانان تحصیل‌کرده دانشگاهی اعتماد و اطمینان بکنیم.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

ملانظری: حاصل تحریم ایران پیشرفت علم و فناوری است - 5

* رمز موفقیت کشور ایران در جوانان نخبه و دانشمندان دانشگاهی‌اش است

ملانظری تصریح کرد: قابلیت‌ها و توانمندی‌هایی که کشور ایران توسط جوانانش در اختیار دارد در هیچ کجای دنیا پیدا نمی‌شود و امروز رمز موفقیت کشور ایران در جوانان نخبه و دانشمندان دانشگاهی‌اش است، چرا که با پتانسیل علم و فناوری کشور می‌تواند همه سختی‌ها و دشواری‌هایی که توسط دشمنان به او وارد می‌شود را پشت سر بگذارد.

* در حوزه علم و فناوری باید مرد عمل باشیم

وی ادامه داد: در حوزه علم و فناوری باید مرد عمل باشیم و گفته‌ها و صحبت‌های علمی را پایان دهیم. امروز جوانان ایران باید به عنوان یک نیروی متخصص مهارت‌آفرین و کارآفرین چرخ‌دنده‌های اقتصاد کشور را به حرکت دربیاورند و با توسعه و رونق تولید کشور را در رکود بخش‌های مختلف اقتصادی خارج کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر