دستگیری کلاهبردار حساب‌های بانکی سالمندان در طباخی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اقتصادی
دستگیری کلاهبردار حساب‌های بانکی سالمندان در طباخی

دستگیری کلاهبردار حساب‌های بانکی سالمندان در طباخی

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی از دستگیری جوان کلاهبرداری خبر داد که به بهانه کمک به سالمندان در شارژ‍ بلیط، کارت عابر بانک آن‌ها را سرقت می‌کرد.

به گزارش مشرق، سرهنگ کارآگاه کامیار چهری رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی گفت: از اواخر تیرماه سال جاری شکایات متعددی از سوی افراد سالمند در خصوص سرقت عابربانک مطرح گردید. شگرد فرد کلاهبردار به این شکل بود که در نزدیکی دستگاه‌های شارژ بلیط مشغول رصد مراجعین می‌شد و با مشاهده فرد سالمندی که قادر به کار با دستگاه نبود به او نزدیک و پیشنهاد کمک می‌داد و کارت بلیط و عابر بانک را از مالباخته دریافت و پس از آگاهی از رمز کارت شارژ بلیط را انجام می‌داد و در زمان بازگرداندن عابربانک به قربانی آن را با کارت دیگری که در اختیار داشت تعویض نموده و با توجه به آگاهی از رمز کارت سرقتی سریعا نسبت به برداشت کامل موجودی حساب اقدام می‌نمود.

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری در ادامه گفت: پس از وصول شکایات متعدد پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

کارآگاهان این پایگاه به بررسی سرنخ‌های موجود پرداخته و متوجه شدند فرد کلاهبردار به منظور پولشویی کلیه مبالغ موجود در کارت‌های مالباختگان را به حساب یکی از دلالان دلار واریز نموده است. فرد مورد نظر به پایگاه سوم دعوت و از وی تحقیقات بعمل آمد و مشخص شد وی نقشی در کلاهبرداری‌ها نداشته و در عوض واریز پول‌ها به حسابش به متهم دلار می‌فروخته است واز سرقتی بودن وجوه دریافتی اطلاعی نداشته است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی افزود: کارآگاهان این یگان آموزش‌های لازم را در خصوص قرار صوری با فرد کلاهبردار به فروشنده دلار دادند و پس از چند روز جوان کلاهبردار برای خرید دلار با وی تماس گرفت و فروشنده طی هماهنگی با کارآگاهان این یگان با متهم قرار ملاقات گذاشت و سرانجام طی یک عملیات غافلگیرانه کارآگاهان پایگاه سوم موفق به دستگیری متهم در یک طباخی شدند و وی را به پایگاه سوم منتقل نمودند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

متهم که روزبه نام داشت اعتراف نمود:۲۵ ساله هستم و از یک از استان‌های جنوبی به تهران مهاجرت نموده و جا و مکان مشخصی ندارم و در مسافرخانه‌های مختلف ساکن می‌شدم و خرج روزانه خود را از راه کلاهبرداری از سالمندان تامین می‌نمودم؛ و برای رد گم کنی مبالغ موجود در کارت را به حساب یک فروشنده دلار واریز می‌کردم و بعد برای دریافت دلار با او در محل‌های مختلف قرار می‌گذاشتم و آخرین بار نیز پس از کارت به کارت وجوه سرقتی از سالمندان با فروشنده در یک طباخی قرار گذاشتم که توسط کارآگاهان پلیس دستگیر شدم.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت: در بازرسی از مسافرخانه محل سکونت متهم ۶۰۰ دلار ارز و مبالغی وجه نقد کشف گردید که ارزش مجموع کشفیات هفتاد میلیون ریال می‌باشد و بررسی سوابق متهم نیز نشان داد وی در همین پایگاه یک پرونده مطروحه دیگر دارد و همچنین دارای یک سابقه محکومیت به جرم کلاهبرداری نیز می‌باشد. تاکنون ۵ نفر از شکات وی را شناسایی کردند و متهم با دستور بازپرس شعبه ۳ دادسرای ناحیه ۳ تهران به منظور انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی می‌باشد.منبع: باشگاه خبرنگاران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ دکتر بیژن عباسی آرند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره اقدامات صورت گرفته توسط ایرانسل برای ورود به عرصه اینترنت اشیاء توضیح داد: ایرانسل در زمان توسعه شبکه ۴G، نسبت به تجهیز شهر‌های بزرگ به تکنولوژی اینترنت اشیاء اقداماتی انجام داده و در حال حاضر این شرکت از لحاظ اتصال و زیرساخت ارتباطی، آمادگی میزبانی از سرویس‌های اینترنت اشیاء را دارد. او ادامه داد: البته در بحث اینترنت اشیاء، تنها موضوع اتصال مطرح نیست و مواردی همچون پلتفرم مدیریت این عرصه که برای هر نمونه متفاوت است، دستگاه‌هایی که باید این ارتباط را در شبکه ایجاد کنند و صنعتی که باید هوشمندسازی در آن اتفاق بیفتد نیز مدنظر قرار گیرد. به گفته عباسی، اینترنت اشیاء در بسیاری از صنایع جهان ورود کرده و در ایران نیز ایرانسل هوشمند‌سازی چند مورد خاص را شروع کرده است؛ به عنوان مثال استارت هوشمندسازى کنتورهاى گاز با حمایت ایرانسل و یک شرکت کنتورساز داخلی زده شده و در حال حاضر نمونه کنتور‌های مجهز به سنسورهای اینترنت اشیاء تولید و مراحل تست آن انجام شده است. عباسی درباره هوشمندسازی تهران نیز بیان کرد: در راستای اجرای طرح هوشمندسازی تهران، با شهرداری و فاوای ‌تهران در ارتباط هستیم و طی جلسه‌ای که با شهردار داشتیم از این رویکرد حمایت کردند و به زودی قرار است توافق‌نامه‌ای برای اجرای این طرح با شهرداری امضا کنیم. عباسی درباره دیگر اقدامات ایرانسل برای هوشمندسازی کشور توضیح داد: درخصوص پارکینگ هوشمند نیز با شهرداری مشهد قرارداری نهایی کرده‌ایم و به زودی پارکینگ هوشمند در مشهد به صورت نمونه اجرایی خواهد شد.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، احمد انارکی محمدی صبح پنجشنبه در همایش بزرگداشت روز صادرات و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان کرمان بیان داشت: در حال حاضر در حال تدوین بودجه هستیم ضمن این که درآمدهای مالیاتی که در بودجه ۹۹ دیده شده منطبق با رونق تولید نیست. رونقی که امروز در جامعه برای تولید است بیشتر افزایش تورم است که نتیجه آن بالارفتن قیمت‌ها و در نتیجه بالا رفتن نرخ بودجه است. انارکی محمدی تصریح کرد: وقتی تصمیمات کلان کشور را می‌گیریم بخش خصوصی در آن دخیل نیست که در نهایت منجر به ایجاد مشکلات بسیاری برای این بخش و فعالان اقتصادی می‌شود. نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما در تصمیم‌گیری‌هایمان نسبت به بخش خصوصی بی‌توجهی و تنها تعارف کرده‌ایم ضمن این که مشکلات فعلی ما ناشی از دخالت نداشتن بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها است. انارکی محمدی در بخشی از سخنان خود به مشکلات برگشت ارز در صادرات اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات پیش روی صادرات بازاریابی است لذا صدور بخشنامه‌های مختلف و ممنوعیت صادرات موجب از دست رفتن بازارها می‌شود.

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای عباس معمارنژاد معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد و جمعی از مدیران عامل بانک‌ها نیز وزیر اقتصاد را در این دیدار همراهی می‌کنند. بانک قرص الحسنه مهر ایران هم اکنون ۵۲۲ شعبه در سراسر کشور دارد و منابع آن ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است که از این میزان ۲۵۰ هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه و ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع سهامداران است.

نظرها

اخبار بیشتر